Domů » Bleskovky » iOS 11 v podílu přeskočil iOS 10, adopce je však pomalejší než loni

iOS 11 v podílu přeskočil iOS 10, adopce je však pomalejší než loni

Apple vydal v tomto týdnu již čtvrtou veřejnou verzi systému iOS 11, přičemž všechny vypuštěné setinkové updaty řeší problémy, které se objevily v první ostré verzi. Systém iOS 11 je dostupný pro poměrně širokou paletu jablečných zařízení, avšak uživatelé jsou s jeho instalací zdrženlivější než v předchozích letech.

Podle dat analytické společnosti Mixpanel překonal iOS 11 podíl svého předchůdce v pondělí 9. října, tedy tři týdny od svého vypuštění; iOS 10 přitom loni předběhl iOS 9 za týdny dva. Aktuálně patří nejnovější verzi systému 49 procent pomyslného koláče, zatímco iOS 10 patří necelých 45 procent. Dá se předpokládat, že v následujících týdnech se bude tento rozdíl zvětšovat ve prospěch iOS 11, v přípravě je navíc desetinková verze iOS 11.1, která do systému přidá nové emojis a vrátí gesto pro přepínání aplikací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. No bodejť. Těch bugů tam jsou mraky.. a ani 11.0.3 verze nemá všechno opraveno.. tak doufám, že 11.1 už bude opravená.. ať to klidně zakamuflují za nové emoji, hlavně ať vyřeší ty největší průsery.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).