IKEA má neviditelnou bezdrátovou nabíječku. Nainstalujete ji do libovolného nábytku

IKEA 1

Před šesti lety představil švédský nábytkový gigant IKEA první řadu svých bezdrátových nabíječek různých podob – byly integrované v nočních stolcích, ve stolních lampách, samostatně, a dokonce existovala i sada pro zabudování bezdrátové nabíječky do libovolného nábytku.

ikea

Tato sada nicméně vyžadovala pro instalaci vyříznutí kruhového otvoru do nábytkové desky, což nebyl zrovna jednoduchý proces. Po šesti letech tak IKEA přichází s elegantnějším řešením „udělej si sám“.

IKEA Sjömärke: stačí nabíječku „připlácnout“ zespodu

Nová bezdrátová nabíječka se jmenuje Sjömärke a lze ji instalovat prakticky pod jakoukoliv desku. Oproti své starší kolegyni má výhodu v tom, že není nutné do desky vyřezávat otvor, nabíječku stačí přichytit zespodu, a to buď oboustrannou lepicí páskou nebo čtyřmi šrouby.

Instalace je tak naprosto triviální, je nutné splnit pouze dvě podmínky – deska musí být vyrobena z materiálu, který neblokuje magnetické pole (například dřevo nebo plast) a její tloušťka se musí pohybovat mezi 8 a 22,2 milimetry.

Hoe kun je de SJÖMÄRKE draadloze lader gebruiken en installeren? | IKEA Draadloos opladen

K nabíječce vede 180 cm dlouhý kabel, samotná nabíječka pracuje ve standardu Qi 1.2.4 s maximálním nabíjecím výkonem 5 Wattů. Z tohoto důvodu se jedná o řešení vhodné například do nočního stolku, kdy máte na nabíjení celou noc. Nabíječka obsahuje elektroniku, která hlídá přehřívání.

IKEA 2

Kromě oboustranné lepicí pásky najdete v balení i samolepku ve tvaru X, kterou si na horní straně desky označíte místo, kam pokládat telefon. Škoda, že IKEA nabíječku nevybavila i magnetickým prstencem pro podporu funkce MagSafe, díky které by se novější iPhony automaticky „přichytily“ na to správné místo.

IKEA Sjömärke půjde do prodeje 1. října letošního roku, cena je stanovena na 999 korun.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku