Domů » Články » watchOS 5 odhalen: automatická detekce aktivity a další praktické novinky

watchOS 5 odhalen: automatická detekce aktivity a další praktické novinky

Apple dnes kromě nové verze systému iOS 12 (přehled novinek) a macOS 12 Mojave představil také nový watchOS 5 pro své chytré hodinky. Vylepšení se dočkaly především funkce pro měření aktivity a konečně jsme se dočkali i automatické detekce cvičení a jednotlivých činností. Pokud tedy například vyrazíte na kolo nebo začnete běhat, Apple Watch s watchOS 5 by tuto činnost měly automaticky rozpoznat a nabídnout vám její měření a v závěru samozřejmě i ukončení měření.

watchOS 5

Kromě toho budete moc se svými přáteli vytvářet týdenní výzvy v rámci aktivit, ve kterých mezi sebou budete moci soupeřit a motivovat se.

Apple Watch s watchOS 5 automaticky rozpoznají aktivitu a nabídnou vám její měření
Apple Watch s watchOS 5 automaticky rozpoznají aktivitu a nabídnou vám její měření

Dočkáme se konečně Spotify pro Apple Watch?

Apple rovněž vývojářům zpřístupnil nová API pro přehrávání hudby na pozadí. Doufejme tedy, že se konečně dočkáme i Spotify na Apple Watch. Kromě toho bude pro chytré hodinky od Applu dostupná i aplikace Podcasty a také speciální Walkie-Talkie nástroj, se kterým budete hodinky moci využívat jako vysílačku (buď přes Wi-Fi, nebo v případě verze se slotem na SIM kartu i přes data operátora). Mimochodem, stav přehrávání v aplikaci Podcasty se bude synchronizovat napříč zařízeními. V místě, kde s poslechem skončíte na Apple Watch, budete moci pokračovat například na iPhonu.

Aplikace Vysílačka pro snadnou komunikaci přes Apple Watch
Aplikace Vysílačka pro snadnou komunikaci přes Apple Watch

iOS 12 se naučil seskupovat notifikace v rámci jedné aplikace a stejnou funkci najdeme také ve watchOS 5. Další novinkou je podpora Rich HTML e-mailů se vším, co k tomu náleží. Pokud vám tedy někdo pošle e-mail s pokročilým formátováním (obrázky, stylování…), měl by se v tomto tvaru zobrazit i na malém displeji hodinek.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).