Domů » Bleskovky » Indie se stala 2. největším světovým odbytištěm smartphonů. Prim zde hrají čínské značky

Indie se stala 2. největším světovým odbytištěm smartphonů. Prim zde hrají čínské značky

Velcí výrobci smartphonů se zatím ještě nevytasili s finančními výsledky za poslední kvartál loňského roku, takže analytické společnosti prozatím nezveřejnily odhady, jak si trh v roce 2019 vedl. Agentura CounterPoint alespoň zveřejnila analýzu indického trhu, která do globálního žebříčku promluví poměrně významnou měrou.

Indie je 2. největším světovým trhem smartphonů

Podle zveřejněných čísel meziročně vyrostl indický trh se smartphony o 7 procent, stačilo k tomu, aby se Indie stala druhým největším světovým odbytištěm chytrých telefonů. Celkově se zde prodalo 158 milionů smartphonů, z nichž 72 procent pochází od čínských značek.

india

Žebříčku vévodí Xiaomi s tržním podílem 29 procent, následuje Samsung s 21 procenty a Vivo s 16 procenty. Největším skokanem je ovšem nová značka Realme, která meziročně posílila o 255 procent a s desetinovým podílem se usadila na čtvrtém místě.

Přestože růst prodejů na indickém trhu v loňském roce o něco zpomalil, stále se jedná o obrovský trh s velkým potenciálem k dalšímu rozvoji; např. pouze 55 procent majitelů smartphonů má možnost připojit ke k síti LTE. CounterPoint tak očekává další růst trhu, který podpoří zdravá konkurence a postupné snižování cen telefonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Zajímavé, že se skoro vytratili dřív na idnickém trhu výrazní domácí výrobci jako Micromax, Karbonn a další. Je to škoda, protože taková masivní dominance Číny není pro obor nic dobrého.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).