Domů » Bleskovky » iCoach: Mobilní aplikace, která vás má odnaučit kouření

iCoach: Mobilní aplikace, která vás má odnaučit kouření

Kampaň Ex-kuřáci jsou nezastavitelní byla v roce 2011 zahájena Evropskou komisí s cílem přesvědčit mladé lidi ve věku 24 až 35 let k tomu, aby přestali s kouřením. Tato kampaň úspěšně pokračovala i v letech 2012 a 2013. Nynější ročník na ty předchozí navazuje a ještě více se zaměří na mladé lidi, které bude motivovat k tomu, aby pochopili výhody života bez tabáku. Nekuřáci se totiž mohou radovat z lepšího zdraví, většího množství peněz a celkově vyšší kvality života.


Mobilní aplikace je dostupná pro Android a iOS, pro Windows Phone zatím není k dispozici

Kampaň „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“ bude tedy pokračovat i v letošním roce. V minulosti se do ní prostřednictvím aplikace iCoach zapojilo více než 11 tisíc obyvatel Česka. V zemích Evropské unie to pak bylo přes 430 tisíc zaregistrovaných účastníků.

iCoach: Aplikace, která má pomáhat přestat s kouřením

Současná kampaň odstartuje spuštěním bezplatné a vylepšené digitální platformy pro zdravotní koučink iCoach v podobě aplikace pro chytré telefony a tablety se systémem Android a iOS. Aplikace provede uživatele pěti fázemi odvykání kouření. Chybět nebudou ani osobní výzvy pro uživatele: 

 • přehled o tom, kolik cigaret vykouříte za den
 • odložte „nejkrásnější“ cigaretu dne 10 krát za den o 10 minut a poté odklad prodlužte na 20 minut (kuřáci fáze 3)
 • když si na chvíli potřebujete někam odskočit, nechte cigarety doma 

Takovéto výzvy uživatelům umožní, aby si nastavili drobné a dosažitelné cíle, které je motivují k tomu, aby snáze získali kontrolu nad svým zlozvykem. 

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

iCoach odmění úspěšně dokončené výzvy pomocí zpráv. Ty obsahují povzbudivé informace o počtu přihlášených uživatelů v každé fázi dle zemí v reálném čase, počet splněných výzev a šance postupu do další fáze. Zprávy tak budou motivovat uživatele a umožní jim se cítit jako člen silné komunity.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

 1. mna by zaujimalo kolko z tych ludi naozaj dnes nefajci :D moj optimisticky tip je jedno percento.

 2. Petr (neregistrovaný)

  Všechny tyhle kampaně jsou jednoznačně dobré, jejich dopad je ale diskutabilní. Na to aby člověk přestal kouřit, musí přijít motivace zevnitř, nikoliv z venčí. Musí to být MÉ rozhodnutí, protože JÁ CHCI. Takže plus vidím, hlavně pro ty, kteří SKUTEČNĚ CHTĚJÍ, ale nejde jim to.

  Vím to z vlastní zkušenosti, dlouho jsem kouřil, a neměl jsem potřebu ani chut s tím končit, kouřil jsem málo, de facto jen u piva a nijak zvlášť mě to tedy netrápilo. Jednoho dne jsem se ale rozhodl že přestanu, a přestal jsem, ze dne na den, bez aplikací, bez doktorů, bez guru. Jednoduše protože jsem se tak rozhodl já, a já jsem to tak chtěl.

  O tom je celé přestávání kouřit, kdo to opravdu nechce, ten nikdy nepřestane.

 3. vsetky tieto kampane su len alibisticky robit nieco akoze proti fajceniu. Ale jedine co cela EU chce, aby to ostalo ako je a dalej tiekli obrovske prachy do pokladnice z tabakovej dane a lieceni chorob.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).