Domů » Bleskovky » Huawei P40 zná své datum a místo odhalení

Huawei P40 zná své datum a místo odhalení

Společnost Huawei dnes v Barceloně představila několik nových zařízení včetně ohebného telefonu Huawei Mate Xs, ten je však pouze lehkým upgradem loňského modelu. Ty pravé vlajkové lodě pro první polovinu letošního roku čínská společnost odhalí v příštím měsíci.

huawei p40 pro

Šéf Huawei Richard Yu v Barceloně potvrdil, že smartphony řady P40 budou představeny v Paříži 26. března. Pokud se potvrdí předchozí spekulace, měli bychom se dočkat minimálně tří modelů s označením P40, P40 a P40 Premium, přičemž nejvýše postavený model má disponovat pěti fotoaparáty na zadní straně. Chybět nebude ani podpora sítí 5G a spousta dalších technologií, bez kterých se moderní vlajkové smartphony neobejdou. Jedna věc ale přeci jen bude chybět, a to jsou služby a aplikace Google, které se Huawei pokusí nahradit vlastním řešením.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Tak na tuhle mašinu jsem zvědav. Škoda toho Googlu,jinak by byl rok 2021/2022 zlomový se střídáním No. 1 na pozici světového výrobce mobilních telefonů.

  • Mám apple som “eplista”? Prečo by som mal pod článkom o Huawei “beeekať” o iPhone? Vysvetlíš mi prosím zmysel tvojho príspevku? Ináč som zvedavý s čím sa vytiahnu lebo bez Google služieb to bude musieť byť viac zaujímavé po stranke hardvéru

  • Tak bude to bez Google služeb ale za to zase s HMS.
   Takže do dvou let prakticky jako Apl.

  • A uz beeekas 🤭 hned si se chytil 🤭

 2. Huawei o ničem. Bez Google služeb vůbec nemá cenu jejich telefony kupovat. Hardware skvělej, ale nějaký HMS nemají smysl.

  • Mně se líbí to, jak soudíte aniž byste měl šanci to vyzkoušet. Já si počkám, vyzkouším a pak budu soudit.

 3. Galaxy pro chudý.

 4. Jediný místo, které pro odhalení tohodle zbytečnýho bazmeku dává smysl: [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).