Domů » Bleskovky » Huawei se svěřil se svými problémy. Nejvíce ho trápí nedostatek čipsetů

Huawei se svěřil se svými problémy. Nejvíce ho trápí nedostatek čipsetů

Huawei není v jednoduché pozici. Někdejší světová jednička výrazně doplatila na embargo ze strany Spojených států, které její rozmach notně přibrzdilo, stejně jako globální nedostatek čipsetů pro její chytré telefony. Výsledkem je letošní poměrně chudé portfolio a sedmé místo v dodávkách telefonů na světové trhy, kde mu na záda dýchá Honor, dřívější dceřiná společnost.

huawei logo
Předseda představenstva Guo Ping se rozpovídal o překážkách, kterým Huawei aktuálně čelí

Nový předseda představenstva Huawei Guo Ping rozhodně odmítá poraženeckou mentalitu. „Spojené státy nám vytvořily hodně překážek, které ale nejsou nepřekonatelné. Nejvíce jich vzniklo v dodavatelském řetězci, v rámci kterého měly sankce na Huawei velký dopad. Potřebujeme proto více investic a inovací, abychom se s těmito omezeními mohli poprat. Huawei už nyní vytvořil nový dodavatelský řetězec, aby mohl i nadále zajistit svou konkurenceschopnost,“ řekl Guo ve svém projevu zaměstnancům.

kirin5g
Vlastní čipsety Huawei má, jen s výrobou je problém

Guo zároveň nabádá zaměstnance Huawei, aby se řídili heslem co mě nezabije, to mě posílí. „Pokud každý zaměstnanec bude pracovat svědomitě a efektivně, bude Huawei úspěšný a Spojené státy jej nepokoří,“ dodal. Pro Huawei totiž nedává příliš smysl se z trhu s chytrými telefony stáhnout. Právě výroba smartphonů je celosvětově třetím největším průmyslovým odvětvím, hned za nemovitostmi a automobily.

„Čína musí podpořit výrobu vlastních čipsetů“, míní Guo

Ačkoli se může zdát, že největším problémem byl pro Huawei výpadek dodavatelského řetězce, Guo vidí hlavní potíž jinde. „Aktuálně je pro nás největší překážkou nedostatek čipsetů. Máme sice vlastní designy mobilních čipsetů, ale nemá je pro nás kdo vyrábět,“ pronesl Guo. Dokud se Čína neosamostatní v jejich výrobě, Huawei se jeho problémy pravděpodobně nepodaří vyřešit.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

8 komentářů

 1. Čínský rudoch nikdy nebude pracovat svědomitě. Když tak nad tím přemejšlím, tak vlastně možná někdy jo. Tedy možná tak, jako když já si někdy koupím Xiaomi.

 2. To je proslov jak v 50tej letech když se kradla půda (tedy zakládala JZD).
  Komunisti jsou všude stejný

  • Pod tohle bych se klidně i podepsal. Moje slova. A bude hůř.

  • Jako by se ty proslovy těch tzv demokratických šéfů nějak výrazně lišili? Mimochodem co je na tom komunistického? Nějak jsem to tam nepostřehl.

  • Hele puberťáku, a co se pod to podepsat vlastním nickem? Moc těžký co.

 3. Všichni mají plnou domácnost z Číny a tady dělají vždy borce

  • Jaroslave – ano spoustu věcí mám z Číny, proto když je vyhnutí tak se snažím alespoň něco nekupovat Huawei / Honor
   Petras – špatně se to vysvětluje jestli jsi narozen kolem roku 2000

 4. Víte v čem je problém? že „západ“ mnoho desetiletí „krmil“ bolševiky měrou hojnou, a nyní se diví, že „bolševici po vydatném krmění vyrostli…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).