Domů » Bleskovky » iOS 12 běží na 90 procentech zařízení. Štafetu brzy převezme iOS 13

iOS 12 běží na 90 procentech zařízení. Štafetu brzy převezme iOS 13

Příští měsíc budou představeny nové iPhony a spolu s nimi dorazí i nová verze operačního systému iOS s číslem 13. Jako vždy se dá očekávat rychlý nárůst uživatelské základny tohoto systému, ostatně aktuální verze iOS 12 pohání 88 procent všech aktivních jablečných zařízení. Když vezmeme v potaz pouze zařízení z posledních 4 let, je to rovných 90 procent.

ios12 usage

Apple těží z toho, že se o svůj hardware i software stará sám a nemusí se spoléhat na žádného z partnerů. S příchodem iOS 13 se ale tato statistika mírně roztříští – vyčlení se z ní tablety iPad, které dostanou svůj vlastní operační systém iPad OS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Už aby to bylo…

  2. Snad budou hlavni zmenou nove verze opet nove emoji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).