Přetrvávající sankce ze strany americké vlády donutily Huawei klást větší důraz na vývoj vlastních produktů, a i když někteří giganti jako Google nebo Microsoft nedávno požádali ministerstvo obchodu o udělení licence, aby s čínským obrem mohli znovu obchodovat, společnosti se již předtím podařilo vybudovat alternativní ekosystém služeb a aplikací nahrazujících řešení od Googlu.
Ve snaze přilákat vývojáře aplikací ke svému obchodu AppGallery (alternativě ke Google Play) nyní Huawei oznámil, že jim prostřednictvím nové „preferenční politiky“ (Preferential Policy) nabídne vyšší podíl z příjmů.
První rok vývojáři dostanou 100 % příjmů
Gigant bude v rámci této politiky vývojářům nabízet vyšší podíl z příjmů prvních 12 měsíců poté, co svou aplikaci vypustí do světa, přičemž po uplynutí této doby se podíl o něco sníží. Konkrétně nové rozdělení příjmů vypadá takto: v rámci kategorie Vzdělávací aplikace poputuje vývojářům v prvním roce 100 % příjmů, v následném období 13–24 měsíců jim poplyne 90 % příjmů a po dvou letech se poměr vrátí na standardních 80:20. V kategorii Herní aplikace jsou poměry následující: 85:15, 85:15 a 70:30 a v kategorii zahrnující média, zábavu, nástroje, komunikaci, knihy, fotografii, finance, nakupování a další oblasti činí poměry 100:0, 85:15 a 70:30.
Nepřehlédněte – Huawei se připravuje na „život bez Googlu“. Vývojáře láká na nový ekosystém
Pro srovnání: zmíněný obchod Googlu nechává vývojářům 70 % veškerých příjmů a u obchodu Epic Games Store je poměr 88:12. Srovnání nicméně trochu kulhá, protože obchod Epicu funguje jinak než AppGallery a Google Play, a Google nemá srovnatelnou preferenční politiku. Jak upozorňuje web Gizmodo, nová pravidla platí prvních 24 měsíců od momentu, kdy vývojáři s Huawei uzavřou dohodu před 30. červnem letošního roku.