Domů » Články » IDC zveřejnilo podíl operačních systémů za druhý kvartál: Nadvláda Androidu pokračuje

IDC zveřejnilo podíl operačních systémů za druhý kvartál: Nadvláda Androidu pokračuje

IDC každé čtvrtletí zveřejňuje data, které ukazují tržní podíl mobilních operačních systémů a jejich vývoj. Android vládne všem a komplikuje růst u dalších platforem.

Analytická společnost IDC zveřejnila pravidelnou čtvrtletí zprávu o podílu mobilních operačních systémů. Ve druhém čtvrtletí se poprvé prodalo více než tři sta milionů chytrých telefonů. Podle IDC to bylo přesně 301,3 milionů smartphonů a růst meziročně dosáhl 25,3 %.

Dominantní zůstává Android spolu s iOS, kteří společně kontrolují 96,4 procenta trhu, a pro konkurenci zbývá jen malý prostor. Android je jasně nejprodávanější s 255,3 miliony prodanými telefony a 33,3% meziročním růstem. iOS zaznamenalo meziročně drobný propad i přes 12,7% růst prodejů. Všechny ostatní systémy v meziročním porovnání ztrácely.

Tip ke čtení: Android vládne smartphonům, iOS se drží a Windows Phone hlásí propad (statistika za 2Q)

 

Zástupci IDC situaci na trhu okomentovali takto: „Řada výrobců se soustředí na telefony s cenou pod 200 dolarů a zde se silně daří Androidu, který rychle roste na rozvojových trzích. Během druhého kvartálu bylo 58,6 procenta telefonů s Androidem levnějších než 200 dolarů a to je dělá atraktivní proti ostatním zařízením. S nedávným představením Android One, ve kterém Google nabízí výrobcům referenční design zařízení s cenou pod sto dolarů, může být růst v levném segmentu ještě silnější. Pro ostatní hráče to bylo velmi náročné. Windows Phone jde zde od roku 2010, ale nepodařilo se mu pokořit pětiprocentní hranici a největší výrobce chytrých telefonů Samsung stále nevypustil Tizen do světa. Největším problémem pro mladší systémy je získat dostatek partnerů. Ne jen výrobců telefonů, ale také vývojářů, kteří se snaží minimalizovat pracnost vývoje a omezují se na dva velké ekosystémy.“

 

Android dosáhl nového rekordu v tržním podílu a téměř ho zdvojnásobil za poslední tři roky. Samsung zůstává stále ve vedení, ale jeho podíl klesl k 29,3 % oproti čtyřiceti procentům před dvěma lety. Od té doby konkurence jako Coolpad, Huawei, Lenovo, LG, Xioami a ZTE velmi slušně rostou a zmenšují prostor pro vedoucí Samsung.

iOS nejspíše dosáhlo ve druhém kvartálu letošního minima jako v předchozích letech, další čtvrtletí začne růst tržní podíl s představením nových zařízení. Letos se s zahájením prodeje většího iPhonu očekává silnější navýšení tržního podílu a mohl by lehce zatlačit dominantní Android.

Windows Phone zaznamenal meziroční propad v prodejích, ale mírně rostl v porovnání s prvním kvartálem. To ho jasně staví na třetí příčku mezi mobilními operačními systémy. Počet výrobců se zatím nezvětšil, ale je oznámena řada partnerství, speciálně na rozvojových trzích, takže bychom do konce roku měli vidět telefony od značek BLU, Micromax, Prestigio, Yezz, Foxconn, Gionee, JSR, Karbonn, Lava, lenovo, LG, Longcherr a ZTE.

BlackBerry zaznamenalo po třech čtvrtletích propadu mírný růst, ale v meziročním porovnání se propadlo o značných 78 %. Drobné zlepšení zaznamenalo BlackBerry na klíčových trzích jako je asijsko-pacifický region a firmy v Severní Americe a Západní Evropě. Přesto zůstává situace nepříznivá s tržním podílem 0,5 %.

Podíl ostatních systémů klesl pod dvě procenta ani to nevypadá, že by se měl nějaký z nových hráčů výrazněji vynořit. Situace na trhu je stále podobná jako v přechozích čtvrtletích. Android dominuje celému trhu a Apple kontroluje horních „deset procent“ a generuje největší zisky. Ostatní operační systémy se zatím spíše snaží najít své místo na trhu a prosadit ve větším měřítku.

BlackBerry se soustředí tradičně na firemní klientelu a země jako je Indonésie, kde se těšilo velké popularitě, zatím se ovšem větší úspěch nedostavil. Mobilní Windows naopak na řadě evropských trzích dosahují tržního podílu přes deset procent a daří se i v dalších zemích, zatím však pouze v levnějším segmentu, kde čelí tvrdé konkurenci ze strany Androidu. Zajímavostí je, že podle údajů IDC má Windows Phone větší podíl zařízení pod 200 dolarů než Android. Jedním z důvodů, proč Windows Phone meziročně ztratil je pomalá obměna portfolia, která je spojena s přechodem Nokie do rukou Microsoftu.

David Podzimek

221 komentářů

 1. Při průzkumu tabulky uvažuji, jak hluboko ještě musí podíl WP klesnout, aby MS konečně ukončil šarádu jménem Windows Phone…

  Nejvýstižnější věta z článku, resp část: „Windows Phone jde zde od roku 2010, ale nepodařilo se mu pokořit pětiprocentní hranici“

  • Osobně doufám, že MS nic ukončovat nebude. WP by byla škoda, ale pokud o něj přijdeme je tu naštěstí BB 10 a iOS.

  • Ano, BB10 mě zaujalo daleko více než WP a snad díky korporátní sféře BB10 časem posílí.

  • fuck (neregistrovaný)

   BB10 moze stupat a predbehnut WP, ak bude mat viac modelov na vsetkych trhoch. OS zly nie je.

  • fuck (neregistrovaný)

   MS sa zbavi WP tak ako to spravil s WM. S mobilmi to nevie. A vlastne uz ani s PC.

  • Náhodou Windows 9 vypadají konečně zas k světu, tak uvidíme. Ale WP by mělo být už co nejdříve ukončeno, to je pravda…

  • fuck (neregistrovaný)

   Pisal som v pritomnom case :) win 8 je velky fail. marketshare pada podobne ako u WP.

   Nove vedenie stavia vsetko na Win 9. Ten moze povest zachranit, alebo totalne znicit. Verim sak skor v tom prve.

  • Ano, Windows 8 sleduje osud svého menšího bratříčka, Windows Phone 7/8 a oba směřují pomalými krůčky na smetiště IT dějin, stejně jako Windows ME nebo Vista nebo MS Kin.

  • Takže na smetisko dejín patrí podľa tvojej logiky aj OSX, keďže Win8 používa viac ľudí ako Mac a Linux dokopy.

  • Bavíme se o MS, ne Apple. Apple to má postaveno úplně jinak (licence k OS je pokud vím v ceně HW, na kterém hodně rýžuje), jemu 2. místo plně stačí…

   A ano, WP7/8 a W8 směřují na IT smetiště.

  • Kecy kecy. Ešte raz: Win8 nie je žiadny prepadák, 250 miliónovú hranicu licencií prekonal len o pár mesiacov neskôr ako Win7. A môžeš tu ten svoj blud napísať aj 1000x, pravdou sa nestane. A ešte jeden fakt: Microsoftu rastú tržby vo VŠETKÝCH oblastiach, v ktorých podniká, ANI JEDEN segment mu neklesol.

  • lerion (neregistrovaný)

   Distribucí Win 8 je víc jak všech OSX dohromady. Opět další ukázka toho, jak Smiskovi jeho zaslepené haty nevychází… A že je WP 8 propadák? I kdyby měl 000,1% markessharu, Microsoft bude mít vždy tolik peněz na jeho udržování (a že se jim to vyplatí) než kdy Smisek dokáže spočítat…

  • Jak pravím už poněkolikáté, Apple nemusí být první, aby měl vše zajištěno a vydělával nezkutečné peníze. A ano, Win8 je propadákem, je až žalostně třetím za Win7 a XP, kterému dávno skončila podpora.

   Důkaz budiž třeba zde:

   [odkaz]

  • …neskutečné…

  • Nie, Win8 nie je prepadákom. To, že je tretím absolútne nič neznamená. Opakujem, rýchlosť predaja Win8 je ROVNAKÁ ako rýchlosť predaja Win7.

   Ako píšem, môžeš to napísať aj 1000x, pravdu z toho neurobíš.

  • SMISEK. Osobně mám WIN XP a nevidím důvod upragdovat něco, co funguje. Až XP přestane fungovat, nebo nedej bože odejde PC, koupím si nový a klidně i s WIN 8 a nějakej smíšek co hledá Bilba Pytlíka mě neodradí.

  • lerion (neregistrovaný)

   Smisek: „A ano, Win8 je propadákem, je až žalostně třetím za Win7 a XP“

   Tak to vidíš a Android 4.4 Kit Kat je také absolutním propadákem. Představ si, že v počtu zařízení s Androidem je až pátý!!! Google by měl Android radši zrušit…

  • LERION: Drtivě jsi zaspal, KitKat je již druhý, pokud JB 4.1-4.3 bereme jako jednu major verzi, což i ve zkutečnosti je

   [odkaz]

   Tržní podíl W8.x za červenec 2014 KLESÁ a podíl W7 STOUPÁ, čili stále platí, že W8 JE propadákem…

   [odkaz]

  • Podľa tohto odkazu, ktorý si sem SÁM DAL [odkaz]

   klesli Win8 a 8.1 o ZÁVRATNÝCH 0.06%. To je teda skutočne obrovský pokles.

   A keďže máš očividne nejaký problém – predaje Win7 a Win8 sú približne ROVNAKÉ. Takže prepadák je jedine v tvojej hlave. Trhový podiel je absolútne irelevantný.

   Mám pocit, že to veľmi dobre vieš. Akurát ťa baví provokovať.

  • kolemjdouci (neregistrovaný)

   2smisekCZ:

   „Ano, BB10 mě zaujalo daleko více než WP a snad díky korporátní sféře BB10 časem posílí.“

   vzhledem k tomu, ze BES10 je otevreny jak pro Android tak pro iOS zarizeni, tak je to dost nepravdepobne. Tedy BB dost tezko nejak vyrazne poroste v poctu prodanych zarizenich a tedy i market-share, jedine kdyby prisli s telefonem, ktery bezi na Androidu (coz se urcite nestane), ale to ani nemusi, protoze BB je dobre v tom co dela a to je prave jejich produktove portfolio pro business – tedy hlavne BES.

  • ZAKLINAC: W7 měl po dvou letech 41% podíl, W8 jej má po necelých dvou letech (2 roky to budou 26. října 2014) 12.4% (v součtu za 8.0 i 8.1). Stav W8 jsem už odkazoval, stav po dvou letech W7 se lze dočíst třeba zde:

   [odkaz]

   Za mě tedy platí, že W8.x je propadákem.

  • Si naozaj ako zaseknutá platňa. Podiel je IRELEVANTNÝ, čo je dôležité, je počet PREDANÝCH KÓPIÍ. Takže „za teba“ je naozaj iba za teba.

  • fuck (neregistrovaný)

   Zaklinac, nebud sa stareho uja a rozmyslaj. Windows 8 dostanes ku kazdemu novemu notebooku. Tak tu netaraj. Hanba MS je, ze aj pri tom trende W8 pada. Nechcem vidiet co by bolo, keby notebooky sa nepredavali s w8. MS by mal velky problem.

  • sadam (neregistrovaný)

   „fuck“ teraz si napísal rovnakú kravinu ako “ keby sa nepradavali telefóny s androidom, bol by problém“

  • Zaklinac: Lzes. Windows 8 se prodavaji hur nez Windows 7. Win 8 za 15 mesicu 200 milionu licenci proti 240 milionu za 12 mesicu u Win 7. [odkaz]

  • Aaron, skús si poriadne prečítať vlákno, najmä okolo 20:47 zo včera.

  • Zaklinac: A ty zkus sve tvrzeni necim podlozit, misto vymysleni nesmyslnych fabulaci ;-D Dej odkaz, kde pisou o 250 milionech prodanych Win 8 a Win 7.

  • Petr (neregistrovaný)

   MS drží dominanci na poli notebooků a bude držet i další roky protože NEEXISTUJE použitelná náhrada, navíc trh notebooků roste. Je celkem irelevantní zda jde o Windows XP, Windows 7, Windows 8 či půjde o Windows 9.Jsou to koneckonců všechno Windows ;-)

  • Petr (neregistrovaný): Tak na to pozor! Ve skutečnosti má zřejmě většina „domácích“ uživatelů NB jen jako terminál na web, přístup na fb a TyTubku možná (a to už mluvíme max o procentech) i nějaký multimediální/textový offline obsah. Nic, co by Chrome OS prakticky nezvládl (a těch 64GB nebo kolik interního disku vlastně v podobě „cache“ v praxi vlastně ani omezení není).

  • greg (neregistrovaný)

   To ano, ale stále se setkávám s tím, že nějaký ten program prostě potřebuju, buď pro sebe nebo kvůli někomu a ty na chromos prostě nejsou, co potom. Taková situace nastat může a poměrně často. Nebo dokumenty a Office, Office online není náhradou ale polovičaté řešení. Chromos je jak tablet přizpůsobený pro myš a bez dotyku.neslouží jako náhrada počítače, ale jako doplněk k němu.

  • greg (neregistrovaný): Popisuješ minoritní funkce, kolik uživatelů potřebuje Office? Max pro zobrazení pps s kočičkami nebo prasácky v doc, nic co by nezvládl příslušný prohlížeč dokumentu (i třeba online, ostatně, je to otevíráno z přílohy přímo na webové verzi mailu, kdo se dnes instaluje s klientem). Jak ukazuje raketový nárůst prodejů chromebooků, jakýsi bájný „potřebujeme MS“ je opravdu už dávno pryč (stále mluvíme o domácím uživateli).

  • Grimli (neregistrovaný)

   Jo, to bylo řečí, jak vstupujeme do post-PC éry, jak tablety a různá mobilní zařízení zlikvidují naše stolní PC a notebooky…

   Teď se pro změnu prorokuje konec Windows a nástup Chromebooků… Dovolil bych si hádat, jak to dopadne… Google rád zařezává některé projekty…

  • greg (neregistrovaný)

   To ano, ale opravdu není dne, kdy prostě nějaký ten program pro Windows, Mac, Linux nepotřebuješ? To bych se divil. Ty chromosové aplikace nejsou náhradou. Prostě bych nemohl mít chromebook s tím, že pokud budu potřebovat nějaký program, jakože bych určitě potřeboval, tak bych byl v háji. A třeba ty prezentace, nebudou se muset přehrávat úplně správně. Ono veškeré složité nastavování a řešení věcí včetně připojení tiskáren, některého externího hardwaru apod. je stylem, jako ono to řešit jde, ale složitě a často hůře a i tablet to může zvládnout lépe. Výhody Chromebooku? Levný, dobrý displej, možná výdrž a klávesnice, ale práce a produktivita to moc nebude. Je to jednoduché zařízení, které může konkurovat tabletu. I tak ale tablet zvládne vice a jednodušeji. Chromebook by mě osobně nevadil, ale nemohl bych ho používat jako notebook, ale jako tablet. Jelikož ale tablet je menší, mobilnější, asi by u mě byla volba jasná.

  • fuck (neregistrovaný)

   na Chromebook ide nahodit Ubuntu ci iny linux OS a nasledne mas po ruke nieco lepsie ako NB s Windows.

  • greg (neregistrovaný)

   A programy, které na Windows potřebuju budu emulovat? To nebude zrovna rychlé. Navíc žádná synchronizace, napojení na cloud, nic…

  • greg: Nemas ani paru, co znamena Chrome OS, jinak bys nevycital synchronizaci a cloud :-D

  • greg (neregistrovaný)

   Vim. Vím jak a s čím se chromos synchronizuje, vím, co mi může nabídnout a není to zdaleka ale to, co mi může nabídnout Apple nebo Windows. Proč přece dávat nemalý peníz za něco, co mi oproti jiným nabídne i v té synchronizaci velmi málo. Zatím to tak je, třeba bude v budoucnu chromos použitelnější. Pro mě to určitě nebude.

 2. Každému podle zásluh :-) Pro všechny platí stejná pravidla a může použít bezpočet nápadů a financí, takže rozdíly jsou jednoznačně vinou tvůrců jednotlivých mobilních OS :-)

  • pan Tau (neregistrovaný)

   Jo, jo, Blesk je nejlepší, protože si ho kupuje nejvíce lidí. Podle tohoto hodnotícího modelu stojí WP za nic. Hlavně držet Mainstream abych byl Frý kůl in.

  • Se nerozciluj. MS proste slapl vedle a udelal neuspesny produkt :-)

  • Microsoft naopak vytvoril velice kvalitni produkt az „žilkaři“ konkurencni platformy z toho maji sakra komplex.

  • Hmm velice kvalitni, jenom ten obchodni uspech stale nikde :-)

 3. fuck (neregistrovaný)

  smisekCZ, podla mna to uz nebude trvat dlho. Do konca roka bude marketshare okolo 2%. Ano, hned tu naskocia WP fans, ze to nie je pravda a bla bla ale cisla nepustia. Prakticky WP mozeme oznacit za mrtvu platformu s trendom klesania marketshare.

  Mobile first. Ano. Ale uz bez WP. Zameraju sa na pretlacania sluzieb na Androidoch.

  Proste OS, ktory po 4 rokoch dosiahne 2,5%, je neuspechom pre danu spolocnost.

  • Podle toho co tu popisuješ, tu BB nemá už dávno co dělat.

  • fuck (neregistrovaný)

   A zda sa ti ze tu je? Umiera pomaly kvoli nedostatku modelov.

  • Tak, tak. Vôbec sa nečudujem že klesá, keď nie sú telefóny. Na druhej strane, ani ma to netrápy. MS ma dosť naštval tým, ako zarezal aj skype na WP7. Už by ma fakt neprekvapilo, keby onedlho začali hádzať polená pod nohy aj užívateľom WP8. Vážne premýšľam že prejdem na BB …

  • PAVEL97: Vše není o procentech. BB10 má za sebou korporátní a vládní zákazníky, není to bůh ví co, ale je to stále více než co má za sebou WP – armádu vlastníků lowendů (L520), na kterých možná MS i prodělává…

  • WhiteR (neregistrovaný)

   Pavel97: rozdíl je v tom, že BlackBerry 10 je na trhu rok a půl. A jak ho BlackBerry dokázalo vyladit a připravit, o tom si může nechat Microsoft zdát.

  • zeby BB bola zachrana sveta sa neda povedat… funguje, gesta su fajn, OS vyzera super, ale 3 prsty a dve ruky kvoli gestam pouzivat nemienim..

   Aj keby mal WP len 1% je mi to jedno.

  • CAGEJ: O jakých třech prstech a dvou rukách mluvíš? Pokud jsi měl někdy BB10 v ruce, tak sis jistě všiml, že BB10 je OS navržený pro co nejsnazší ovládání jednou rukou. Veškerá gesta děláš pouze palcem a BB10 je jediný OS, který je „REÁLNĚ“ opravdu ovladatelný jednou rukou i v případě úhlopříčky 5 palců – všechny hlavní ovládací prvky jsou u spodního okraje displej a menu a kontextové nabídky, které jsou ve formě seznamu, mají první řádek zhruba v polovině displeje tak, aby na ně člověk mohl dosáhnout bez přehmatu. Proti Androidu nebo iOS, kde jsou všechny ovládací prvky u horní hrany nebo dokonce v levém horním rohu (menu aplikací v Androidu) je to jako nebe a dudy… ;)

  • Hapy (neregistrovaný)

   jarpo: Nic takového nenastane. U WP 8 se měnilo jádro a systém měl jiné požadavky. U WP 8 a nových nic takového jako přechod wp7 a 8 nehrozí.

  • kluci, připravte se, že WP8 čeká ten stejný osud, jako WP7. MS toto samozřejmě zveřejní až co nejpozději, aby ještě více neprohloubil ztrátu WP. Za vším hledejte peníze a podrazy jsou MS vlastní.

  • lerion (neregistrovaný)

   Podrazy? Všechny WP 8 telefony dostávají od MS aktualizace už dva roky. Tolik modelů neaktualizoval ani Apple za celou svo historii. U Androidu si něco takového můžete nechat u většiny výrobců a modelů jen zdát.

   A když WP8 nebude upgradovatelné na WP9? Nevidím v tom žádný podraz.

   Ale to by nebyl SmisekCZ, aby tu neházel výrazy typu „propadák“, „podraz“, „šaráda jménem Windows Phone“, „WP patří na smetiště dějin“.

   Ta tvá nenávist je opravdu neskutečná. Akorát žádná z tvých předpovědí dosud nevyšla. Ani jedna…

  • Já zatím mám jen jednu předpověď, pletete si mě tu s jinými celebritami na fóru, viz můj příspěvek níže o mé registraci k 14. prosinci 2014.

  • …2013…

  • lerion: MS neruci za aktualizace telefonu. On jenom dela aktualizace systemu. Proto taky HTC 8S a Huawei W1 nedostanou upgrade.

  • sadam (neregistrovaný)

   AARON, klamár, Huawei W1 dostalo aktualizaciu GDR1

  • sadam: „Huawei Ascend W1 již žádnou aktualizaci neobdrží a zapovězena pro něj zůstává i velká aktualizace na Windows Phone 8.1. S tou však většina uživatelů jistě počítala a tato informace je nepotěší.“ [odkaz]

  • salama (neregistrovaný)

   To mam potom vedľa seba nejaký zázračný huawei, cez DP to funguje vpohode

  • greg (neregistrovaný)

   Aaron: Android většinou aktualizuješ tak plus, mínus max. dva updaty a to často na vlajkové lodi. Uměle je vypnuta možnost aktualizace na starších modelech, tlačí se ke koupi nových. A teď WP. Pouho pouhé dva modely se nemohou aktualizovat a není to navíc úmyslem MS, ale samotných výrobců. Zbytek WP telefonů dostalo, pokud správně počítám, už 4 updaty a pátý je na cestě.

  • salama: Nejdriv rikas, ze W1 dostal aktualizaci a nakonec mluvis o Developer Preview. Sam jsi se do toho zamotal :-)

   greg: Rozdil mas v tom, ze na stary WP nedostanes nove aplikace, ale na stary Android, napriklad 4.0, jde v poho drtiva vetsina existujicich aplikaci. Pocet updatu nemuzes pocitat. Takhle bys mohl pocitat kazdou bezpecnostni opravu.

  • Mam tu stejne stary telefon s reklamosystemem zhruba jako Lumia 800 a skončil na 2.3.4 a taky na nem nejde drtiva většina aplikaci.Android 4 tak není stary ty pohadko.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Htcjirka: Android 4.0 byl vypuštěn v listopadu 2011, Lumia 800 až někdy na jaře 2012. Myslím, že to váš výrok buď skvěle neguje, nebo jste si vybral blbě (hodně) telefon. Koupit si v době Ice-creamu telefon s 2.3 je FAIL.

  • Asi jak SE Arc a presto 4.0 nedostal a zaseknul se na 2.3

   Dostal az Arc S.

   Není třeba to nijak omlouvat, stejny fail.

  • Proc se nepodivas po custom ROM. A pro jistotu neprozradis o jaky telefon jde vid? :-)

  • Vojta (neregistrovaný)

   Ale SE Arc se začal prodávat o rok dřív, než L800, před uvedením A4.0. Ale ta nepodpora je fail.

  • Otazku beru po refreshi zpet. Zkus [odkaz] a mas ICS 4.0

  • Prelom dube/kveten 2011 se zacal Arc prodávat a Android 4.0 byl predstaven v listopadu 2011 jak jsi napsal, takze vysmech a fail..Mer stejnym metrem.

  • htcjirka: Muzes mit „oficialni“ Android 4.0.4 [odkaz]

  • To je Arc S nikoliv Arc bez „S“.Takze nemuzes mit oficialni 4.0.4 na SE Arc.Rozsir si obzory.

  • Rozsir si obzory a precti si prvi tri vety :-D Flashnou to bez problemu muzes i na Arc bez „S“. Uz chapes???? :-D

  • Pro Arc nebyl oficialne nikdy 4.0.4 uvolnen.Jen pro Arc S.To jestli to tam jde nejakym jinym zpusobem dostat se rozhodne nepocita.

  • Aha, takze ti nejde o novejsi Sony FW na Arc. Ty chces jen kricet, ze se to nepocita :-) Puvodne jsem myslel, ze bys opravdu rad novejsi vetzi s funkcemi, ktere ani WP8.1 nenabizi, ale kdyz rikas ne, tak ne :-)

  • Oficialne uvolnen pro Arc nebyl, jen pro Arc S.

   Neoficialne jde dnes cokoliv, to se opravdu nepocita.

  • Neoficialni cestou nahrajes oficialni Sony ROM Androidu 4.0.4 vcetne vsech Sony vychytavek. Tobe nejde o upgrade, ty musis jen hystericky kricet, ze ti na stole lezi Arc zaseknuty na 2.3.4 :-)

 4. tom (neregistrovaný)

  No vidíte, já skoro rok nadával na WP a s příchodem WP8.1 jsem názoru, že následující mobil u mne nejspíše bude s WP.

  • MADEIN CHINA (neregistrovaný)

   WP7 sa mi pacil viac, bolo to síce obmedzené, ale malo to aspoň nejaky koncept.

  • fuck (neregistrovaný)

   Nejaky TOM kopou low end Lumie WP nezachrani. MS zareaguje na neuspech WP. Ma sice peniaze, ale tlacit peniazmi WP sa neda donekonecna. U WP nastanu znacne zmeny. Bud ukoncenie alebo podpora android appiek (dost realne po tychto cislach)

  • Nemyslím si, že začnú podporovať androidové app. Nedostatok aplikácii už dávno nie je ich problém. Ten bude inde …

  • Androidí aplikace na WP nejsou řeším, naštvou tím jen poslední stádečko, co mají. Problémy jsou opravdu jinde, ve vzhledu OS bych asi řekl, ten rozhoduje o bytí a nebytí…a také renomé MS, které není dobré.

  • WOPIC (neregistrovaný)

   Následující mobil nebudeš mít s WP, protože to zanikne.

  • Hapy (neregistrovaný)

   Ježiši Kriste. Aby se tu člověk bál napsat, že si pořídí WP telefon. Hned se proti němu seběhnou Android fans.:/

   A ve vzhledu? Kdybych se rozhodoval podle toho, Android by asi u mě neuspěl. Byl by to buď ios nebo Windows phone, který vybočuje z toho stereotypu plocha s ikonkama.

  • Jen je varován,že WP již nebude příští rok, toť vše.

  • lerion (neregistrovaný)

   Renomé MS je velmi dobré, finanční stav firmy naprosto výborný. Ty tvé „čtverečky“ dostávají řadu designových cen a možnost přizpůsobení HS je mnohonásobně vyšší než u iOS a u Androidu bez rootu. Lidem se systém líbí, aplikace jsou.

   Jo já zapomněl, a rok už tu WP nebude. Tak jako jsi to trvil už loni…

  • Lerion: presne tak. Vždy ma pobaví, keď niekto prorokuje dobre že nie krach MS, ktorý nikdy nezarábal toľko ako v tejto dobe.

  • Loni jsem nic takového de facto tvrdit nemohl, registroval jsem se až 14. prosince. Svůj postoj jsem zaujal až někdy v prvním kvartálu 2014, kdy jsem si vybíral nový telefon (a mezi kandidáty byl překvapivě i WP, společně s BB10 a Androidem).

   To že tu jiní predikují své téze, za to já nemůžu…

  • Greg (neregistrovaný)

   Ale je to jen tvá vidina a všem ji tu neustále cpete někteří ne příliš dobrým způsobem. Nazýváte WP uživatele WP fans a stádečkem, navážíte se do nich a aby jste poslali někoho, kdo tu nějak kladně ohodnotí WP, někam protože JEN podle pár haterů WP brzy nebude existovat a kteří si to vyloženě přejí, mi nepřijde zrovna normální. Skoro jak kdyby si úplně mnuli ruce:,,Ták, ten hnusný systém už snad nebude existovat“. Mě to přijde úplně nesmyslné. Co to způsobilo? Co je ten důvod, že máte někteří k WP tak nesmyslnou averzi? Já bych řekl, že žádný. To bude problém někde jinde. :/

  • fuck (neregistrovaný)

   WP uz je za svojim vrcholom. To ti potvrdia aj mnohe zahr. weby. 4-5% je max.

  • greg (neregistrovaný)

   Ale tak nějak cítím, že i ty sám by jsi to tak chtěl. :/

  • fuck (neregistrovaný)

   FAKTY a CISLA potvrdzuju moju rec, chapes? Za tebou nestoji nic, len ze si WP fan.

  • lerion: MS si nemuze dovolit vyhazovat penize jen proto, ze jich ma hodne. Kazdy obchodni zamer musi mit odhad navratnosti investice a pokud si v MS vypocitaji nerentabilnost, cely WP zrusi. A k tomu se take schyluje.

  • greg (neregistrovaný)

   Děkuji. :) znáš ještě další názvy pro WP uživatele? :)

  • Greg: Už to konečně pochop, AARON, FUCK, SMISEKCZ a spol. jsou úplně normální lidé co vidí situaci takovou, jaká je. Jsou to trollové a ty baví provokace a následné reakce. Nemá smysl jim něco vysvětlovat. Oni to chápou.

  • newXX: Snazim se zde konfrontovat fanousky WP s realitou aby sundali ruzove bryle a nemazali ostatnim med kolem pusy. Je cas si priznat, ze WP jde do kytek.

  • Dobrý pokus frajere, mě nedostaneš ;)

  • Jedine co jde do kytek jsou vase predpovedi a nazory, ktere musite kazdy rok posouvat :-D

  • Su ako jehovisti s predpovedou konca sveta. Jehovisti uz ale po paar neuspesnych predpovediach radsej presny Datum neuvadzaju, len to ze koniec je velmi blizko :D

  • htcjirka: Vzpomen si, kdo odmital uvahy o odkupu Nokie Microsoftem ;-)

 5. hosi,veccie vtaky mat nebudete len preto ze pouzivate najpouzivanejsi os :) ja pouzivam co chcem a nepotrebujem sa tym chvalit a hadzat hovna na inich ..ste k smiechu viete o tom ?

  • Nikdo tady neříká, co kdo používá, ale zhodnocuje se tu stav WP a jeho eventuální budoucnost. Totéž u BB, které se zde diskutujícím líbí více a přejí mu lepší budoucnost.

  • fuck (neregistrovaný)

   Tak si toho vtaka skry, lebo MS ukonci aj toho

  • lerion (neregistrovaný)

   Smisku, tady se nezhodnocuje stav WP, tady se pouze opakuje to, co ty a tobě podobní tvrdíte už roky a stále WP vesele běží dál… Jsi jak zaseknutá deska… Kdy končí WP tentokrát, do týdne nebo do měsíce?

  • od ledna 2014 tvrdím totéž, rok 2014 je pro MS zlomovým, konce roku 2015 se již WP nedožije, nebude existovat nebo bude mít nějakého narychlo zplacaného nástupce.

  • A keď to tak nebude, prestaneš nás už konečne obšťastňovať svojimi z palca vycucanými víziami?

  • SMISEKCZ – když chceš hodnotit budoucnost ok – Systém WP má větší a bohatší budoucnost než jaká čeká na tebe – jsi spokojen……? :)

  • ZAKLINAC: Klidně, ale to se nestane. Pro WP se právě píše poslední vánoční sezóna, ve které se nebude bůh ví jak prodávat, vyroste maximálně na 4% celosvětového podílu a MS si konečně uvědomí, že nemůže vše dotovat…

  • resp. bude psát…

  • lerion (neregistrovaný)

   Konce roku 2015 se už nedožije? Takže tyhle tvoje bláboly budeme číst ještě rok a půl? Co kdybys nechal prognóz a hleděl si svého?

  • Ty si tuším neorientovaný v čase a priestore. Odkedy je Q3, čiže júl-september vianočná sezóna? A odkedy podiel na trhu určuje, či firma svoj produkt ukončí alebo nie? Dôležité sú predaje a zisk z neho (priamy alebo nepriamy, cez naň naviazané služby). Inak by firmy ako Apple, BlackBerry, Sony atď., ktorým neustále klesá podiel, mali dávno ukončiť svoje podnikanie.

  • SMISEKCZ: Koukám, že umíš probudit mindráky u několika uživatelů najednou :-) Jen bacha, aby Ti někdo z nich nezačal třeba vyhrožovat, víš jak dopadl Mceza/Lerion, i když ono to asi nebylo tak horké, jak tu vyprávěl :D

  • Právě že nevím, co se stalo?

   ZAKLINAC: Jak sis mohl všimnout, psal jsem budoucí čas, stále se bavíme o následujícím kvartálu čili o tom vánočním, ne probíhajícím.

  • sadam (neregistrovaný)

   Konca roku 2015??? Nedávno si tvrdil ze sa nedozije konca roku 2014, takže zase klames, trolujes, lebo ti tvoje proroctvá nevychádzajú.

   Mal by si si vymeniť kryštálovú guľu… A netrolovať pod každým člankom kde sa spomenie WP, lebo ako vidím máš z toho komplexy.

  • Pořád to mění, příští rok to zase posune na rok 2016.Takový místní tlučhubáček, kterému se neplní předpovědi, protože to nejsou předpovědi, ale holé nesmyly.

  • Celou dobu tvrdím to stejné – krizový rok 2014, rok 2015 konečná.

  • A prečo zrazu rozprávaš o vianočnom kvartáli? Čo má vianočný kvartál spoločné s hocičím?

  • Vždyť klasika, příští rok to jen zase posuneš anebo že by konečná konečně pro tebe?

  • fuck (neregistrovaný)

   To nejde o to, ci je OS je oficialne mrtvy. Vid WP7 – podporovany no mrtvy. Tu ide o vplyvy nizkeho marketshare.

   Ak vyvojari zlomia policu nad WP, je mrtvy. Pri padajucom marketshare otazka mesiacov.

  • greg (neregistrovaný)

   WP byl nejrychleji rostoucí systém. Rychleji než ios i Android. Teď roste pořád, ale ne tak rychle. A zpomalilo se to přesně tehdy, kdy začal být nedostatek modelů. Je potřeba více telefonů a výrobců.

  • fuck (neregistrovaný)

   Rastol, z 2 na 3% atd.. ano az 50%. Android o 50% logicky rasta nemoze pri sucasnom podieli 85%.

   Bohuzial, aj 50% rast (o 1% trebars) nestaci na udrzanie podielu na celosvetovom trhu… WP pada rychlo.

  • greg: Kde ze ty zlate casy jsou :-D Kdyz chces porovnavat systemy spravedlive, podivej se na absolutni cisla. Kolik lidi pribylo Androidu a WP. Za rok je Android v plusu 68 milionu zarizeni, WP za rok ubylo 1,3 milionu. Firefox OS take velmi rychle roste. Mozna i rychleji nez WP v dobe sve nejvetsi slavy.

  • Aaron, to snáď nemysliš vážne, však? Tá tabuľka nehovorí o tom, koľko ktorému systému pribudlo alebo ubudlo, sú to predaje za kvartál!

  • greg (neregistrovaný)

   Což bych moc nechápal. Nechci prosím působit zaujatě, je mi jasné, že pro mnohé zase stejně budu, ale když si to porovnáte ze skutečného hlediska, co může nabídnout Windows Phone a Android nebo iPhone, jsou tyto tři pro mě nejsilnějšími. Jako člověku využívajícímu služby MS, logicky padne nejlíp Windows Phone. Veškeré jeho výhody byly psané už statisíckrát a je jich vážně hodně. Pro obrovské množství lidí by prostě ten WP mohl nabídnout více, než např. Android, ale neví o tom. Myslím teď lidi, kteří nepotřebují nekonečné úpravy systému, ale systém stabilní, pro práci a nebo i pro zábavu s ohledem na napojení na Xbox live, nebo Office, onedrive a MS account, který tu také v OS hraje velmi silnou roli… Z pohledu práce je pro mě nejsympatičtější právě WP. Hned není třeba žádné instalace, ale po prvním spuštění už mam přístup ke svým dokumentům a informacím, můžu s nimi pracovat, sdílet to ostatním nebo i tu nasdílenou věc na ůrychlo upravit na telefonu pro ostatní, prezentace, Excel, mám u sebe vše, nejen dokumenty, ale všechny informace, které potřebuju. Prohlížel jsem něco na počítači, automaticky to mám v telefonu a podobně. Je toho strašně moc. Hodně lidí ale právě vidí jen že to je Windows Phone a nic víc, ale o těch ostatních možnostech neví. :(

  • Zaklinac: Beru kvartalni prodeje v absolutnich cislech podle IDC. Androidu se prodava absolutne o 68 milionu vic nez pred rokem. WP se prodava o 1,3 milionu mene nez pred rokem. [odkaz]

  • greg: Vsechno podstatny muzes delat i na Androidu a WP nepotrebujes. Proto taky MS vyda Office pro Android.

  • Lenže ty si napísal „Kolik lidi pribylo Androidu a WP. Za rok je Android v plusu 68 milionu zarizeni, WP za rok ubylo 1,3 milionu.“ Tá tabuľka však vôbec nehovorí o tom, koľko jednotlivým OS pribudlo alebo ubudlo zákazníkov, porovnáva iba predaje, tj. nových zákazníkov. To, o čom hovoríš, nie sú sales/shipments, ale installed base.

  • greg (neregistrovaný)

   Aaron: Odkdy se Android celkově synchronizuje tak, jak Windows Phone? Windows phone rozbalím, napojím účet a jedu. Office, všecko synchronizované, připravené k práci a mám přístup ke svým věcem a dokumentům, ale nejen to, nejen Office, ale celkově, celý systém.

  • Ano, běžný consumer neprahne po ničem jiném než synchu dokumentů. Já v životě nic podobného nepotřeboval, dokonce jsem ani nikdy nepotřeboval otevírat jakýkoli office soubor. A myslím si, že podobně na tom je velká část uživatelů telefonu. Ti leda potřebují otevřít knihu v DOC a to zvládne i tolik nenáviděný Android.

  • greg (neregistrovaný)

   Ale já se celou dobu bavím o celkovém synchu a dokumenty jsem vyzdvihoval u sebe, protože já to často využiju. Mluvil jsem o celkovém synchu systému s počítačem nejen dokumenty. Počítač a mobil. Ten systém udělá prostě mezi sebou spojení, skoro jak v jedno, pc a mobil. Synch. skoro všeho. Od nastavení systému, prohlížeče, záložky, historie, jednotlivé hry a jejich sych a napojení na Xbox live s pc a Xbox, appky a jejich nastavení a informace, motivy, hesla, fotky tak i dokumenty a podobně další věci.

  • Zaklinac: Prijdes me nechapavy. Mluvim o Shipments za kvartal, stejne jako IDC. V Q2 2014 si prodeje Adnroidu polepsily o 68 milionu v porovnani s Q2 2013. WP si v prodejich Q2 2014 pohorsil o 1.3 milionu v porovnani s Q2 2013. Prodava se ho mene nez pred rokem. Androidu vice. Proto nemuze greg mluvit o nejrychleji rostoucim OS. Je to totiz kravina :-D

   greg: Kdyz TY mas vsechny sluzby od MS, jsi zvykly je pouzivat, potrebujes je mit v telefonu, pak pro TEBE muze byt WP vhodny. Pusobi ale smesne, ze kvuli tomu mluvis o obrovskem mnozstvi lidi, kteri jsou na tom stejne a byl jim vnucen Android. Chudinky se ani nemohli svobodne rozhodnout :-D

  • Salama (neregistrovaný)

   Veru nemohli, prídeš do predajne operatora a začnú ti vnucovat Android, konkrétne Samsung.

  • Naopak, ty si nechápavý. Nemôžem za to, že hovoríš o úbytku zákazníkov a myslíš tým menej nových zákazníkov. To sú dve rozdielne veci, a to podstatne. Úbytok zákazníkov znamená, že pred rokom ho používalo 10 a teraz ho používa 8. Menej nových znamená, že pred rokom si ho kúpilo 5 a tento rok iba 3. V prvom prípade sa jedná o installed base, v druhom o sales/shipment.

  • greg (neregistrovaný)

   Aaron: Koukám, zajímavě sis to překroutil, to, co jsem řekl. :D

  • Zaklinac: Hlavne, ze si rozumime. Trend je jasny. WP kupuje mene a mene lidi.

   greg: Kdyz myslis

 6. Někde jsem četl názor (myslím že skrze osnews.com), kde se nějaký blogger zamýšel nad WP. Brečet, že přišel pozdě, je zbytečné, to je prostě jeho handicap. Nicméně prý ty 4 roky, co tu je, neznamenají nic, protože teprve nedávno MS uvolnil politiku, na řadu zařízení je licence WP zdarma a údajně teď existuje seznam 14ti partnerů, kteří podepsali, že budou takové mobily vyrábět. Třeba se mu začne dařit, pakliže by to bylo opravdu tak, že by jeho dosavadní tristní tržní podíl byl způsoben nedostatkem rozmanitého portfolia strojů s WP …

  • fuck (neregistrovaný)

   Kopa partnerov co nevyrabaju WP fony, a ak tak low endy pre specificke trhy (cina, india, rusko)

  • Veru, pre miliardové trhy ktoré nie sú zaťažené štátminy dlhmi a majú obchodnú budúcnosť pred sebou.

  • Kendal: nemas pravdu, Cina a Rusko sice nemaju deficitne rozpocty, ale dlhy maju a tiez nie najmensie. A hlavne, ak v Cine praskne tamojsia realitna bublina, potom sa svet otrasie znovu ako v roku 2008.

  • Levni vyrobci WP nevytrhnou. Vsichni delaji to same a lepi jinou znacku. Deska je stejna a navrhnuta jako Qualcomm Reference Design.

 7. WP se nedaří, protože nemá koncept, jednoduché, já to řikám pořád. Kdysi dávno ho mělo, proto jsem si koupil Omnii 7, teď už ho dávno nemá. Není už pro lidi tak nevšední, jako kdysi.

  • Greg (neregistrovaný)

   Pořád ho má. Ten samý. Jen se to trochu pozměnilo. K horšímu? To bych řekl, že ne. Celkově k lepšímu. Co se zdánlivě zdá horší, třeba integrace FB a podobně, je ve skutečnosti možnost dát WP nyní mnohem pružnější vylepšováni jednotlivých částí systému.

  • JAN (neregistrovaný)

   Ale kdeze. Ten system koncept stratil uz davno. Vo WP 7.X mal MS aspon hrubu predstavu o tom ako ma ten system vyzerat. Dnes ten system vyzera tak ako mi diktuju uzivatelia. To ale nie je koncept.

   Co sa nejakej pruznosti tyka, ja vidim akurat to, ze som odkazany na FB aplikaciu a Messenger z ktorych ani jedna nevynika rychlostou. MS proste zabil snad jedinu malu vyhodu nad konkurenciou.

  • A „koncept“ bude dovrsen spoustenim Androidich aplikaci :-)

  • Přesně tak, systém už koncept dávno nemá a výhody oproti konkurenci? Stabilita a rychlost, to jsou věci, které pro WP už dávno neplatí. 8.1 verze mě naučila, že i WP se může sekat, být neskutečně pomalé. Systém dávno ztratil koncepci a hlavně funkčnost, vyčlenení aplikací ze systému byla blbost. U Omnie 7 se mi nestalo, že by něco nefungovalo nebo nešlo, přehrávač se okamžitě spustil, herní hub taky. Teď radši hry přesunuli do seznamu aplikací, protože tu hujdu, co tam dali nově spustit, to chce koule. A to že přidali notifikační lištu a obrázky na pozadí, to jsou opravdu věci, které nikoho nezajímaly, takhle to funguje daleko hůř – přijde zpráva v Messengeru, otevřu jí pomocí not. centra a na dlaždici mi pořád svítí jednička. Prostě blbost, zhovadilost.

  • Menty, to hovoríš o DP verzii 8.1 alebo finálnej verzii? Pretože ja nič také ako sekanie nepozorujem, naopak, oproti WP8 sú 8.1 rýchlejšie a o dosť.

  • Zaklinac: FB messanger se uz nestousti 5 vterin? :-)

  • greg (neregistrovaný)

   Menty: Výhody oproti konkurenci se tu musí asi psát pro každého zvlášť. Zřejmě si zapamatovali jen tu rychlost a o zbytku docela hodně dobrých funkcí, které bych tu dlouho vypisoval se už moc neví.

  • Messenger sa na mojom telefóne nespúšťal 5 sekúnd snáď ani vo svojej prvej verzii, niekto ešte v aktuálnej verzii, takže neviem, čo ti mám na takú hlúposť odpovedať.

  • Zaklinac: Dobre, nespousti se 5 sekund. A spousti se teda vic nebo min? :-)

  • Na ktorom telefóne? Mám ich viac. Lumia 920 WP8.1 DP GDR1 je to studený štart po čerstvo zapnutom telefóne do 2s, resume pri obnovení (pri multitasku) okamžite.

 8. No veľmi vtipné komentáre. Jeden kvartál, čo klesli predaje, a odborník Smisek tu už prorokuje koniec WP. Smisek, stavíš sa so mnou, že budúci kvartál sa predaje WP telefónov zvýšia? :)

  • Na to nemá gule.

  • Podíl klesá už delší dobu pokud vím. Nejsem žádný odborník, většina lidí, která vidí, že WP nikdy nepřesáhl 5% za celou svou 4-letou existenci si lehce domyslí, že je něco špatně, kor když v tom má prsty MS, který donedávna ve všem dominoval a nyní se mu v core business nedaří (WP7/8 i W8 jsou jasnými propadáky).

   Příští kvartál je tzv. vánoční asi o něco poroste (už jen proto, že budou vánoce, kdyby opět klesl, byl by to definitivní konec, už není skoro kam klesat totiž), ale myslím si, že onu magickou 5% hranici opět nepřekoná.

   Jak jsem predikoval již počátkem roku, rok 2014 je pro WP a MS naprosto klíčový a jak to tak vypadá, bude i posledním celým rokem – koncem roku 2015 patrně WP existovat už nebude.

  • Neviem načo tu vypisuješ slohy. Dal som ti jednoduchú otázku.

   Stavíš sa so mnou, že budúci kvartál sa predaje WP telefónov zvýšia?

  • ne, nemůžeme se vsadit na totéž, nemělo by to smysl. WP poroste, ale ne více jak na celkových 5%.

  • fuck (neregistrovaný)

   Zaklinac, stavim sa s tebou ze marketshare 4% uz MS nedosiahne..

  • Takže staviť sa nechceš, ale drístať tu kecy a hlúposti, to áno.

   Aké typické.

  • Zaklinac: Prodeje neklesly jen v jednom kvartale. Oni podle IDC klesaji uz 3x za sebou.

  • No to ťažko, keďže Nokia o svojich predajoch v období prechodu pod MS neinformovala a posledné správy o predaji už pod MS nie sú za kvartál, ale za 2 mesiace. Takže reálne čísla sa dozvieme až v nasledujúcej správe od MS.

  • Cisla Nokie/MS se tezko presne dozvime, kdyz je dosud ze strachu neprozradili (za 3 mesice). Staci se spolehnout na IDC, kteri maji sve zdroje a nahlizi na prodeje celkove jako WP (Nokia+Samsung+HTC+Huawei atd). Podle IDC prodeje klesaji 3. kvartal za sebou a mezirocne taky.

  • „Cisla Nokie/MS se tezko presne dozvime, kdyz je dosud ze strachu neprozradili (za 3 mesice)“

   Blbosť, MS čísla zverejnil za obdobie, od ktorého vlastní DaS Nokie.

   „Staci se spolehnout na IDC, kteri maji sve zdroje“

   Ja sa radšej spolieham na oficiálne čísla predaja, ako odhady.

  • Nokia chtela zatajit poklesy v prodejich Lumii a proto po ohlaseni prodeje D&S nezverejnovala cisla. Uvadeli pouze smart+feature dohromady. Zadny jiny relevantnejsi cisla nez IDC nejsou k dispozici. I Kantar naznacuje pokles. Gartner cisla nevydal. Asi mu Microsoft dal vsimne :-D

  • Neviem, načo tu splietaš o Nokii, posledné výsledky sú už od MS (píšem to už 3.x), lenže sú iba za 2 mesiace a nie celý kvartál – tj od dátumu, odkedy vlastnia D&S Nokie. A keďže čísla od agentúr sa rôznia niekedy až veľmi výrazne, mňa zaujímajú oficiálne čísla predaja, nie odhady. A preto čakám na to, keď MS oznámi výsledky za celý Q3. To už bude mať inú výpovednú hodnotu ako odhady.

  • Zaklinac: Jestli te opravdu zajimaji oficialni cisla, mel by jsi nadavat na Nokii, ktera pred rokem po oznameni prestala uvadet presna cisla. A protoze nemas zadny oficialni data, musis se spolehnout na studie renomovanych agentur. Trh sleduji dlouhodobe a maji definovanou metodiku. Odmitanim takovych studii ze sebe delas decko, ktere krici „Ne, ne, zajem o Windows neupada a vsechna dostupna cisla jsou odhady a proto nemaji zadnou vypovidaci hodnotu“.

 9. Mirek (neregistrovaný)

  Jak uz jsem kdysi psal driv, pro WP ted je posledni velka sance. Microsoft vcelku rozumne zarizl vse co mu mohlo konkurovat byt treba i jen v lowendu (Nokia X, Asha). Taky dava WP zdarma, uvolnil hardwarove specifikace, snazi se ziskat dalsi partnery… Dokonce se zrejme i snazi o jinou (dle meho nazoru sebevrazenbou) vec – totiz bojovat s Androidem v lowendu.

  Co se tyce WP – vetsina vestavenych problemu v system byla vyresena – WP 8 ma nativni aplikace, podporu SD karet, podporu dual sim, notifikacni cetntrum atd. I ty dlazdicky jsou uz flexibilnejsi (zmizel cerny pruh z WP 7, vice rozmeru dlazdic, pridalo se i to udajne zbytecne notifikacni centrum a dokonce myslim lze dat pod dlazdice i obrazek jako pozadi…).

  S ekosystemem je to horsi, ale i to se lepsi. Uz neni tak uplne neobvykle videt, ze nova hra je uvedena i pro WP (no, neni to zdaleka standard, ale oproti tomu co bylo je tam jednoznacny pokrok)

  Priznivec WP se muze druhe strany ptat – tak a na co budete nadavat ted?

  Na druhe strane prodeju WP ubyva (a to jak procentualne, tak i v absolutnich cislech). Vyse uvedeny clanek na Smartmanii je psan jeste vcelku optimisticky z hlediska WP – prevazujici nalada co se tyce WP na internetu je pesimistictejsi (mluvim o anglicky mluvicim zpravodajstvi).

  Rekl bych, ze problemem je casovani. Nekdy v pravy mala vec zmeni historii, jindy pozde prichazejici velke veci nezmeni nic. WP vcelku nema cim pritahnout. Okay, tak mozna dohani iOS a Android… Prima. Ale jaky je duvod aby clovek presel (neco lepsiho, co iOS a Android nema). Samozrejme priznivce WP na tohle odpovi velkou prednaskou zahrnujici tisic veci od fotoaparatu u Lumii po pokrocilost „dlazdicek“ oproti ikonam. Ovsem je to stylem „tisic drobnosti co kazdy fanousek najde u sve oblibene platformy“, ale opravdu jednoznacna, obecne uznana „killer feature“ neni. To co tahne WP dolu neni to, ze by byl spatny, jen proste neni potrebny. Apple prinesl intutivni dotykove ovladani masam, Android byl reakci na Apple – dotykove ovladani tem co chteji mene omezeni ci nemaji penize… Ale co prinasi WP? Je nejaka velka nepokryta oblast trhu kterou jak Apple tak Google ignoruji? No, neni. WP je dalsi dotykac – se zajimavym dlazdickovym GUI, ale jinak nicim zvlast… Kdyz maji svuj OS Apple a Google, tak proc by ho nemel mit i Microsoft, ze… Okay, ale co to prinese me – nemam akcie ani v Apple, ani v Googlu, ani v Microsoftu, tak je mi vcelku jedno kolik si kdo naryzuje ci nenaryzuje v chytrych telefonech… Porad nevidim od Microsoft nejakou odpoved na otazku „proc?“… „My chceme taky“ neni odpoved.

  Zacinam mit i smisene pocity z atmosfery kolem WP – z argumentu svym zpusobem implikujicich jakesi globalni spiknuti (novinari/vyrobci/opertori) proti WP. Cetl jsem vcera par vazne minenych clanku (a diskusi pod nimi), ze za neuspechy WP muzou americti operatori (AT&T, Sprint, T-Mobile) – kdyz clovek prijde s tim, ze si chce koupit WP telefon, tak se ho snazi odradit a prodat mu iPhone ci Androidi telefon – vse i s priklady co ten ktery priznivce WP zazil na vlastni kuzi (myslim, ze se tady zamenuje pricina a dusledek – prodejci u operatoru prodavaji to, co znaji a ceho uz prodali hodne – coz WP neni).

  Jak uz jsem psal – je to posledni velka sance. Kdyz bych pouzil vojenskou terminologii, Microsoft mobilizuje co ma a vrha to do utoku doufaje, ze prorazi a zvrati nepriznivy prubeh valky… Bohuzel i ve vojentvi plati, ze tohle uspeje jen pomerne zridka (byt existuje par krasnych protiprikladu – ovsem na jeden slavny uspech pripadne 99 neuspesnych o kterych zustane jen par radek v dejepisu – dejiny pisi vitezove).

  No uvidime – bud tady do roka bude clanek o temer zazracnem comebacku a rostoucim podilu WP, nebo bude konec (byt vzhledem ke zdrojum Microsoftu se ten konec muze bolestne tahnout i par let).

  • Kuba (neregistrovaný)

   +1 ! nádhera!

  • +1 :) objektivne a nezaujato, viac takychto prispevkov :)

  • Velda (neregistrovaný)

   Nevím, jak pro vás ostatní, ale pro mě má 3 výhody vůči Androidu:

   – rychlý (opravdu svižný telefon s androidem neexsituje, pokud se tedy člověk nerozhodne používat Android jako dumb phone)

   – stabilní – tandem „Java“/Dalvik nemůže dosáhnout C#

   – rapidně vyšší zabezpečení obchodu => menší míra pirátství => možnost prostě si aplikaci koupit místo používání zkriplené verze s reklamou :-)

   První 2 body byli velmi výrazné u WP7, u WP8 už tolik nejsou, ale stále je to výhoda WP nad Androidem.

  • Hezky sepsané a dovolím si vypíchnout tu sekci s americkými operátory. Ono úspěch platformy nezávisí na tom, jestli je nejlepší, nejrychlejší, nejstabilnější. Ne. Závisí na tom, jestli se rozšíří z řad svých hlavních fanoušků mezi obyčejné lidi. Obyčejné BFU, kterým ve skutečnosti nezáleží na tom, co v telefonu mají. Všechny dotykáče jsou pro ně „ajfouny“ a všechny tablety jsou pro ně „ajpedy“ a ačkoliv si to možná místní komunita nedokáže uvědomit, protože je v tomto oboru „vzdělaná“, tak takových uživatelů je drtivá většina. A tito uživatelé se rozhodují z velké části podle toho, co jim řekne prodejce, protože ho v této oblasti považují za vzdělaného, za autoritu, za někoho, komu mohou v případě výběru svého chytrého telefonu věřit. A zde se dostáváme k problematice na začátku, protože když přijdete do obchodu, tak vám natlačí jen tři věci: 1) Pokud máte peníze, odejdete s iPhonem 2) Pokud máte peníze a vyloženě nechcete iPhone, odejdete s některým vybavenějším Androidem 3)Pokud nemáte peníze, odejdete s levným Androidem. Tohle je typický průběh nakupování smartphonů u 80 % uživatelů. A abyste se dostali k Windows Phone nebo BlackBerry, tak už musíte vynaložit nějakou vlastní iniciativu. Bohužel mockrát jsem se setkal se zákazníky, kteří si stěžovali na kyslíkové guru a další operátory, protože k nim přišli s tím, že chtějí konkrétní přístroj WP nebo BB a prodejce jim prostě řekl, že dělají chybu a že si mají radši odnést Samsung… A tohle je drazí realita všedního dne :)

  • Ono MS sancu ma, ale znova to bude chciet nove jadro… minimalne znacne prerobene.. nativne spustanie x86(-64).. Ak do telefonu dokaze naprat executable aplikacie z desktoveho Winu, ma sancu.. predstavte si, ze v telefone si spustite desktopovy chrome.. Ja si to predstavit viem, pretoze dnesne smartfony uz dosahuju vykon PC spred 12-14 rokov.. Hardver nato ma, sice Intel vyraba len Atomy alebo BayTrail-M, ale sanca je. AMD chysta hybridne cipy ARM+x86. Dolezite bude aby Qualcomm zabojoval o x86 licenciu. Viem si kludne predstavit, ze na Lumii 1520 s 6“ displejom bezi klasicky Excel, cez MHL pripojeny monitor a cez BT mys+klavesnica.. To by boli konecne “smart“ zariadenia.

   Inac predstavte si Android na PC… Kto s tym robim, musi uznat, ze je to hroza a Chromebook taktiez nic moc.

   WHITERABBIT,

   sam ked som kupoval prvy WP8 u operatora.. “ale to ma Windows“ znela poznamka…

  • WOPIC (neregistrovaný)

   Stejně skončíš u Androidu, WP je mrtvý systém …..

  • greg (neregistrovaný)

   To určitě ne, ale kdyby NÁHODOU, tak to si raději teda našetřím na ten iphone.

  • Hapy (neregistrovaný)

   Mirek (neregistrovaný): Hodně se jako na vlastnost Windows Phonu zapomíná jak zapadá do toho, když si jej pořídím k Windows. Windows Phone se začne s Windows synchronizovat.

   Office dokumenty a úprava přes onedrive, onedrive, synchronizovaný prohlížeč, historie, hesla, oblíbené stránky, otevřené záložky, synchronizace hesel, nastavení, barev systému, nastavení aplikací, nastavení a odehrané pozice her, vše se synchronizuje s Windowsy ,na počítači nebo na tabletu. Mít Windows Phone je pro mě pocit jako mít stále u sebe svůj počítač. :)

  • JAN (neregistrovaný)

   VELDA: co ludia maju s tou rychlostou ? Uznavam to v low-coste, ale high end ? Lumia 930 je teda rozhodne pomalsia nez Nexus 5, alebo HTC One 8M. Tyka sa to systemu. Aplikacie vo WP su uz vyrazne pomalsie a neohrabanejsie, takze toto za vyhodu skutocne nepovazujem.

  • Velda (neregistrovaný)

   JAN: Jde o to, že každý Android používaný jako smartphone se postupně zasviní po vzoru WinXP. Takže s časem se WP stává rychlejší a s dalším už je to výrazné. Jak říkám u WP7 to šlo vidět i u čistého systému, WP8 už to tak nemá, stále to de poznat. Že android je OK u někoho první den, u někoho tři dny, u někoho týden a u někoho měsíc mi nepřijde až tak důležité, protože i u těch, kteří telefon berou jako spotřebko je přece mění, co rok, co dva.

   Pro případ, že rychlostí myslíš výkon, o čem jsem se ale já nebavil, tak tady bych nesouhlasil ještě víc. Ano jistě, mají lehce výkonnější čipset (nebo takt), ale to by se projevilo až u nativních aplikací. Dalviková Java nedosahuje výkonu C#, a už vůbec ne klasické Javy (inteprpretun Sun Micro/Oraclu).

  • JAN (neregistrovaný)

   Tento problem udajne suvisel napriklad s absenciou TRIMu ktora vo verzii 4.3 pribudla. Ja osobne som bol toho isteho nazoru ako vy, ale par kolegov ma Nexus 5, je to vyse pol roka a zatial nevidim rozdiel.

   Schvalne mam napadla taka mala ukazka rychlosti Lumii:

   [odkaz]

   Cisto nahdou sa mi podarilo zachytit aj jav ktory u mna obcas nastava ked sa vraciam na homescreen, alebo skacem do nastaveni.

  • salamista (neregistrovaný)

   Nexus 5 rýchlejší ako Lumia 930… Včom? Spuštanie aplikaci? NIE

   Rýchlosť pri viacerých otvorenych aplikáciach? Nie

   Načitavanie obsahu v aplikaciach zase nie.

   Takže zase klamanie, a zbytočne obhajovanie svojho zariadenia

  • Greg (neregistrovaný)

   Jan: Aha, tak já taky pošlu video z Androidu nějaké aplikace, která se dlouho načítá. Pokud se tam prostě pustí nějaká aplikace, která prostě očividně z nějakého důvodu je oproti jiným aplikacím náročnější na načtení, tak se nemůžeš divit ani pozdějšímu pomalejšímu načtení plochy. S tímto se setkám i já na Androidu a to dnes a denně. Ale to neudávejte za problém systému.

  • JAN (neregistrovaný)

   Moje zariadenie vidite o prispevok vyssie. Mam Lumiu 930 a ano, Nexus je rychlejsi vo vsetkych vyssie uvedenych cinnostiach.

  • JAN (neregistrovaný)

   V tom videu som chcel ukazat skor spustanie toho videa nez to co sa udialo potom. To je nahoda a nedeje sa to vzdy. V kazdom pripade sa to deje aj pri messengeri a roznych inych aplikaciach, akurat kratsiu dobu. Niekedy sa to dokonca stane pri prechode z lockscreenu na homescreen. Deje sa to hlavne ked telefon bezi dlhsiu dobu :-)

  • salamista (neregistrovaný)

   JAN, tak toto dovršilo totalnu hranicu trápnosti. Pomýliť si lumiu 920 s 930, a čudovať sa ako stare snapdragon dvoj-jadro, je oniečo pomalšie ako snapdragon 800 je zase totálne trapne. Aspoň vidím aký ľudia tu diskutuju.

   Mimochodom,mne to príde skôr tak ze niekto v tvojej rodine ma lumiu 920 a ty mas nejaký droid do 100€ tak zavidis a pises sem a posielas sem večne nejaké blbosti. Btw, aplikácia „files“ nemá nič spolocne so systémom, takže len tolko

  • JAN (neregistrovaný)

   Nikto si ziadnu Lumiu nepomylil. Vyssie padol argument, ze WP ma vyhodu v rychlosti. Ja tvrdim, ze to tak nie je. Jedinu realnu vyhodu v rychlosti ma WP v low-ende. Na high-end ako Nexus 5 a HTC One 8M ziadna Lumia rychlostou nema. Pomalsie obnovuje aplikacie, pomalsie ich spusta (vyrazne) a samotne aplikacie bezie pomalsie. Lumiu 930 bohuzial nevlastnim, takze tu ukazat nemozem, ale na L920 (ktora je moja, ale v zasade je to jedno, pretoze ide o to ako sa sprava) vidiet, ze tak rychla nie je. Vedla mam iPad Mini, ktory je HW horsi, no z ktorejkolvek aplikacie pusti video skor a navrat na homescreen je vzdy okamzity. A to co som ukazal sa deje aj pri inych aplikaciach a aj pri obnove aplikacii z multitaskingu, akurat nie vzdy, preto je trochu problem to natocit. WP skratka rozhodne nie je tak rychly ako sa hovori.

  • salam (neregistrovaný)

   „Mam Lumiu 930“ a na videu je 920 :D :D

  • JAN (neregistrovaný)

   A jeje, tak to som sekol, ospravedlnujem sa. Mam L920. Vzhladom k tomu, ze L930 je takmer kazda vadna by som si ju s mojim sucasnym postojom k WP urcite nekupil.

   V prispevku s WP som ziadny konkretny model nespominal, proste som sa preklepol.

  • greg (neregistrovaný)

   Jan: „Deje sa to hlavne ked telefon bezi dlhsiu dobu.“

   Každý smartphone by se měl po nějaké době restartovat, jinak zacne být prostě pomalejší.

   V čem je 930 vadná? Toho jsem si nijak nevšiml.

  • JAN (neregistrovaný)

   [odkaz]

   Tu BTW hovoria to iste.

   No, to je mozne, ale iPad napriklad nerestartujem, ale dajme tomu.

   Je toho dost a kedze sa o ten telefon nezaujimam, tak v tom taky prehlad nemam, ale tu na fore je o tom topic. Niektore kusy maju flakaty displej, ine sa zahrievaju, dalsie vrzgaju a fotak je udajne horsi nez v L920. Dokonca aj HTCJIRKA sa vyjadril, ze sa na L930 moc setrilo. Najdem to.

  • JAN (neregistrovaný)

   Tusim tato tema: [odkaz]

   Skor by som to cital od konca …

  • greg (neregistrovaný)

   V tom videu chválí Lumii 930 nad Nexusem a pak říká, že Nexus působí rychleji, protože Windows Phone 8 má o malinko delší přechodové animace. A to na té Lumii má WP 8. Kdyby tam měl už 8.1, je to něco jiného. U 8.1 přechodové animace dost zrychlili. Zřejmě z toho důvodu, aby to působilo ještě rychleji. Není to pomalý systém. Je to délkou animace, kterou tam dali. Mě to nijak nezdržovalo. Dokonce WP7 měl ty animace ještě pozvolnější a pomalejší, ale spíš, než zdržování to působilo hezky na pohled. Teď je zkrátili, jsou tam, ale v při některých přechodech má ty animace dokonce zrychlené tak, že jsou rychlejší než na tom Androidu.

  • JAN (neregistrovaný)

   Nikde nepisem, ze to je pomaly system, ale nejstale tu citam, aky je Android pomaly a aky oproti nemu WP rychly. Je to naopak. Ako som to povedal uz moc krat. V cene do 300eur WP ma zmysel, ale do high-endu sa nehodi. Podla mna tam skratka nema co hladat a nema co ponuknut. Kedysi to bol fotak, dnes uz ani to.

  • salama (neregistrovaný)

   Tak neviem ale hneď prvé video ukazuje ako je wp rýchlejší.

   youtube.com/watch?v=GicxcPe_PzA

  • @CAGEJ: Spouštět desktop class aplikace na telefonu? Panebože… :-) Ne, tohle mezi MS a úspěchem s WP URČITĚ nestojí…

  • greg: Chces rict, ze WP8.1 zrychli prechodove animace? :-)

  • JAN (neregistrovaný)

   SALAMA: Zase myslim, ze kazdy vie, ze Samsungy su vdaka Touchwizu rychlostou malinku pozadu, takze vtaci reagovali trochu oneskorene …

  • salama (neregistrovaný)

   8-9 z 10 androidovych telefonov sú samsungy, a ostatne nadstavby nie sú na tom o nič lepsie

  • salama: Netahej nas tu za nos. Samsung dosahl podilu 29% mezi vyrobci Androidu. Prinejlepsim kazdy 3. telefon z 10 :-) Ostatni nadstavby jsou na tom lepe. Proc pomlouvas neco, o cem nemas ani paru. Jsi zhrzeny fanousek WP :-D

  • salama (neregistrovaný)

   Niesom wp fan, mam galaxy s4, ( a keď píšem ako sadam, tak píšem z huawei w1), len ma nebavi trolovanie Android fanatikov ako ty. Ndstavba niak neovplivnuje otvaranie aplikaci, rovnaké to je na cistom androide.

   Inak pochybujem ze sa tu niekto prizna ako občas crhashuje Google market. Som si myslel ze to je len na mojom telefone, ale deje s to aj na xperi Z, aj na galaxy S3, takže to nebude chyba kusu.

   Android mi vyhovuje, ale nemam nutnosť kopať do iných OS, ako ty, Ján, wopic, simisekcz…. keď iOS, či WP sú v mnohých veciach ďaleko lepšie.

 10. Stejně je zajímavé, že nejvíce starostí o budoucnost WP mají pořád ti stejní, co WP nepoužívají. Ale o to větší mají snahu přesvědčovat uživatele ostatních OS, že si vybrali špatně. Přikládal bych to mladické nerozvážnosti, nebo nějaké psychické poruše, jinak si to nedovedu vysvětlit. Je přece jedno kdo co používá, hlavně když je se svým výběrem spokojen on sám.

  • Tomu se nediv, vždyť už tři roky tady od vás posloucháme, jak WP co nevidět dohoní a předhoní iOs a dokonce Android. Ve skutečnosti se ta čára v grafu pořád plácá na dně.

  • Neklam prosím ťa. Takmer nikto (a na tejto stránke skutočne nikto) netvrdí, že WP predbehne Android.

  • lerion (neregistrovaný)

   Geary: Ta tvrzení byla ale jen vyprovokována právě tím, že několik málo nedospělých jedinců se WP neustále smálo, že se nedožije druhého dne, týdne, měsíce… Že ten systém neumí to a to (a přitom většinu z těch věcí dávno umí). Navíc o tom se nikdo nehádal a většinou to byly jen reakce na příspěvky od lidí typu SmisekCZ, který jen neustále v úplně každé diskuzi u WP má potřebu psát, že tento rok je zlomový a že konce se nedožije…

   Mě to unavuje, takoví hlupáci budou pořád hlupáky. Já si budu dále spokojeně používat WP. Když mě osloví něco jiného, koupím to. Do té doby nemám důvod přecházet. WP mi maximálně vyhovuje.

  • Ne, před nějakou dobou tu místní WP smetánka neustále omývala dokola, jak WP je dokonalý a dobude svět. A to prosím psali jako první, bez reakce na jiný komentář.

  • smisekCZ: Pokud to tehdejší „omývání“ považujete za špatné, tak proč se teď chováte stejně?

  • já to nepovažuji za špatné, jen jsem reagoval na komentář LERION…

  • Můžeš zde prosím dát odkazy potvrzující tvá tvrzení? Nikdy sem si tady nevšimnul, že by někdo tvrdil „jak WP je dokonalý a dobude svět“. Zato jsem si velmi často všimnul, že i pod vlákna, kde probíhá normální a seriózní diskuse, jsi začal zničehonic psát nesmyslné hateovací příspěvky.

  • greg (neregistrovaný)

   Někdo tu něco napsal o WP a bylo mu hned sděleno, jak WP končí a jak WP mají jen hlupáci. :/

   Mimochodem, proč by měli proti tomu „bojovat“? To se tu bojuje proti tomu, aby se prosadil nějaký jiný OS? Vážně hezké. :/

  • Bud v klidu, ze WP konci budou psat dalsi rok a nasledujici rok, porad dokola to budou posouvat jako zaseknuta gramodeska.

 11. fuck (neregistrovaný)

  Pre zaklinaca: ak ked predaje porastu o milion ci dva, marketshare sa zas znizi? Preco? Lebo predaje androidu a ios rastu milion rychlejsie.

  A prichodom Android One telefonov na velke azijske trhy, aj WP low endy skoncia.

  Prepacte, ale nechcite, aby vyvojari tvorili aplikacie pre OS co ma 2.5%.

  V cesku ma dost percent, kvoli tomu, ze ludia ine nez Nokie nepoznali. Postarsi pouzivatelia sa drzia Nokie a ine nekupia.

  Zabavne bude sledovat, co kupia, ked brand Nokia zmizne (a ze zmizne)

  • greg (neregistrovaný)

   Lumie vidím hodně často i u mladých lidí ale i u starších. U těch mladých pochybuju, ze si jej koupili, protože se drží jen Nokii. Když jsem se ptal známých starších, koupili si telefon kvůli wP, jeden má např. i Samsung s WP, a jeden i kvůli foťáku pureview.

  • fuck (neregistrovaný)

   Si sa mojou spytat, kolkym WP poradili ludia ako ty, WP fanusikovia.

   Mladi ludia? Myslis deti a darcek vo forme L520? Lebo momentalne mlady clovek s WP je na smiech.

   Deti a dochodcovia si appky nekupuju. MS nema z nich nic. Ba na 520 preraba este.

  • greg (neregistrovaný)

   A jsme zase u toho označování. Wp fans a bůhvíco. Ne, neradil jsem jim. Představ si, že to byla jejich vlastní volba. Na smích mi spíš přijdou ti, co si koupí levný Android telefon a nadávají na rychlost. Už v tomhle je Lumia 520 prostě lepší volba. A kdo se jim směje? Nikdo. Jen ty a pár dalších hateru. Sakra ja vás fakt nechápu. Vy máte z toho WP takové bobky, jako kdyby se mu náhodou nějak začalo dařit, tak ho tu alespoň řádně pomluvím a těm, co jej mají se vysměju? Mám Android i WP. Ale proboha ty člověče nedokážeš proste přijmout ten fakt, že tu WP je a že s nim jsou někteří lidi spokojení? Nedokážeš. Podle tebe jsou to hlupáci a WP fans co neznají nic jiného než Nokii a kdesi cosi… Tohle už je asi vážně nějaká psychická újma. Vážně. Vy tu nadáváte na WP jak jsou na smích, ale raděj budu mít WP a budu spokojený člověk s úsměvem na tváři a ne neustále nasraný hater, co čeká, kdy nějaký „wp fan“ zase něco napíše. Tohle je prostě blbost. Mám ale takový pocit, že to přesně chceš. Máš strašnou radost když někoho vytočíš, hlavně, když je to ten „wp fan“. :/

  • salama (neregistrovaný)

   Haha „fuck“ ty musia byt dobre v pr****, keď tu ouznacujes každého s iným nazorom za fanatika. Co si potom ty? Odpad spoločnosti, ktorý tu série celú diskusiu

 12. Milan (neregistrovaný)

  No chlapci, riaden flame :D vyse 120 komentov.. date rekord? :) Ako vidim, WP aj keby mal podiel -2% podla niektorych je stale najrychlejsie rastuci OS :D

  • greg (neregistrovaný)

   Dobré že? A teď si představ, že ani jeden z těch komentářů netvrdí, že WP je nejrychleji rostoucí OS. WP BYL nejrychleji rostoucí OS. Když víc zapatráš a nebudeš-li jen dalším haterem, což doufám, že nejsi :), zjistíš, že se prodeje zpomalily. Nedostatek Lumií střední třídy, 520 neměla nástupce, nebylo za co vyměnit starý WP telefon a stále ještě některé modely chybí, protože i navíc současné změny v Nokii se na tom musely taky podepsat. Teď se to docela rychlým tempem dává zase do kupy. Tak uvidíme. :)

  • Uvidime, kdy si MS osvoji tu zlou nebezpecnou Javu a Dalvik. Bud veWP8.5 nebo az ve WP9? :-)

 13. Tomáš (neregistrovaný)

  Tak jsem se hecnul a přečetl si zdejší diskusi a dáváte si někteří pěkně do těla:), jen svoji trošku do mlýna. Nevím, ale vždy když čtu tyhle hádky o operačních systémech, nikdy se jako laik nedozvim, v čem je ten android oproti tomu WP o tolik lepší či horší. Mám WP v Lumii 820 a jsem spokojen, mám android v tabletu a taky spokojenost. Mě to přijde úsměvné jak se tady někteří přou o h…ě.Co je tak na těch systémech tak rozdilneho k řešení s ohledem na úplně průměrného uživatele, který není nějaký opravdový fanda daného OS? Rychlost? Fakt se řeší půlsekundy prodleva? Nebo schopnost přehrát to či ono? Nebo jestli to má ikonky či dlaždice? Nebo ovládání a přehlednost menu? Každému přece vyhovuje něco jiného a co jednoho nadchne, druhého třeba odradí. A proto je super, že je možnost výběru ne? Proto nechápu, že někomu fakt stojí za to plýtvat časem a hádat se o takových nicotnostech. Dejte si radši pivo, pokecejte s kamarády,zajděte s děckama do kina a myslím, že svět bude hned veselejší. Zdar

  • vlada (neregistrovaný)

   Lepsi at se vybourej v diskuzi misto v hospode u piva. Jeste nekoho pretahnou pul litrem :)

 14. Pro místní trolly: Až si příště budete stěžovat na to, že se redakce Smartmanie až příliš zaměřuje na Windows Phone a tudíž by se měla přejmenovat, povšimněte si, kolik komentářů je pod příspěvky o WP a kolik u všech ostatních. U WP se to valnou většinou počítá na desítky, u ostatních je většinou štěstí když to těch 10 komentářů překročí. Svým nesmyslným úsilím měníte tento web na něco, proti čemu „bojujete“. Docela sranda to sledovat :D

 15. Vojta (neregistrovaný)

  Pěknej článek, jak je Store plný bordelu a MS je to jedno. Chodit na Store ve WP mi už dávno není příjemný, je to zahlcený kopiemi a nefunkčníma appkama. Sice chtějí mít co nejvíc appek, ale ve výsledku to oddělá celý obchod. [odkaz]

  • vlak (neregistrovaný)

   Co je potom Android? Keď tam je to o 400% horšie. Hlavne keď sa vyhodi hlaška ako obchod na androide nereaguje.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Popravdě já na Androidu nemám problém. Jo aplikací to zobrazí víc (kupodivu), ale většina je užitečná a na za začátku mám ty nejlepší. Zkusil jsem vyhledat VLC a našlo mi to hromadu přehrávačů, dálkových ovladačů a podobně. A to je přesně to, co hledám.

  • vlak (neregistrovaný): to by chtělo více zkušeností. Store je zahlcen kravinami, které jen participují na jiných značkách, což je šílený. Možná toho v celkovém objemu je v Play více, ale tím, že není problém v Play najíti ty správné a celkový objem je násobně větší, není ten sajrajt v konečném důsledku tak významný, jako na Store.

   Navíc aby to nevypadalo tak zoufale, MS tam povolil prezentace Desktop aplikací, což je také solidní úlet.

   Doufejme, že s W9 přijde NOTNÉ překopání Store a nebál bych se i komplet restartu (moderovaný obsah (viz Apple), odtřížení WRT, vymazaná Deskotp aplikací, atd. atd.).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).