Domů » Bleskovky » Instagram začal testovat funkci, která by poskytovala historii polohy Facebooku

Instagram začal testovat funkci, která by poskytovala historii polohy Facebooku

Facebook začal na Instagramu testovat funkci, která by umožnila sdílení dat o poloze shromážděných Instagramem na Facebook. Prototyp této testované funkce naznačuje, že data Historie polohy shromážděná při spuštění funkce Místní služby v Instagramu, budou použita k podpoře cílení reklam na Facebooku.

Lepší cílení reklam ve vašem okolí

Pokud uživatel zapne svůj telefon či tablet a k tomu spustí Instagram, tak bude Facebook vědět, na jakém místě se zařízení vyskytuje. Mluvčí společnosti Facebook řekl, že provádějí testy funkcí, které ale nebudou v budoucnu zveřejněny. Díky tomu není jasné, zda se funkce skutečně objeví, nebo ji společnost bude testovat jen na nějakém vzorku uživatelů.

Mohlo by se hodit:

Podle mluvčího společnosti Facebook neukládá data o historii v reálném čase. Pokud by byla funkce skutečně nasazena do ostrého provozu, mohla by na uživatele cílit lokální reklamy (restaurace, služby, aktivity…).

Radek Chlup

5 komentářů

  1. Nezná někdo nějaké jiné / lepší sociální sítě? Snažím se vyhnout všemu, v čem je jakkoliv zapojený Facebook. To je pouze „legální špionáž“, se kterou se vůbec neztotožňuji..

    • Ide o to čo a ako chceš využívať. Keď máš veľa priateľov na facebooku tak je problém sa od neho odtrhnúť – detto instagram a whatsapp.

      Fajn je telegram ako messenger a socialnu siet mozes pouzivat VK ?

    • Blackberry messenger.

  2. Inak Radek Chlup ma teda pekne dlhé vlasy ?

  3. cong nghiep 4.0

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).