Domů » Bleskovky » Huawei překonal další milník: 10 milionů prodaných modelů P20 a P20 Pro

Huawei překonal další milník: 10 milionů prodaných modelů P20 a P20 Pro

Společnost Huawei oznámila, že během prvních pěti měsíců od uvedení modelů Huawei P20 a P20 Pro (recenze) na trh prodala 10 milionů zařízení, což je velmi slušné číslo. Nejvíce se značce dařilo na domácím čínském trhu a pak také v západní Evropě.

Velmi nás těší přijetí prémiové řady P20 mezi globálními zákazníky. Tím, že jsme dosáhli 10-milionového prodeje, jsme si nastavili laťku opět vysoko. Budeme ji brát ale jako povzbuzení, které nás bude pohánět v tom, co dovedeme nejlépe – vyvíjet a doručovat přelomové technologie do rukou zákazníků po celém světě,“ řekl Kevin Ho, prezident divize Smartphones Huawei Consumer Business Group.

Huawei P20 Pro bude nově dostupný i ve verzi s koženými žády. V ČR se s ním zatím bohužel nepočítá.
Huawei P20 Pro bude nově dostupný i ve verzi s koženými žády. V ČR se s ním zatím bohužel nepočítá.

Na IFA 2018 v Berlíně značka Huawei odhalila nové varianty modelů P20, a to Morpho Aurora a Pearl White. Kromě toho jsme se dočkali také speciální edice Huawei P20 Pro s černými nebo hnědými koženými zády. Podle našich informací se prozatím s uvedením kožených verzí na náš trh nepočítá, což je myslím velká škoda.

Huawei P20 Pro: videorecenze

Huawei P20 Pro: recenze

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

19 komentářů

 1. Dlho nie kým zákaznici zistia akú majú podporu. Potom skončia na smetisku dejín pretože podpora od Huawei je Max jeden nový Android a end.

  • Standardem jsou u vyšších modelů výrobce dvě nové verze Androidu. Třeba p10 vyšel s verzí 7.1, dnes má 8 a už byla potvrzená verze 9. Takže podpora stejná jako u většiny velkých výrobců. Jinak p10 měla Android 8 dřív než vlajka od Samsungu nebo LG.

  • U Huawei urcite nie. Ani jeden vlajkovy Huawei nedostal doteraz 2 nove verze androidu. Mal som P1,P6,P7,P8,P9 a kazdy z nich dostal iba jeden update. Prve dva spomenute dokonca iba minor update. Ak to P10 konecne vytiahne aspon na 2 verzie, bude to zazrak. Inak mizerna podpora od Huawei.

 2. Podpora u vlajkových modelů Huawei je uplně v pohodě, Mate 9 dostal Oreo dříve než vlajkovvé lodi Samsungu, nyní i po dvou letech stáří dorazila aktualizace přidávající odemykání obličejem, na P20pro aktualizace probíhají také v pořádku. Pokud si člověk koupí levný model, nemůže očekávat takovou podporu jako u modelů v ceně 20K, bez rozdílů značky….

 3. Marek Studnicka

  Huawei P 20 Pro se vydařil na jedničku,takže se počtu prodaných kusů nelze divit.Jakožto majitel S9 Plus mohu říci,že P 20 Pro fotí lépe a souhlasím s tím,že podpora u Huawei,konkrétně tohoto modelu je v pořádku.Proto se Těším na Mate 20 Pro a uvažuju,že na něj přejdu

 4. Já mám Huawei Mate 10 Pro taky vlajkovou loď a ta byla představena s androidem 8.0 oreo teď je potvrzený android 9.0 pie a ještě má dostat budoucí android 10Q. A ještě spoustu bezpečnostnich zaplat :) takže já jsem s podporou Huawei spokojený :)

 5. Lololol já mám mate 10 pro začínal s androidem oreo 8.0 teď je potvrzený android 9.0 pie a dostane i android 10 plus bezpečnostní záplaty :)

 6. Marek Studnicka: to myslis vazne ze foti lepe? Mam taky s9+ a Note FE a musim rict ze i ten Note FE foti lip nez kdejaka vlajka u Huashitu

 7. Také vlastním Mate 10 pro , aktualizace sice chodí , ale nic moc neřeší . Většinou něco pokazí , a další aktualizaci to opět opraví , ale třeba funkčnost otg je mizerná a v nápravu nevěřím

  • Petře myslíš že na mate 10 pro budou aktualizace chodit ještě dlouho? Má dostat prý android 9.0 i 10 :)

  • Android 10 přijde na 90% ,ale to už nejspíš budu u konkurence ,nechci výřez v displeji a nadcházející řada Mate 20 bohužel jde ze hry .

 8. Petře a nevíš kdy na mate 10 pro přijde Ota aktualizace androidu 9.0 pie? Psali v září ale zatím se nic neděje

  • Myslím že koncem října , ale kdo ví

  • S příchodem androidu 9 a emui 9 , Huawei zpřístupní režim výkon , po nedávném problému u benchmark testu

 9. Tak founy jsou to špičkový, to muzu ja i me okolí potrvrdit ?

 10. Petře myslíš že že P20 pro bude mít úplně stejnou podporu jako mate 10 pro?

  • Myslím že ano , protože přišel s androidem 8, který obsahuje projekt treble , což by měla být výhoda rychlejších aktualizaci . Má to i Mate 10 pro , a aktualizace chodí docela často (cca 2 měsíce )

 11. Petře a co by měl android 9.0 pie zlepšit na Mate 10 pro? Jako tím se myslí rychlost,stabilita výdrž baterie bude lepší? Takže dám víc bodů v AnTuTu benchmark?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).