Domů » Bleskovky » Huawei P40 se odkrývá: 120Hz displej vyplní 98 % přední strany, energii dodá 5500mAh baterie

Huawei P40 se odkrývá: 120Hz displej vyplní 98 % přední strany, energii dodá 5500mAh baterie

I přestože americké ministerstvo obchodu hází společnosti Huawei klacky pod nohy, čínský gigant dokazuje, že je možné vyrábět smartphony i bez použití amerických technologií. Aktuálně je v přípravě nová generace vlajkových modelů, která má opět oslňovat hardwarovou výbavou. Podle nejnovějšího úniku by měl mít model P40 (Pro) následující parametry.

Huawei P40: velký displej s dvojitým průstřelem

Huawei P40 bude údajně disponovat rozměrným 6,5“ displejem s Quad HD rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Má se jednat o Waterfall OLED panel, má tedy přetékat přes okraje, díky čemuž má zabírat 98 procent čelní plochy.

p40

Zbývající dvě procenta připadnou na ultratenké rámečky nahoře a dole, a také na oválný výřez pro duální selfie kamerku. Její parametry zatím neznáme, hlavní fotoaparát ale má být postaven na 64Mpx snímači Sony IMX686, kterému bude sekundovat 20Mpx širokoúhlá kamerka, 12Mpx teleobjektiv, makrosnímač a ToF senzor. Celý tento cirkus bude pochopitelně ocejchován značkou Leica.

Poprvé s grafenovou baterií?

Velmi zajímavá zmínka se týká akumulátoru, který má údajně využívat materiál grafen. Tato tenká vrstva uhlíkového nanomateriálu má vysokou a tepelnou elektrickou vodivost, a umožní tak vyrábět výrazně efektivnější baterie s vyšší hustotou. Díky tomu má mít akumulátor Huawei P40 kapacitu 5 500 mAh, a to při velikosti cca 70% současných lithiových baterií. Velmi rychlé má být také nabíjení, 50W nabíječkou má být telefon možné dobít za pouhých 45 minut.

Dá se očekávat, že premiéra Huawei P40 se odehraje počátkem příštího roku, největší otázka ovšem bude opět viset nad operačním systémem. Za současné konstelace je tento telefon odsouzen k použití Androidu bez Google služeb a aplikací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

  1. Hmmm… díky Trumpe.
    I když momentálně nový mobil kupovat nebudu, za rok, za dva by to ale už mohlo být reálné. Tohle vypadá hodně zajímavé, stejně jako Samsung Galaxy S11.

  2. Bez Googlu je to stejně k ničemu.

  3. Zase další další ultra pádlo. Ach jo :(. Fakt nechápu ten trend mizejících rámečků a vyrábění větších a větších mobilů a ty displaye přetékající přes okraje to je fakt hnus.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).