Domů » Bleskovky » Intel oznámil první procesory, které budou odolné vůči Meltdown a Spectre

Intel oznámil první procesory, které budou odolné vůči Meltdown a Spectre

Letos v lednu zažila společnost Intel horké chvilky, když byly objeveny zranitelnosti Spectre a Meltdown, které postihují (nejen) její procesory nezávisle na termínu jejich uvedení na trh. Intel vydal několik softwarových aktualizací, žádná z nich však nedokáže současné čipy ochránit zcela; k tomu jsou potřeby změny v hardwarovém návrhu samotných čipů.

Intel nyní ústy svého ředitele Briana Krzanicha oficiálně oznámil, kdy se dočkáme první generace procesorů, které budou vůči Spectre a Meltdown zcela rezistivní. Jako první přijdou v polovině roku serverové čipy Intel Xenon Scalable (s kódovým označením Cascade Lake), Intel však údajně přepracoval i části procesorů Intel Core 8. generace, které mají být rovněž odolné. Je však možné, že se bude jednat pouze o část procesorů; osmá řada Intel Core je totiž postavena na několika architekturách – Kaby Lake a Coffee Lake, v letošním roce by navíc měly přijít 10nm procesory s architekturou Cannonlake.

Understanding Spectre and Meltdown

Intel také oznámil nové aktualizace mikrokódu pro procesory Intel Core šesté, sedmé a osmé generace, z posledních pěti let mají být aktualizovány všechny procesory. K uživatelům Windows 10 se tyto aktualizace dostanou prostřednictvím služby Windows Update.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).