Domů » Bleskovky » Huawei Watch GT2 mají být první hodinky s Harmony OS. Takhle má vypadat jejich prostředí

Huawei Watch GT2 mají být první hodinky s Harmony OS. Takhle má vypadat jejich prostředí

Společnost Huawei stojí na rozcestí. Kvůli restrikcím ze strany americké vlády nesmí používat operační systém Android se službami Google a tak se musí rozhodnout, zda její budoucí telefony a tablety poběží na Androidu bez služeb Google (AOSP), nebo vsadí na vlastní systém Harmony OS. Ten má být připraven prakticky na jakýkoliv druh zařízení, nejprve se dostal na televizor Honor Vision TV, dalším zařízením by mohly být chytré hodinky.

huawei watch gt2 1

Huawei Watch GT2 mají být první hodinky s Harmony OS

Čínská firma si podala několik patentových přihlášek, ve kterých znázorňuje, jak budou některé segmenty platformy Harmony OS vypadat na chytrých hodinkách. Vesměs se jedná o ciferníky, kromě toho nechybí ani grafické znázornění měření srdečního tepu.

huawei

Nizozemský web LetsGoDigital snímky obrazovky z přihlášek „narouboval“ na nedávno uniklý design Huawei Watch GT2, což prý budou první hodinky poháněné platformou Harmony OS. Patentové přihlášky byly podány 4. září, schváleny byly za rekordní 2 dny.

huawei gt2 smartwatch

Očekává se, že hodinky Huawei Watch GT2 budou odhaleny společně se smartphony řady Mate 30, tedy příští čtvrtek 19. září v Mnichově.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).