Huawei: výřez v displeji jsme vymysleli před čtyřmi roky, ale chyběla nám odvaha

V minulých dnech proběhla konference Huawei Analyst, na které jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací; například, že čipsety Kirin zůstanou exkluzivní pouze pro telefony Huawei / Honor, nebo že se za rok dočkáme prvních telefonů Huawei s podporou sítí 5G. Čínská firma se také pochlubila zákulisními informacemi o vývoji displejů s výřezem, které dostala nedávno představená řada smartphonů P20.

Šéf mobilní divize Li Changzhu na konferenci uvedl, že v Huawei zvažovali nasazení displeje s výřezem už tři až čtyři roky před představením řady P20, avšak nakonec došlo k rozhodnutí tento nápad zcela hodit za hlavu a pokračovat v konzervativní cestě displejů s poměrem stran 16:9. Pro značku Huawei, která si v té době upevňovala pozici na trhu, by se jednalo o poměrně riskantní krok, který by se nemusel setkat s úspěchem; čínští spotřebitelé jsou údajně velmi konzervativní a v jejich kultuře hraje velké slovo symetrie.Nepřehlédněte

Recenze Huawei P20 Pro: kandidát na smartphone roku

Huawei bude příště odvážnější

Li Changzhu se prý z minulosti poučil a tvrdí, že v budoucnu bude značka Huawei výrazně odvážnější. Důkazem má být například barevná varianta Twilight u letošních vlajkových modelů, nebo tříčočkový fotoaparát u modelu P20 Pro. Přestože řada techniků byla k těmto prvkům skeptická, nakonec se zdá, že v Huawei uhodili pověstný hřebíček na hlavičku; letos mají v plánu prodat více než 20 milionů svých vlajkových modelů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku