Huawei stále neodsoudil Rusko za vojenskou agresi. Zavírá tam však své velké prodejny

huawei flagship store

Ve středu s odkazem na vlastní zdroj napsala agentura RIA Novosti, že Huawei pozvolna zavírá velké prodejny na tamním trhu, což napovídá jeho pozvolnému stahování z Ruska. Konkrétně jde o kamenné obchody v Novokuzněcku, Ufě a Rostově na Donu. Již na konci února čínská firma uzavřela svou největší provozovnu na ruském trhu – tu v moskevském nákupním centru Riviera. Z původních 19 značkových obchodů Huawei nyní funguje už jen 15. Agentura rovněž tvrdí, že za uzavřením prodejen stojí nedostatek produktů na skladech a pokles poptávky po chytrých telefonech.The Famous Saint Basil's Cathedral in RussiaNepřehlédněte

Svět vs. Putin: sestavili jsme přehled technologických firem, které to v Rusku zabalily

Dle oficiálních informací však telekomunikační gigant nemá v plánu ruský trh opouštět. Pro tuto chvíli se také nijak oficiálně nevymezil vůči ruské invazi na Ukrajinu, která započala 24. února 2022. Většina (nejen) technologických společností přitom akt označila za porušení mezinárodního práva a z ruského trhu na protest odešla. Stále však zůstává kupříkladu Acer, Asus, MSI, zřizovatel Aliexpressu Alibaba nebo v Česku oblíbené Xiaomi.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku