Domů » Bleskovky » Insideři mohou stahovat nový build Windows 10: Na novinky pro kreativce je ještě čas

Insideři mohou stahovat nový build Windows 10: Na novinky pro kreativce je ještě čas

Microsoft připravil novou aktualizaci systému Windows 10 pro Insidery. Nové sestavení nese číslo 14959 a je dostupné v rychlém kruhu aktualizací jak pro počítače a tablety, tak pro smartphony. Jedná se o první sestavení po nedávném ohlášení příští velké aktualizace, na většinu představených novinek je však ještě brzy, údajně se jich dočkáme v následujících týdnech.

3D Malování

Insideři již mají možnost otestovat novou aplikaci 3D Malování, která přináší nové možnosti pro kreativce, zejména při práci s 3D objekty. Bohužel nové Malování není přímou součástí nového sestavení, ale je nutné přihlásit se k jeho testování na těchto stránkách. Bohužel pro našince platí zásadní omezení – aplikace je zatím dostupná pouze pro uživatele s americkým, britským, kanadským, australským nebo novozélandským účtem.

microsoft-paint-3d

Menší a rychlejší aktualizace

Microsoft se snaží, aby byla aktualizace systému Windows 10 co nejjednodušší a aby co nejméně obtěžovala uživatele. Z tohoto důvodu také zavádí novinku nazvanou Unified Update Platform (UUP), díky které nebude nutné na všech zařazeních s Windows 10 (Mobile) stahovat celá sestavení, ale pouze vyrovnávací balíčky s novými funkcemi. Tím se zkrátí čas aktualizace i množství stahovaných souborů, údajně až o třetinu. Instalace aktualizací má být díky mnoha změnám na pozadí mnohem efektivnější, např. na telefonech se vždy stáhnou novinky z posledního sestavení, aniž by bylo nutné instalovat sestavení předešlé. UUP přichází pro smartphony již dnes, ještě tento rok se mají dočkat počítače a tablety, v příštím roce dojde na zařízení internetu věcí a HoloLens.

Microsoft také v novém sestavení opravil mnoho chyb a pro uživatele virtuálních strojů přidal nové možnosti pro škálování obrazu. Na telefonech byla inovována obrazovka Využití dat v Nastavení.

wp_ss_20161101_0001

Známé chyby

Microsoftu se a počítačích stále nepodařilo odstranit problém s aktualizací antivirových programů třetích stran, navíc může docházet k pádům aplikace Internet Explorer krátce po jejím spuštění.

Na telefonech nebude možné v následujících týdnech instalovat jazykové balíčky či slovníky pro klávesnici, pouze se převedou ty v aktuálně používaném sestavení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Ja neviem preco to UUP prislo ako prve pre W10M a hlavne preco to vobec prislo ked W10M podla Petra je mrtve a uz nic dalej nebude. Zaujimave… :D

  • Vysvetleni je jednoduche, tuto platformu uz MS odepsal, takze se jako naprosto minoritni pouzije pro testovani novych funkci, nez je nasadi na zbytek zarizeni. Tech par uzivatelu uz prokazalo takovou ovci oddanost a tupost, ze se da predpokladat jejich naprosta apatie v pripade problemu.

   • nejako si protirecis :) „nez je nasadi na zbytek zarizeni“

    Tak ich odpisal alebo nie?!

 2. To malování je super, stačí změnit region stáhnout a pak vrátit :)

  • Změnil jsem to v nastavení Region & language na United States a stále to nejde. Poradíte, co dělám špatně?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).