Domů » Bleskovky » Instagram se dočkal podpory pro nahrávání videa

Instagram se dočkal podpory pro nahrávání videa

Aktualizováno 21. června

Předchozí spekulace se potvrdily a Instagram nyní skutečně podporuje nahrávání videa; služba se jmenuje jednoduše Video Instagram. K dispozici je opět několik fitrů, kterými své klipy můžete vylepšit; samotná délka klipu je omezena na 15 vteřin.

Aktualizovanou verzi Instagramu s podporou pro úpravu videa naleznete na Google Play a App Store.

- -

Původní článek

Server TechCrunch informuje, že populární služba na sdílení fotografii Instagram dostane možnost sdílet krátká videa. Serveru to prozradil anonymní zdroj. Funkce by měla být představena na akci, kterou Facebook pořádá ve čtvrtek 20. června. Její označení je „big ideas“. Bližší informace o fungování této funkce zatím nemáme, ale již dříve medii proběhla zpráva, že Facebook testuje sdílení videi pro Instagram, které se podobá službě Vine. Uživatelům by mělo být umožněno sdílet videa v délce pět až deset vteřin.

 

Aplikaci Vine představil Twitter v lednu letošního roku. Od té doby její popularita neustále roste. Po vydání aplikace pro operační systém Android dokonce překonala Instagram v denním sdílení na Twitter. Přidat možnost sdílení videa do Instragramu by tak dávalo smysl. Jestli se tyto informace zakládají na pravdě, se dozvíme již tento čtvrtek.

Pokud patříte mezi uživatele Instagramu, ocenili byste možnost nahrávat krátká videa, nebo vám tato funkce přijde zbytečná?

David Podzimek

8 komentářů

 1. Jan Elger (neregistrovaný)

  Hmm to je pěkné a jak to vypadá s tím instagramem pro WP (7.8)?

  • David Podzimek

   Po všech spekulacich z minulosti si to nikdo netroufá tvrdit.

  • Ten nikdy nebude :) Když si vezmeš, co bylo za problém, aby alespoň nějaký byl na WP 8..

  • David Podzimek

   Neoficiální aplikace jdou na WP 7.8 už dnes.

  • oficiální aplikace Instagram pro WP 7.x není, ale jsou minimálně 2 aplikace na upload fotek (Instagraph a #2instawithmassivelove – osobně používám Instagraph). Co se týče WP8, tam je ještě lepší appka, a to Instance, jejíž autor už na twitteru oznámil, že už dělá na podpoře videa. Přehrávání je zatím v betaverzi a udělat upload mu bude trvat trochu déle

 2. Honza (neregistrovaný)

  Myslíte, že mi půjde natáčet video na insta u HTC One V? Aktualizoval jsem si Instagram na novější verzi, a nejde mi to.. Mám android 4.0.3

  • Berry (neregistrovaný)

   Mám úplně stejný problém a tím pádem i stejnou otázku.

   Děkuji předem za odpověď.

  • Nelly (neregistrovaný)

   Také mám HTC One V s androidem 4.0.3 a natáčení mi nejde. Aktualizovala jsem si novější verzi instagramu, ale videa můžu pouze přehrávat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).