Domů » Bleskovky » iOS 13 a iPadOS: na která zařízení si nové systémy nainstalujete a která mají smůlu?

iOS 13 a iPadOS: na která zařízení si nové systémy nainstalujete a která mají smůlu?

Apple dnes na úvodní keynote vývojářské konference WWDC představil novou generaci operačního systému iOS, kterou poměrně překvapivě rozštěpil vedví – na systém iOS 13 pro iPhony a iPadOS pro tablety iPad. V obou případech jsme se dočkali velké spousty nových funkcí, které jsme si popsali v separátních článcích, nyní se pojďme podívat, na jakých zařízeních si budete moci nové systémy dopřát.

ipad os 6

iOS 13

Zatímco loňský iOS 12 zahrnul podporou nečekaně široké množství zařízení, letošní verze už tak štědrá nebude. iOS 13 bude možné nainstalovat na:

  • iPhone SE
  • iPhone 6S a 6S Plus
  • iPhone 7 a 7 Plus
  • iPhone 8, 8 Plus a X
  • iPhone XS, XS Max a XR
  • iPod Touch 7. generace

Apple se tak vrátil do starých kolejí a omezil podporu na poslední 4 generace zařízení.

iPadOS

Nový tabletový systém nazvaný iPadOS (zatím bez číselného označení) si budou moci dopřát majitelé následujících tabletů:

  • všechny generace iPadu Pro
  • iPad Air 2 a novější
  • iPad 5. generace a novější
  • iPad mini 4 a novější

Pochopitelně ne všechny funkce dorazí na všechny iPady, například možnost připojit flash disk se bude týkat pouze iPadů vybavených USB-C portem.

watchOS 6

Podporu hodinek zatím Apple nijak neořezává, pokud máte Apple Watch Series 1 a novější, můžete se těšit i na novou generaci watchOS s číslem 6.

Vývojáři si mohou beta verze nainstalovat již dnes, veřejná beta verze má být dostupná později v tomto měsíci. Ostré verze nových systémů vyjdou tradičně na podzim.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JP23
Uživatel
JP23
Offline

To bylo zbytečných keců kolem konce podpory SE… lojzům s Androidem stačí jakýkoliv “skandální” Apple drb a hned se točí na hlavě jakoby se jich to týkalo – zvláštní.

uni
Uživatel
uni
Offline

Redakce: Tady lehce selhala matematika ? „Apple se tak vrátil do starých kolejí a omezil podporu na poslední 4 generace zařízení.“ Na pět, zapomnělo se na „iPhone 11“ ?

Air se mi letos posune do kolonky zastaralých, chudák ?

Petrrr
Anonym
Petrrr
Offline

…nevadí, v bazaru něco seženeš…

uni
Uživatel
uni
Offline

Jj, vzhledem k tomu, jaké jsou iPady neskuteční držáci (jen jejich podporu má Apple delší než kolik let existovala většina Android tablet výrobců….), to skutečně není problém.

Petrrr
Anonym
Petrrr
Offline

…no tak o tom žádná, tak si tedy toho iPada kup, když jsou to ti neskuteční držáci. Ale hlavně se nenech zviklat zase nějakým TCL, nebo Alcatel či jak se to jmenuje…