iOS 11 v podílu přeskočil iOS 10, adopce je však pomalejší než loni

Apple vydal v tomto týdnu již čtvrtou veřejnou verzi systému iOS 11, přičemž všechny vypuštěné setinkové updaty řeší problémy, které se objevily v první ostré verzi. Systém iOS 11 je dostupný pro poměrně širokou paletu jablečných zařízení, avšak uživatelé jsou s jeho instalací zdrženlivější než v předchozích letech.

Podle dat analytické společnosti Mixpanel překonal iOS 11 podíl svého předchůdce v pondělí 9. října, tedy tři týdny od svého vypuštění; iOS 10 přitom loni předběhl iOS 9 za týdny dva. Aktuálně patří nejnovější verzi systému 49 procent pomyslného koláče, zatímco iOS 10 patří necelých 45 procent. Dá se předpokládat, že v následujících týdnech se bude tento rozdíl zvětšovat ve prospěch iOS 11, v přípravě je navíc desetinková verze iOS 11.1, která do systému přidá nové emojis a vrátí gesto pro přepínání aplikací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. No bodejť. Těch bugů tam jsou mraky.. a ani 11.0.3 verze nemá všechno opraveno.. tak doufám, že 11.1 už bude opravená.. ať to klidně zakamuflují za nové emoji, hlavně ať vyřeší ty největší průsery.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel