Domů » Bleskovky » IKEA má první čističku vzduchu, která si rozumí s chytrou domácností

IKEA má první čističku vzduchu, která si rozumí s chytrou domácností

O výhodách čističek vzduchu není potřeba dlouze hovořit, obzvláště pokud žijete v místech, kde je znečištěný vzduch běžnou součástí života. Ačkoli se může jednat o drahé přístroje, na trhu jsou dostupné také levnější alternativy, které odvedou podobnou práci. Dobrým příkladem je čistička IKEA Förnuftig, která kombinuje skvělý design s přijatelnou cenou.

ikea air purifier 1628080918 E6w
IKEA Starkvind

I když u nás v recenzi nedopadla vůbec špatně, jeden větší nedostatek přeci jen měla – nespolupracuje s žádnými chytrými asistenty v rámci chytré domácnosti. Právě to se rozhodl švédský nábytkářský gigant napravit u nově představené čističky Starkvind (v překladu silný vítr).

ikea air purifier table 16280808
IKEA Starkvind

IKEA Starkvind nabídne spolupráci s chytrou domácností v rámci Amazon Alexy, Google Home a Apple HomeKit. Drobnou nevýhodou je nutnost vlastnit bránu z ekosystému IKEA Trådfri, nicméně pokud si zařizujete chytrou domácnost podle švédského vzoru, o příliš velkou překážku se nejedná.

30529 posts homepage preview lg
IKEA Starkvind

Čistička Starkvind je vytvořena pro místnosti o velikosti 20 metrů čtverečních, ve kterých 3 filtry vyčistí jak velké částice prachu a pylu, tak 99,5 % menších částic PM 2.5. Předností je rovněž design – IKEA Starkvind může být umístěna jak samostatně v místnosti, tak v provedení konferenčního stolku, který skvěle zapadne do každé domácnosti.

ikea air purifier table brown 16
IKEA Starkvind

IKEA Starkvind je k dispozici v bílém a černém provedení za cenu 99 britských liber (cca 3 000 korun), respektive 150 britských liber (cca 4 500 korun) v případě provedení konferenčního stolku. O dostupnosti v České republice prozatím nemáme žádné informace.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Dobry tahani penez z lidi..

  2. Je možné někde najít i skutečné testy, zda to vůbec k něčemu je? Nějak tomu stále nevěřím a všechny recenze jsou max o tom, že se otestuje hlučnost, případně se shrnou výsledky z vestavěného senzoru.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).