Domů » Bleskovky » IDEA 2015: Samsung získal největší počet cen za design produktů

IDEA 2015: Samsung získal největší počet cen za design produktů

Společnost Samsung získala největší počet ocenění udílených v rámci jedné z nejprestižnějších světových designérských soutěží International Design Excellence Awards 2015. Tato soutěž pořádaná již od roku 1980 organizací Industrial Designers Society of America je jednou z nejvlivnějších designérských soutěží, které hodnotí kreativní a inovativní design.

Celkem osm ocenění získaly produkty společnosti Samsung z různých kategorií od domácích spotřebičů po příslušenství mobilních telefonů. Mezi vítězi jsou například brýle pro zobrazení virtuální reality Samsung Gear VR, myčka nádobí s novým mechanismem vodních trysek či flipové pouzdro na smartphone s LED diodami. Všechny tyto produkty jsou ukázkou inovací společnosti Samsung.

Zlaté ocenění IDEA 2015

Fotoaparát Samsung NX mini

Stříbrná ocenění IDEA 2015

Myčka nádobí Samsung WaterWall

Flipové LED pouzdro

Bronzová ocenění IDEA 2015

Gear VR – nositelné zařízení pro virtuální realitu (je nutné dokoupit kompatibilní smartphone, například Galaxy S6 či Galaxy S6 edge).

Bezdrátové reproduktory s prostorovým zvukem – díky aerodynamickému tvaru reproduktoru se zvuk přenáší ve všech směrech (360°).

 

Přenosná klimatizace – je vždy po ruce a snadno se přenáší díky praktickému madlu.  Nevyžaduje vnější provozní jednotku.

Mikrovlnná trouba Samsung Hotblast – za luxusním designem stojí černé čelní sklo s tenkým rámečkem, široká dvířka a splývající rukojeť.

Dalších 31 produktů společnosti Samsung se dostalo do finále IDEA 2015. Byly mezi nimi například televizory Samsung SUHD s prohnutou obrazovkou a poměrem stran 21:9. Podobně jako u soch v galerii je i displej  umístěn na mistrně zpracovaném kovovém podstavci ve tvaru kvádru. Do užšího výběru se dostala také tiskárna Samsung UX (Smart UX Center), která umožňuje uživatelům spravovat dokumenty snadno na základě funkcí mobilního operačního systému. Ve finále se objevily i webové stránky společnosti Samsung zaměřené na design, představující hodnoty ​​a kulturu založené na vlastní filosofii designu.

A jak hodnotíte design letošních produktů značky Samsung vy? Přijde vám originální nebo byste na první příčky zmíněných kategorií raději jmenovali jiné modely?

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. Překvapivě? :-) schází mobilní telefony, design je stále stejný a je to samsungu často vyčítáno, že až na pár výjimek u posledních kovových modelů, jsou to pořád ty samé oblázky.

    Ostatní na tom ale jsou podobně, viz. sony s omni balance designem, lumie a další, ono na těch plackách už se mnoho nového vymýšlet ani nedá.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).