Domů » Bleskovky » Instagram Direct: Nová funkce umožňuje sdílet obsah s vybranými uživateli

Instagram Direct: Nová funkce umožňuje sdílet obsah s vybranými uživateli

Populární služba Instagram se před několika hodinami dočkala aktualizace na verzi 5.0 a přináší nejen drobné úpravy, nýbrž rozšíření funkcionality. Dosud mohli uživatele buďto nastavit svůj profil jako soukromý a potvrzovat zájemce o obsah, nebo veškerá multimédia sdílet zcela veřejně.

Nově se však před odesláním fotografie či videa do éteru zobrazí nová možnost „Direct“. Díky ní budete moci zvolit konkrétní uživatele, kteří fotografii uvidí a pro ostatní bude skrytá. Při sdílení pro omezený kruh uživatelů bude aplikace taktéž ukazovat pomocí avatarů kdo z cílové skupiny už si příspěvek prohlédnul.

Aktualizace je zatím dostupná pouze pro Android a iOS, pro Windows Phone je datum vydání zatím neznámo. Pokud patříte mezi uživatele prvních dvou zmíněných operačních systémů, nový Instagram si můžete stáhnout hned kliknutím na patřičnou ikonku níže.

Odkaz na App Store Odkaz na Google Play

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

2 komentáře

  1. kidal5 (neregistrovaný)

    Chápu to správně, že Instagram je doplněn o princip Snapchatu?

    • .XX. (neregistrovaný)

      V podstatě ano, akorát Snapchat fotografie neuchovává, ale po shlédnutí maže. Instagram vůbec se snaží likvidovat konkurenční aplikace. Třeba přidání videí jako reakce na vzrůstající popularitu Vine.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *