Domů » Bleskovky » Tohle je první zařízení se systémem HarmonyOS. Překvapivě pod značkou Honor

Tohle je první zařízení se systémem HarmonyOS. Překvapivě pod značkou Honor

Společnost Huawei minulý týden oficiálně představila svůj vlastní operační systém HarmonyOS, který má podporovat chytré telefony, chytré reproduktory, počítače, chytré hodinky, bezdrátová sluchátka, auta, tablety či televize. Šéf Huawei dokonce potvrdil, že HarmonyOS podporuje zařízení s různou velikostí paměti RAM, od kilobajtových až po gigabajtové.

Honor Vision
TV Honor Vision je první zařízení se systémem HarmonyOS

Televize Honor Vision: první zařízení na platformě HarmonyOS

Vůbec prvním oficiálně představeným zařízením na platformě HarmonyOS je právě chytrá televize, nečekaně představená pod značkou Honor. Tato televize běží na vlastním čipsetu od Huawei s názvem Honghu 818 (octa-core) a disponuje 55″ 4K obrazovkou s podporou technologie HDR. Samozřejmostí je integrace celé řady chytrých funkcí, zobrazování informací o počasí či přímé propojení s telefonem. Skrze smartphone je TV samozřejmě možné ovládat.


V horní části televize je umístěna výsuvná kamerka pro videohovory, která navíc disponuje technologiemi pro trackování uživatele či rozpoznání obličeje, o což se stará speciální NPU. Vzhledem k tomu, že je systém kompatibilní s aplikacemi pro Android (TV), mohou je na něm uživatelé bez problémů spouštět. Jen se v Číně musejí obejít bez obchodu Google Play.

Honor Vision 3
Zobrazovací plocha zabírá téměř 94 % přední strany

Televize Honor Vision se zatím bude prodávat výhradně v domovské Číně za cenu okolo 540 dolarů (verze s 2 GB RAM/16GB pamětí, cca 12 500 Kč), dražší varianta s 32GB úložištěm bude stát přibližně 679 dolarů (15 500 Kč). Se zahájením prodeje se počítá ještě do konce srpna.

Honor Vision 2


Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mára
Anonym
Mára

TV dobrý, ale spíš jsem zvědavej na UI na smartphonech. Jako pokud to bude rychlý, bezpečný a spustím na tom Android appky (+ to třeba zlevní cenu telefonu), tak to klidně budu používat :)

uni
Uživatel
uni

Tak si vyber, rychlý systém nebo Android apps.

David
Anonym
David

Co znám Číňany, tak UI bude hodně připomínat iOS.

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop

1. vývojáři aplikací nejsou motivování aby podporovali jinou „pirátskou“ platformu, nebo spíš vůbec aby na tom to běželo.
2. poskytovatelé západního obsahu nejsou motivování a by to běželo na neautorizovaných zařízení ( viz Netflix a spol)
3. není důvod proč by to mělo zlevnit cenu telefonů.

Prostě problém u Huawei není nějaký OS, ale nějaké zákazníky chtěné aplikace a služby.

PetrV
Uživatel
PetrV

Já jsem spíš zvědav , jestli opět nebudou sbírat data , plus foto z kamery . Na telefony jim přišli tak to zkusí přes tv