Inspiruje se Apple? Takto by mohl vypadat ohebný iPhone

apple iphone ohebny telefon 5

Ohebné telefony jsou designový směr, o jehož růstu v budoucnu snad nikdo nepochybuje. Zatímco prvními pionýry v této oblasti jsou Samsung a Motorola, celý svět netrpělivě čeká, s čím přijde Apple. Právě od americké společnosti se očekává, že se svým ohebným telefonem dostane tento designový koncept k širokým masám uživatelů a ostatním ukáže směr, kudy se ubírat.

apple iphone ohebny telefon 1
Koncept ohebného iPhonu

Kolegové z nizozemského webu LetsGoDigital se ve spolupráci s Technizo Concept zamysleli nad možnou budoucí podobou chytrého ohebného telefonu z dílny Applu. Pro způsob ohybu by si Apple mohl vybrat „véčko“, které zpopularizovala Motorola Razr či Samsung Galaxy Z Flip. Zvolenou technologií pro displej bude pravděpodobně OLED, nicméně ve hře je také mini LED. Výřez má být rovněž mnohem menší, ale toho bychom se mohli dočkat i v klasických iPhonech.

Na vnější straně bude zachován trojitý fotoaparát ve čtvercovém designu. Symetricky vedle něj se může nacházet malý displej, který umožní nahlédnout na příchozí notifikace či aktuální čas. O velikosti celého telefonu rozhoduje displej, který by mohl být plus minus stejně velký jako na současných ohebných telefonech vyrobených ve stejném stylu.

apple iphone ohebny telefon 4
Koncept ohebného iPhonu

Od snů se ale přesuňme zpátky do reality. Apple podle všeho testuje ve spolupráci s výrobcem čipů Foxconn zařízení, které má vydržet až 100 000 ohnutí. Jako materiál displeje údajně Apple chce speciální keramické sklo, které se poprvé objevilo v iPhonu 12. Podle informací Apple testuje jak „véčko“, tak otevírací styl připomínající Microsoft Surface Duo.

iPhone Flip Concept — Apple

Nepřehlédněte – Vyrobí ohebný iPhone dříve než Apple? Známý kutil pracuje na odvážném projektu

Kdy se má ohebný iPhone oficiálně představit veřejnosti, zatím není známo, nicméně se předpokládá, že to bude nejdříve v roce 2022, pravděpodobně však spíše v roce 2023.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku