Domů » Články » Huawei se připravuje na „život bez Googlu“. Vývojáře láká na nový ekosystém

Huawei se připravuje na „život bez Googlu“. Vývojáře láká na nový ekosystém

Společnost Huawei představila nový HMS Core 4.0, což je ekosystém určený vývojářům pro vývoj aplikací a služeb pro Huawei Mobile Services (HMS), kterými chce čínský gigant postupně nahradit Google služby, které kvůli sankcím ze strany USA nesmí využívat.

Nový HMS Core 4.0 je největším milníkem na cestě Huawei k vybudování vlastního globálního ekosystému (čtěte „náhrady za Google Services). Doplňuje sady pro správu účtu (Account Kit), zasílání zpráv (Push Kit), virtuální peněženku (Wallet Kit), analytiku (Analytics Kit), ukládání do cloudu (Drive Kit) a hraní her (Game Service).

HMS huawei mobile services

Nejnovějšími funkcemi s Chipset-Device-Cloud capabilities od Huawei jsou sada pro strojové učení (Machine Learning Kit), sada pro kontextové informace o uživateli (Awareness Kit), sada pro skenování čárových kódů (Scan Kit), sada pro spolupráci s ostatními zařízeními v blízkosti (Nearby Service), sada pro zobrazování obrázků (Panorama Kit), sada pro kontrolu integrity systému (Safety Detect).

Součástí řešení je dále platorma pro monitoring marketingových aktivit (Dynamic Tag Manager), sada pro ověření identity online operací (Fast Identity Online), nástroje pro nasměrování ke službám vázaným na lokaci zařízení (Site Kit), sada pro aplikace vyžadujících instalaci (Quick App), sada pro ochranu práv streamovaného obsahu (WisePlay), sada pro soustředění dat o kondici (Health Kit) a sada pro bezpečnou autorizaci adres (Identity Kit).

  • V souladu s požadavky vývojářské komunity HMS Core podle Huawei nabízí všechny důležité služby a schopnosti pro úplný vývoj jakékoliv „aplikace jako služby,“.
  • Schopnosti HMS byly navrženy v souladu s vizí Huawei pro éru sítí páté generace, včetně všech hardwarových a softwarových možností, jako jsou mobilní otevřená platforma pro umělou inteligenci HiAI, platforma pro aplikace rozšířené reality AR Engine a další.
  • HMS Connect představuje sadu služeb pro vývojáře, dodavatele obsahu a technologické partnery, jež zahrnují nástroje pro vývoj, testování, publikování a provoz.
  • HMS Apps zahrnuje klíčové aplikace, jako jsou HUAWEI AppGallery (náhrada za Google Play), HUAWEI Browser (náhrada za Chrome) a HUAWEI Video (náhrada za YouTube).

Huawei Mobile Services, HMS

Nepřehlédnětepriorita Huawei pro letošní rok: budování vlastního ekosystému aplikací a služeb

Společnost Huawei aktuálně disponuje více než 1,3 miliony registrovanými developery z celého světa a více než 55 tisíci aplikacemi zapojenými do HMS Core.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. To by ještě měli zaplatit vývojářům kurzy čínštiny, protože nikde jinde než v Číně se to prodávat nebude. Stačí se podívat na prodeje Mate 30 v EU.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).