Domů » Bleskovky » Apple Watch Series 4 s integrovaným EKG: vylepšený design i přesnější měření

Apple Watch Series 4 s integrovaným EKG: vylepšený design i přesnější měření

Apple dnes oficiálně představil čtvrtou generaci Apple Watch. Novinka klade důraz především na příznivce fitness a pohybu všeobecně, kterým nabídne například přesnější monitoring aktivit. Hodinky budou váš výkon měřit automaticky, ať už při běhání nebo jiných sportech.

Změnil se také design. Podobně jako na trhu chytrých telefonů, i u Apple Watch 4 nabídne firma displej s minimálními rámečky. U menších 38mm hodinek se plocha displeje zvětšila o 35 %, u 42mm verze o 32 procent. Menší je naopak tloušťka hodinek, tělo je tradičně voděodolné.

Apple přepracoval také otočnou digitální korunku (Digital Crown), která nově dostala haptickou odezvu. Změnila se rovněž pozice reproduktoru, který nově najdete na druhé straně a navíc má být mnohem hlasitější, než u předchozí generace.

Hodinky samozřejmě půjdou do prodeje s novou verzi operačního systému watchOS 5. Ta bude samozřejmě dostupná i pro starší modely Apple Watch – na keynote zaznělo, že finální verze watchOS 5 bude pro uživatele uvolněna 17. září.

Další novinkou u čtvrté generace budou dynamická pozadí s animacemi (oheň, voda…), která vypadají velice efektně, ostatně přesvědčte se sami z přiloženého videa. Kromě toho budou k dispozici další nové ciferníky, které naplno využijí většího displeje.

Apple Watch Series 4: výkonnější, rychlejší, a přesto se shodnou výdrží

Hodinky posílí po stránce výkonu. V srdci přístroje tepe 64bitový procesor Apple S4 speciálně navržený pro hodinky; ten dosahuje až dvakrát vyššího výkonu než jeho předchůdce.

Díky citlivějšímu gyroskopu a akcelerometru jsou Apple Watch 4 schopny detekovat pád nebo uklouznutí, a pokud vlastníte verzi s podporou GSM/LTE, hodinky dokáží vyslat nouzový telefonát (nejprve se objeví obrazovka s dotazem, a pokud ji do minuty nepotvrdíte, vyšlou hodinky nouzový signál společně s vaší polohou). Apple Watch umí monitorovat srdeční tep a rozpoznají, pokud srdce bije příliš pomalu a nestíhá pumpovat krev do zbytku těla.

Apple Watch 4 s pokročilým monitoringem srdce

Jednou z hlavních novinek je Electrocardiogram (EKG) integrovaný do hodinek. Jedná se o první EKG jednotku, která bude běžně dostupná zákazníkům. Díky Apple Watch 4 můžete mít EKG vždy u sebe. Měření zabere pouhých třicet vteřin. Hodinky zaznamenají výsledky měření a jsou schopné odeslat data doktorovi, avšak tato služba bude z počátku dostupná výhradně v USA. Apple dále slibuje, že na jedno nabití vám hodinky vydrží celý den.

Doplněno: funkce EKG nebude v Apple Watch Series 4 dostupná při zahájení prodeje. Výrobce ji do hodinek přidá později formou softwarové aktualizace, nicméně dostupná bude pouze v rámci USA.

V prodeji od 21. září, ČR v první vlně chybí

Na pultech obchodů se Apple Watch 4 objeví 21. září, nicméně Česká republika v první vlně chybí. Pokud si tedy hodinky budete chtít pořídit k tomuto datu, budete se pro ně muset vydat do Německa, které tradičně v první vlně je.

Seznam zemí, kde budou Apple Watch 4 dostupné v první vlně (k 21. září). Česká republika a Slovensko zde chybí.
Seznam zemí, kde budou Apple Watch 4 dostupné v první vlně (k 21. září). Česká republika a Slovensko zde chybí.

Kromě klasické verze s GPS bude ve světě v prodeji i verze s podporou volání a datových přenosů přes sítě operátorů (v ČR se této verze tradičně nedočkáme). Máte-li obavy, zda vaše současné řemínky k Apple Watch budou kompatibilní se čtvrtou generací hodinek, určitě vás potěšíme zprávou, že kompatibilita zůstala zachována.

Apple Watch Series 4 se v České republice začnou prodávat v druhé vlně od 29. září. Pod odkazem níže naleznete článek s oficiálními českými cenami.

iPhone Xr, Xs, Xs Max a Apple Watch 4: známe české ceny a dostupnost

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

6 komentářů

 1. „Apple dále slibuje, že na jedno nabití vám hodinky vydrží celý den.“
  No ty vogo! Až jeden celý den? Tak to zírám! Jak se jim to povedlo tak vyladit, že to vydrží celý den.. Úchvatné, zázrak dnešní technologie.. A teď vážně.. Až na tu výdrž je to slušný strojek.. Kdyby to vydrželo 3-5 dní, podle použití, tak bych snad i uvažoval, ale každý den dobíjet, to si nechám zajít chuť..

  • Na tomhle by chtelo hodne zapracovat a zvysit vydrz nekolikanasobne … me ted pri mem nastaveni vydrzi asi 2 – 2.5 dne, ale i tak je to malo.

 2. To EKG super, ale ten dizajn stále rovnaký hnus a výdrž detto.

  • EKG nebude mimo US funkčné – zatiaľ

   • hmm, tak jediny duvod na prechod padl.

   • Já už jsem u nás o tom říkal u obvodního lékaře.
    Ten už je plný očekávání.
    Dnes se ještě musím zastavit na záchrance s tlf.číslem, že tam může přijít moje hláška o ztrátě vědomí/stability.
    No řekni, není to báječné?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).