Instagram začal testovat funkci, která by poskytovala historii polohy Facebooku

Facebook začal na Instagramu testovat funkci, která by umožnila sdílení dat o poloze shromážděných Instagramem na Facebook. Prototyp této testované funkce naznačuje, že data Historie polohy shromážděná při spuštění funkce Místní služby v Instagramu, budou použita k podpoře cílení reklam na Facebooku.

Lepší cílení reklam ve vašem okolí

Pokud uživatel zapne svůj telefon či tablet a k tomu spustí Instagram, tak bude Facebook vědět, na jakém místě se zařízení vyskytuje. Mluvčí společnosti Facebook řekl, že provádějí testy funkcí, které ale nebudou v budoucnu zveřejněny. Díky tomu není jasné, zda se funkce skutečně objeví, nebo ji společnost bude testovat jen na nějakém vzorku uživatelů.

Mohlo by se hodit:

Podle mluvčího společnosti Facebook neukládá data o historii v reálném čase. Pokud by byla funkce skutečně nasazena do ostrého provozu, mohla by na uživatele cílit lokální reklamy (restaurace, služby, aktivity…).

Radek Chlup

5 komentářů

 1. TomasBT (neregistrovaný)

  Nezná někdo nějaké jiné / lepší sociální sítě? Snažím se vyhnout všemu, v čem je jakkoliv zapojený Facebook. To je pouze „legální špionáž“, se kterou se vůbec neztotožňuji..

  • imperator

   Ide o to čo a ako chceš využívať. Keď máš veľa priateľov na facebooku tak je problém sa od neho odtrhnúť – detto instagram a whatsapp.

   Fajn je telegram ako messenger a socialnu siet mozes pouzivat VK ?

  • QNX (neregistrovaný)

   Blackberry messenger.

 2. imperator

  Inak Radek Chlup ma teda pekne dlhé vlasy ?

 3. Antonia (neregistrovaný)

  cong nghiep 4.0

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *