Domů » Bleskovky » Největší novinka Apple Watch Series 4 dorazí později. V ČR ji nebudeme moci využít

Největší novinka Apple Watch Series 4 dorazí později. V ČR ji nebudeme moci využít

Apple před dvěma dny představil trojici nových iPhonů a také čtvrtou generaci hodinek Apple Watch s větším displejem a několika zajímavými novinkami. Tou zřejmě největší je integrovaný elektrokardiogram (EKG), který má uživateli, potažmo jeho lékaři, dávat průběžné informace z monitoringu srdce.

Později a pouze v USA

Bohužel vývoj této funkce zřejmě nabral zpoždění, a tak elektrokardiogram nebude při zahájení prodeje Apple Watch Series 4 dostupný, do hodinek bude přidán softwarovou aktualizací v průběhu tohoto roku. Ani poté jej však nebude moci používat každý, zpočátku bude dostupný pouze pro americké zákazníky a jejich lékaře. Na českém webu Apple není o podpoře EKG ani zmínka, stejně tak na dalších zahraničních mutacích; píše se o ní pouze na americké verzi stránek.

iPhone Xr, Xs, Xs Max a Apple Watch 4: známe české ceny a dostupnost

Apple pravděpodobně čeká na schválení této funkce kompetentními orgány, pro USA získal certifikaci FDA. Hodinky snímají srdeční aktivitu kombinací snímače tepové frekvence a elektrod v digitální korunce, měření trvá ve speciální aplikaci po dobu 30 vteřin. Jednotlivé měření bude pochopitelně pouze orientační, avšak z dlouhodobé statistiky bude zřejmě možné vyčíst relevantní data.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
22 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments