Domů » Bleskovky » Tohle je první zařízení se systémem HarmonyOS. Překvapivě pod značkou Honor

Tohle je první zařízení se systémem HarmonyOS. Překvapivě pod značkou Honor

Společnost Huawei minulý týden oficiálně představila svůj vlastní operační systém HarmonyOS, který má podporovat chytré telefony, chytré reproduktory, počítače, chytré hodinky, bezdrátová sluchátka, auta, tablety či televize. Šéf Huawei dokonce potvrdil, že HarmonyOS podporuje zařízení s různou velikostí paměti RAM, od kilobajtových až po gigabajtové.

Honor Vision
TV Honor Vision je první zařízení se systémem HarmonyOS

Televize Honor Vision: první zařízení na platformě HarmonyOS

Vůbec prvním oficiálně představeným zařízením na platformě HarmonyOS je právě chytrá televize, nečekaně představená pod značkou Honor. Tato televize běží na vlastním čipsetu od Huawei s názvem Honghu 818 (octa-core) a disponuje 55″ 4K obrazovkou s podporou technologie HDR. Samozřejmostí je integrace celé řady chytrých funkcí, zobrazování informací o počasí či přímé propojení s telefonem. Skrze smartphone je TV samozřejmě možné ovládat.

V horní části televize je umístěna výsuvná kamerka pro videohovory, která navíc disponuje technologiemi pro trackování uživatele či rozpoznání obličeje, o což se stará speciální NPU. Vzhledem k tomu, že je systém kompatibilní s aplikacemi pro Android (TV), mohou je na něm uživatelé bez problémů spouštět. Jen se v Číně musejí obejít bez obchodu Google Play.

Honor Vision 3
Zobrazovací plocha zabírá téměř 94 % přední strany

Televize Honor Vision se zatím bude prodávat výhradně v domovské Číně za cenu okolo 540 dolarů (verze s 2 GB RAM/16GB pamětí, cca 12 500 Kč), dražší varianta s 32GB úložištěm bude stát přibližně 679 dolarů (15 500 Kč). Se zahájením prodeje se počítá ještě do konce srpna.

Honor Vision 2

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments