Domů » Bleskovky » Huawei si vystřelil z Applu: zájemcům ve frontě na nový iPhone zdarma rozdával powerbanky

Huawei si vystřelil z Applu: zájemcům ve frontě na nový iPhone zdarma rozdával powerbanky

Dnes se ve světě začaly prodávat jablečné novinky iPhone Xs, Xs Max a také chytré hodinky Apple Watch Series 4. Jak jsme informovali, před prodejnami Apple se formují obrovské fronty lidí, kteří před objekty dokonce kempují. Vtipnou věc udělal Huawei, který se zákazníkům, čekajícím v Singapuru na nové modely, pokusil usnadnit náročné, noční čekání tím, že uživatelům rozdal powerbanky.

Zástupci Huawei před prodejnu Applu v Amsterdamu umístili elegantní gauč pro odpočinek.

I když společnost v prohlášení pro server CNET uvedla, že šlo o nabídnutí pomoci dlouho čekajícím zákazníkům, je jasné, že si čínský gigant chtěl z Applu především „vystřelit a využít této akce k vlastní propagaci, což se mu rozhodně povedlo, a nutno dodat, že jen s minimální investicí.

Zákazníci Huawei se cítí podvedeni

Na balení od power bank bylo napsáno: „Tady máte powerbanku. Budete ji potřebovat. S úctou, Huawei“. V Amsterdamu dokonce zástupci Huawei před obchod umístili elegantní gauč. Fanoušci značky Huawei tento krok ale s velkým nadšením nepřijali. Firma totiž rozdala více než 200 power bank s kapacitou 10 000 mAh, které běžné prodává za 70 dolarů (1 500 Kč).

Tyto power banky však podle fanoušků značky mohla se slevou prodat nebo darovat právě jim. Společnost si  z nových iPhonů dělá srandu, stejně tak jako předtím Samsung a Xiaomi, hlavně kvůli kapacitě baterií. iPhone Xs disponuje 2 658mAh baterií a Xs Max 3 174mAh (více informací). Vlajková loď Huawei – model P20 Pro disponuje výkonem baterie 4000 mAh.

Huawei zákazníkům Apple rozdal více než 200 power bank v hodnotě 70 dolarů

I přesto, že si ostatní výrobci smartphonů z nových vlajkových modelů Applu utahují, není kapacita baterie dostatečně vypovídající o funkčnosti a výdrži. To ukáží až následné testy produktů. Je totiž možné, že telefony svou výdrží konkurenci trumfnou, a to díky novému čipu Apple A12 Bionic.

Radek Chlup

Subscribe
Upozornit na
guest
70 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments