S příchodem nového iOS 11 se uživatelé dočkali mnoha novinek, ale i trápení. Naprostá většina uživatelů si stěžuje především na horší výdrž baterie a pády aplikací. S aplikacemi vám nyní sice nepomůžeme, ale ukážeme si, jak v novém systému nastavit vše tak, aby vám baterie vydržela co možná nejdéle, a vy tak nemuseli zůstat přilepeni na stěně u zásuvky.
Zjistěte, co „ždímá“ vaši baterii
Systém iOS poskytuje celkem detailní přehled o tom, co vše vám ubírá na životnosti baterie, nabízí zde přehled nejen za 24 předcházejících hodin, ale i za posledních 7 dní. V aplikaci Nastavení stačí přejít do menu Baterie. Aplikace jsou zde seřazeny od těch největších „žroutů“ (nahoře), až po ty nejmenší (dole). Velmi užitečnou vychytávkou je také zobrazení stavu baterie v procentech, tuto možnost lze zapnout posuvníkem u volby Stav baterie.
Další zajímavou funkcí je ikona hodin napravo od záložek pro výběr časového úseku. Funkce vám po své aktivaci u každé jednotlivé aplikace zobrazí nejen přesný čas aktivní práce na displeji, ale i čas, kdy byla aplikace využívána na pozadí.
Začněte využívat Režim nízké spotřeby
Režim nízké spotřeby není v systému iOS ničím novým, stále o něm však velká spousta uživatelů vůbec neví, jedná se přitom o vcelku důležitého pomocníka, pokud nutně potřebujete ušetřit nějaké to procento baterie. Ve zkratce je Režim nízké spotřeby módem, který vypne vyzvedávání pošty, hlasovou asistentku Siri, aktualizace aplikací na pozadí, automatická stahování a některé vizuální prvky systému.
Zástupce pro Režim nízké spotřeby lze v iOS 11 nově také umístit do Ovládacího centra, zapínání a vypínání je tak o poznání jednodušší, než kdybyste museli neustále brouzdat v aplikaci Nastavení. Najdete ho však i zde v menu Baterie. Pokud zástupce ve svém Ovládacím centru nevidíte, přidání je jednoduché. Přejděte do aplikace Nastavení, zde do menu Ovládací centrum, Upravit ovládací prvky a klikněte na zelené plus u Režimu nízké spotřeby.
Upravte si intenzitu podsvícení a automatické zamykání
Upravit intenzitu podsvícení displeje není nijak těžké. Stačí přejít do aplikace Nastavení, zde do menu Zobrazení a jas a hned nahoře pomocí posuvníku ovlivnit výslednou svítivost displeje.
Automatické zamykání je pak rovněž cenným pomocníkem. Pokud chcete šetřit baterii co nejvíce, pak jej doporučujeme nastavit na hodnotu 30 sekund. Z vlastní zkušenosti můžeme také doporučit vypnutí funkce Probudit zvednutím, která zapne displej při sebemenším pohybu telefonu. Její vypnutí vám na celém dni ušetří nějaké to procento.
Zakažte/upravte aktualizace aplikací na pozadí
Automatická aktualizace aplikací na pozadí může velmi negativně ovlivnit celkovou životnost baterie na jedno nabití. Existuje však možnost úplného vypnutí či minimálně uživatelského přizpůsobení. V aplikaci Nastavení stačí přejít do menu Obecné a zde do menu Aktualizace aplikací na pozadí. Zde je v prvním menu možnost úplného vypnutí aktualizací, případně zapnutí v režimu připojení k Wi-Fi síti. Poslední možností je využití nejen Wi-Fi sítí, ale i dat operátora.
Pod tímto menu pak najdete seznam všech nainstalovaných aplikací, v němž lze posuvníky u jednotlivých aplikací povolit nebo zakázat jejich automatickou aktualizaci na pozadí. Volba je zde tedy na vás.
Omezte využívání Polohových služeb
Pokud v aplikaci Nastavení přejdete do menu Soukromí a zde do menu Polohové služby, můžete u každé z aplikací upravit, kdy má využívat vaši současnou polohu. Zde bychom výrazně doporučili u každé z aplikací nastavit možnost Při používání (aplikace). Aplikace tak bude využívat GPS pouze v případě jejího aktivního využívání, a vy tak ušetříte nejen drahocennou baterii, ale i data operátora.
Následující tipy by měly do velké míry zlepšit životnost baterie ve vašich zařízeních se systémem iOS, i tak jsou ale (především) telefony v dnešní době víceméně „jednodenními zařízeními“ a každý večer je tak bude nutné zapojit do nabíječky. Pokud však potřebujete rychle ušetřit nějaké to drahocenné procento, tyto tipy by vám měly podat pomocnou ruku.