Domů » Bleskovky » Huawei se pochlubilo prodejními čísly ohebného Mate X. Překoná Samsung?

Huawei se pochlubilo prodejními čísly ohebného Mate X. Překoná Samsung?

Doba ohebná je pomalu tady a my můžeme postupně sledovat první statistiky prodejů telefonů s ohebnými displeji. Šéf Samsungu tento týden na veletrhu CES potvrdil, že společnost celosvětově prodala mezi 400 až 500 tisíci kusy modelu Samsung Galaxy Fold. To není vůbec špatný výsledek.

Zástupce společnosti Huawei nyní přišel s informací, že každý měsíc prodají zhruba 100 tisíc kusů ohebného Mate X. Tím, že se tento model prodává pouze dva měsíce, se lehkými počty dostáváme k číslu 200 tisíc prodaných kusů. Většímu rozmachu brání vícero překážek.

NepřehlédněteHuawei Mate X: nadčasová skládačka s ohebným displejem (první dojmy)

Huawei Mate X: vyzkoušeli jsme telefon s ohebným displejem (CZ test)
Hardwarové parametry Huawei Mate X
Systém: Android 9.0
Rozměry: 161,3 x 146,2 x 5,4 mm, Hmotnost: 295 g
Čipset: HiSilicon Kirin 980, octa-core 2x 2,6 GHz Cortex-A76, 2x 1,92 GHz Cortex-A76, 4x 1,8 GHz Cortex-A55
RAM: 6/8/12 GB, Interní paměť: 128/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 8″, 1148 × 2480 px, 2200 × 2480 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera:
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4400 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Známý leaker oponuje Huawei

Hlavní z nich je absence Google služeb, takže se tento designově atraktivní model prodává pouze v domovské Číně. Na čínské poměry je vysoká i jeho cena, v přepočtu vychází na přibližně 55 tisíc Kč. Kdyby Huawei telefon mohlo prodávat celosvětově, rozhodně by čísla byla o poznání vyšší. Slova Huawei ohledně prodejů však vyvrací uznávaný leaker Ice Universe. Podle něj jsou počty prodaných kusů modelu Mate X výrazně nižší.

Leaker na Twitteru informoval, že počty prodaných kusů Mate X nepřesáhly hranici 5 tisíc kusů. Dalším pomyslným ukazatelem, že Huawei neprodal tolik kusů Mate X, kolik se nám snaží říct, je screenshot z komunikačního kanálu Huawei Mall v Číně. Je zde pouze zhruba tisíc příspěvků, které se týkají tohoto ohebného modelu. To se sice nemusí rovnat prodejním číslům, ale ukazuje to, že celkový zájem o tento telefon není zrovna velký.

K nám se Huawei Mate X oficiálně nikdy nedostal právě kvůli absenci Google služeb. Nástupce (nebo spíše vylepšená verze) by se světu mohla představit na MWC v Barceloně za pár týdnů. Jeho jméno by mohlo být Huawei Mate Xs a jeho výbavu už s velkou pravděpodobností známe. Ani tento kousek se do Evropy zřejmě nepodívá, a to ze stejných důvodů jako zbylé modely společnosti Huawei.

Huawei Mate X: vyzkoušeli jsme telefon s ohebným displejem (CZ test)

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Diskuze k článku

  1. Tak s prodejem v ČR to vypadá nyní už o poznání lépe…….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).