Domů » Bleskovky » Hugo Barra míří do Facebooku, bude mít na starost virtuální realitu

Hugo Barra míří do Facebooku, bude mít na starost virtuální realitu

Mezinárodní tvář značky Xiaomi, viceprezident Hugo Barra, opouští po 3,5 letech čínskou společnost, aby se věnoval novým aktivitám v Silicon Valley, odkud v roce 2013 do Xiaomi z Google přišel. Důvody jsou poměrně jednoduché, stesk po domově a rodině.

hugobaara

Barra ve svém příspěvku na Facebooku zmínil, že po dobu svého působení se podařilo vytvořit z malého startupu globálního hráče, o Xiaomi hovoří jako o prvním dítěti, které přivedl na svět. Nyní je však podle jeho slov Xiaomi dobře fungující společnost s dobrou pozicí pro globální expanzi, což je prý nejlepší okamžik k návratu domů. Barra také tvrdí, že život v Pekingu si od něj vzal vysokou daň a začal ovlivňovat jeho zdraví.

Barra se o budoucnost Xiaomi nebojí, společnost prý má jedny z nejpozoruhodnějších a nejnadšenějších lidí pro věc na světě. Kromě toho jej CEO společnosti Lei Jun požádal, aby po dobu neurčitou zůstal vzdáleným poradcem značky. Kdo se stane jeho nástupcem, nebo kam jeho kroky po zasloužené dovolené povedou, se ve svém příspěvku nezmínil.

Aktualizováno 26. 1. 2017

Mark Zuckerberg odhalil budoucnost, která Hugo Barru čeká. Stane se viceprezidentem Facebooku v oblasti virtuální reality, bude tedy mimo jiné šéfovat Oculus týmu. Zuckerberg ve svém příspěvku také přiznal, že se s Barrou zná již z dob jeho působení v Google, že si v oblasti virtuální reality velmi rozumějí a že jejich spolupráce umožní zažít zcela nové věci a zvýší kreativitu v tomto odvětví.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. No měl jsem toho kluka rád. Ale když jde do fb, tak sympatie poklesly:-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).