Domů » Bleskovky » Huawei P40 a P40 Pro v parametrech: největší lákadlem budou fotoaparáty

Huawei P40 a P40 Pro v parametrech: největší lákadlem budou fotoaparáty

Společnost Huawei už v příštím týdnu představí svoji novou řadu vlajkových smartphonů P40. V minulých dnech unikly na internet jejich podrobné tiskové snímky, nyní uznávaný informátor Ishan Agarwal prozrazuje parametry modelů P40 a P40 Pro.

Huawei P40

Základní model bude vybavený 6,1“ displejem, v jehož levém rohu najdeme oválný otvor pro selfie kamerku s rozlišením primárního snímače 32 Mpx. Displej bude plochý a zaujme velmi tenkými rámečky a integrovanou čtečkou otisků prstů.

Huawei P40a

Hlavní fotoaparát na zadní straně bude tvořen třemi snímači s rozlišením 50 + 16 + 8 megapixelů. Vzhledem k absenci periskopické kamerky bude maximem 3× optické přiblížení, digitálním zoomem si budete moci scénu přiblížit až 30×. Zpracování fotografií obstará zbrusu nový Huawei XD Fusion Engine. Telefon požene kupředu čipset Kirin 990 5G, akumulátor se bude pyšnit kapacitou 3 800 mAh.

Huawei P40 Pro

Vybavenější verze Pro bude o poznání větší, neboť bude vybavena větším 6,58“ displejem. I v něm najdeme oválný otvor pro duální selfie kameru složenou ze základního 32Mpx snímače a hloubkové kamery. Panel bude zakřivený na všech čtyřech stranách.

curv
Zdroj obrázku: Ishan Agarwal

Zadní strana se stane domovem pro hlavní fotoaparát tvořený 4 čočkami s rozlišením 50 + 40 + 12 Mpx + ToF senzor. „Zoomovací“ kamerka bude opticky stabilizovaná a bude schopná až 50× přiblížení (kombinace optiky a digitálního ořezu).

Huawei P40 Pro 4
Zdroj obrázku: Ishan Agarwal

Huawei P40 Pro poběží pod taktovkou Kirin 990 5G, energii si bude brát z 4 200mAh akumulátoru, který bude možné dobíjet výkonem až 40 Wattů, popř. bezdrátově výkonem až 27 Wattů.

Huawei P40 Pro 3
Zdroj obrázku: Ishan Agarwal

Huawei P40 Premium?

I když to Ishan Agarwal neprozrazuje, od Huawei se očekává ještě uvedení smartphonu Huawei P40 Premium. Ten má dostat ještě lepší pětičočkový fotoaparát vybavený speciálním senzorem barevné teploty. Oproti svým levnějším předchůdcům má model Premium dostat keramická záda v černé a bílé barvě.

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Premium

Řada Huawei P40 poběží na Androidu 10, který bude ochuzen o služby a aplikace Google. Oficiální premiéra se odehraje příští čtvrtek 26. března.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

4200 mAh u verze PRO, tak to je škoda. Aspoň jsem čekal 4500,nebo rovnou 5000 mAh.
Takže asi spíš Premium..

orgasmic
Anonym
orgasmic
Offline

To si koupí v ČR jen totální zoufalec.