Domů » Bleskovky » Instagram zvyšuje rozlišení fotografií na 1080 x 1080 px a opravuje kompresi na Androidu

Instagram zvyšuje rozlišení fotografií na 1080 x 1080 px a opravuje kompresi na Androidu

Uživatelé Instagramu se konečně mohou začít radovat, a zejména pak ti, kteří mají smartphone vybavený displejem s vysokým rozlišením. Autoři Instagramu totiž na Twitteru potvrdili, že tato sociální síť po dlouhém čekání konečně nabídne vyšší rozlišení pro nahrané fotografie. Až doposud Instagram snímky ukládal v nízkém rozlišení 640 x 640 px, nově ale bude obrázky nahrávat v rozlišení 1080 x 1080 px.

Tato změna se děje přímo v backendu služby a není tedy potřeba aktualizovat aplikaci. Kromě toho tvůrci v posledním updatu Instagramu pro Android opravili problém s výraznější kompresí fotografií, který u některých snímků vytvářel tzv. artefakty.

Tip ke čtení: Co se stane s fotografií, pokud projde devadesátkrát komprimačním algoritmem Instagramu?

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. pet (neregistrovaný)

    spis by to chtelo 1920 x 1920, tohle je stale pulka :-(

    • Dalibor (neregistrovaný)

      Asi tak, nechápu proč když youtube zvládá ukládat na svoje servery 4k videa, tak proč instagram nemá alespoň full HD fotky.

  2. Služba zaměřená na fotografie a rozlišení jak z doby krále klacka.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).