Domů » Bleskovky » Hyundai se pouští do vývoje létajících aut. Projektu šéfuje bývalý letecký inženýr z NASA

Hyundai se pouští do vývoje létajících aut. Projektu šéfuje bývalý letecký inženýr z NASA

Létající auta jsou dost možná budoucností přepravy. Potenciál v nich vidí také automobilku Hyundai, která se rozhodla založit divizi nazvanou Urban Air Mobility, jejímž cílem bude vývoj technologie určené pro komerční létající vozidla. Zájem společnosti o odvětví městských létajících vozidel není až tak překvapivý. V následujících dvaceti letech se totiž očekává jeho značný růst, a to až na 1,5 bilionu amerických dolarů.

bell nexus flying car
Koncept létajícího auta BELL NEXUS prezentovaný na veletrhu CES 2019

Do čela divize „vzdušné mobility“ byl jmenován Jaiwon Shin, letecký inženýr s bohatými zkušenostmi z NASA, kde dohlížel na vývoj například supersonického letadla X-plane, řízení provozu bezpilotních leteckých systémů nebo již zmíněné městské vzdušné mobility. Hyundai si jeho angažováním slibuje zisk přední pozice na trhu s městskými létajícími auty.

Řešení zhoršující se dopravní situace?

Divize Urban Air Mobility bude mít na starost vývoj inovativních a chytrých řešení neustále se zhoršující dopravní situace, se kterou se lidé potýkají napříč téměř celým světem. O koncept létajících vozidel se již nějakou dobu zajímají společnosti jako Uber či Volocopter a my jsme zvědaví, jakým způsobem jej v budoucnu obohatí právě Hyundai

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).