Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Blízké plány Huawei: letos skládací telefon, příští rok podpora sítí 5G

Blízké plány Huawei: letos skládací telefon, příští rok podpora sítí 5G

Skládací a ohebné telefony mají být hudbou budoucnost, neboť jedině tak mohou výrobci smartphonů nacpat do malého těla velký displej. Bohužel zatím nikdo pořádně neví, jak celý koncept uchopit; první vlaštovka ZTE Axon M je spíše podivuhodným výstřelem do prázdna než trefou do černého. Skládací telefon už dlouho připravuje korejský Samsung, ale i ten neustále jeho odhalení oddaluje a podle posledních informací jej ukáže až v příštím roce.

Dříve bychom se mohli dočkat od firmy Huawei, která před nedávnem ústy svého ředitele Richarda Yu vývoj skládacího smartphonu potvrdila. Podle ETNews čínská společnost zrychlila vývoj, aby stihla uvedení ještě letos před vánočními svátky. Ohebné displeje má do tohoto telefonu dodat korejské LG.

Vlastní 5G modem za rok

Kromě ohebného telefonu má také Huawei v plánu přidat do svých zařízení podporu sítí 5G. Zde už se nepohybujeme v oblasti spekulací, ale máme informace ze summitu Huawei, který se odehrál v Shenzenu.

První telefon Huawei s podporou 5G má podle snímku z prezentace dorazit někdy v druhé polovině příštího roku; mohl by se tak jednat o model Mate 30 (pokud bude Huawei číslovat své telefony po desítkách). Huawei se bude spoléhat na vlastní 5G modem, ne však na model 5G01, který byl představen na MWC, avšak kvůli své velikosti se hodí spíše do hotspotů a automobilů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments