Huawei P50 na detailním snímku. Šokuje nezvyklým fotoaparátem

huawei p50 2

Kdyby nebylo amerických sankcí, mohla být společnost Huawei jedničkou na trhu se smartphony. Nyní to vypadá, že se pomalu se svým mobilním byznysem bude muset rozloučit, přičemž na obzoru jsou dost možná poslední vlajkové modely této čínské značky. Nyní se pojďme podívat, jak bude pravděpodobně vypadat chystaný model Huawei P50.

huawei p50 1

Huawei P50: dvě velké oči mají čtyři malé oči

Málo platné, přední strana moderního smartphonu nás nemá čím překvapit – velký displej s tenkými okolními rámečky je dnes naprostý standard. Odlišujícím prvkem je tak míra zakřivení displeje na stranách a umístění otvoru pro selfie kamerku. Zde bude Huawei P50 poměrně konzervativní – displej má být plochý a selfie kamerka nahoře uprostřed.

Pořádná divočina se dle všeho odehraje na zadní straně telefonu. Před nedávnem jsme viděli neoficiální rendery Huawei P50 Pro, které odhalovaly oválný fotomodul se dvěma obrovskýma očima. Stejné řešení pravděpodobně uvidíme i u základního Huawei P50, přičemž čerstvé rendery odhalují dosud neznámou skutečnost – ony oči nejsou ve skutečnosti čočky fotoaparátů, ale jakési kruhové submoduly obsahující po dvou čočkách. Vypadá to, jak kdyby výrobce omylem na záda osadil dva totožné fotomoduly nad sebe.

Huawei P50 - First Look & Trailer Introduction!

Od Huawei P50 se očekává konfigurace fotoaparátu s klasickou a širokoúhlou kamerou, teleobjektivem. Čtvrtý snímač by pak mohl být hloubkový, monochromatický nebo makro. Vybavenější Huawei P50 Pro má dostat širší sestavu tvořenou klasickou kamerou, širokoúhlou, teleobjektivem, periskopickou kamerou s vyšší úrovní přiblížení a speciálním 3D ToF snímačem. Hlavní fotoaparát má u obou smartphonů tvořit nový 1“ senzor Sony IMX800.
huawei p50 3

Termín premiéry stále neznámý

Huawei P50 údajně dorazí ve čtyřech barvách – bílé, černé, modré a bronzové. Premiéra byla údajně naplánovaná na konec března letošního roku, avšak došlo k jejímu odkladu na pozdější termín. Možná se tak stalo kvůli nasazení nové platformy Harmony OS, která má na tomto telefonu vůbec poprvé nahradit systém Android.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku