Domů » Bleskovky » Prodejny Applu v obležení, lidé kvůli novým modelům opět kempují

Prodejny Applu v obležení, lidé kvůli novým modelům opět kempují

V prodejnách společnosti Apple napříč celým světem začalo pravé šílenství kvůli novým modelům iPhone Xs, iPhone Xs Max a Apple Watch Series 4. Právě tyto jablečné novinky se dnes začínají oficiálně prodávat v zemích zařazených do první vlny prodejů.Různé fotografie na sociálních sítích Instagram a Twitter ukazují nekonečné fronty před jablečnými prodejnami v Singapuru a Austrálii.

I letos se před obchody Applu tvořily fronty, nebyly už ale tak velké jako v minulých letech
I letos se před obchody Applu tvořily fronty, nebyly už ale tak velké jako v minulých letech

Situace je letos o poznání klidnější

Neočekává se, že by měla být situace vyhrocená jako minulý rok. To nic nemění na tom, že  jsou Apple obchody v obležení kempujícími nadšenci, kteří i přes možnost online předobjednávek raději absolvují několikahodinové fronty; někteří si před obchody dokonce postavili stan. Zákazníci v Singapuru například zvolili sedmihodinové čekání na dešti, než se prodejna otevře.

To jsou oni – iPhone Xs a iPhone Xs Max
To jsou oni – iPhone Xs a iPhone Xs Max

S postupujícím časem se tvoří větší a větší fronty také v Berlíně a Drážďanech. Očekává se, že se začnou obrovské zástupy fandů Apple rojit také ve Spojených Státech, Velké Británii, Kanadě a ve zbytku celého světa. V případě předobjednávek bylo včera společností oznámeno, že byla zařízení odeslána. Zbytek může zkusit své štěstí v tlačenicích přímo u prodejen.

Poměrně kuriózní situace nastala v Číně, kde pouliční prodejci nakoupili velké množství nových iPhonů a nyní je zájemcům s přirážkou prodávají přímo na ulici – vyskládané je mají v kufru na kolečkách.

Dočkáme se v druhé vlně. Opět se připravte na průvan v peněžence

Česká republika je ve druhé vlně prodejů, předobjednávky na nové modely už u nás od 19. září běží na plné obrázky. Nejvíce nedostatkovým zbožím by podle informací redakce měl být zlatý iPhone Xs Max. Se zahájením prodejů se počítá v sobotu 29. září. Ceny jsou letos ale opět astronomické.

iPhone Xr
iPhone Xr

O měsíc později, 26. října, se počítá se zahájením prodeje „nejlevnějšího“ iPhone Xr, jehož cena (64GB verze) začíná na 22 490 Kč.

Radek Chlup

Subscribe
Upozornit na
guest
54 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments