TOPlist

Inspiruje se Samsung u Applu? Galaxy Buds 3 Pro se budou nápadně podobat AirPodům

Sluchátka Samsung Galaxy Buds FE
  • Jihokorejská společnost chystá radikální změnu designu sluchátek Galaxy Buds 3 Pro
  • Inspiraci u sluchátek AirPods Pro od Applu jen tak nezapřou
  • Oficiálního představení bychom se mohli dočkat už na akci Unpacked

V segmentu bezdrátových sluchátek je jen málo těch, která by šla na první pohled poznat tak dobře, jako AirPody od Applu. Bílá barva a ikonická nožička se sice nejprve staly terčem posměchu, avšak čas ukázal, že Apple opět jednou stanovil designový standard pro ostatní výrobce. Dlouhou dobu se tomuto designovému trendu vyhýbal i největší konkurent firmy z Cupertina, jihokorejský gigant Samsung. Ten u svých sluchátek raději vsázel na vlastní designy, přičemž některé se uchytily, jiné pro změnu zůstaly jen výsadou jednoho jediného modelu. Podle nedávných spekulací se ale Samsung chystá k radikální změně.

Samsung nejspíše převezme design AirPodů Pro

Bezdrátová sluchátka Galaxy Buds 3 Pro mají být představena už nyní v létě, pravděpodobně na akci Unpacked společně s ohebnými telefony či chytrými hodinkami. Podle spekulací se letos dočká řada Galaxy Buds dlouho očekávaného designového osvěžení. Podle předchozích zpráv by Galaxy Buds 3 Pro mohly nabídnout design podobný sluchátkům AirPods. Leaker Evan Blass sdílel rozpixelovaný snímek Galaxy Buds 3 Pro prostřednictvím svého zpravodaje na Substack, který designovou změnu potvrzuje.

Rozpixelovaný snímek sluchátek Galaxy Buds 3 Pro
Rozpixelovaný tiskový snímek sluchátek Galaxy Buds 3 Pro, který sdílel leaker Evan Blass

Kvůli velké pixelizaci je těžké rozeznat drobné detaily, přesto je zřejmé, že příští vlajková sluchátka Samsungu budou mít design podobný sluchátkům AirPods. Zdá se také, že Buds 3 Pro budou mít dvoubarevné provedení, přičemž dotyková plocha bude pravděpodobně vyvedena v černé barvě s odlišnou povrchovou úpravou pro snadnější rozpoznání. Nový design by měl pomoci mikrofonům lépe zachytit hlas a zlepšit čistotu hlasových hovorů a inovovaný tvar by také měl pomoci zlepšit aktivní potlačení hluku.Sluchátka Samsung Galaxy Buds 2 v několika barváchNepřehlédněte

Další generace Galaxy Buds nabídne skvělou funkci: překlady v reálném čase pomocí AI

Nová podoba sluchátek Buds 3 Pro nevypadá tak elegantně jako stávající model a možná až příliš připomíná mnoho populárních bezdrátových sluchátek, například OnePlus Buds 3. Tato konstrukce ovšem zřejmě umožní Samsungu zabudovat do sluchátek potřebné čipy a větší baterii, které budou pohánět některé nové funkce umělé inteligence. Podle uniklých specifikací by Galaxy Buds 3 Pro mohly mít dva reproduktory, ANC či adaptivní regulaci hluku s adaptivním ekvalizérem. Se zapnutým ANC nejspíše vydrží na jedno nabití až 6 hodin, zatímco nabíjecí pouzdro by mělo prodloužit dobu provozu na 30 hodin.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku