Domů » Bleskovky » Huawei P30 a Mate 20 dostávají nejnovější Android s novým prostředím EMUI 10

Huawei P30 a Mate 20 dostávají nejnovější Android s novým prostředím EMUI 10

Po několikatýdenním testování vychází ostrá verze Androidu 10 a prostředí EMUI 10 pro smartphony Huawei z řad P30 a Mate 20. Dostupnost aktualizace hlásí i spousta uživatelů z Evropy, tudíž je možné, že brzy přistane i na smartphony zakoupené v naší domovině.

Huawei EMUI 10 Official Introduction

Novinky od Google i od Huawei

Update přináší velkou spoustu novinek, z tohoto důvodu má také velikost okolo 4,5 GB. Kromě Androidu 10 a novinek od Google (např. tmavý režim) přináší spoustu vylepšení od výrobce. Inovována byla grafika prostředí, která působí konzistentněji, nová je aplikace fotoaparátu, lepší propojení telefonu s počítačem, nové funkce pro Always-on displej, apod. Některé z funkcí jsme nedávno vyzkoušeli v rámci beta verze na smartphonu Huawei P30 Pro.

Android 10 s prostředím EMUI 10 je dostupný na smartphonech:

 • Huawei P30 a P30 Pro
 • Huawei Mate 20, 20 Pro a 20 X (4G)

Aktualizace je distribuována formou OTA, tudíž stačí zkontrolovat její dostupnost v nastavení telefonu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Jenom P30/P30pro… Mate zatím nic nedostává

 2. Antonín Rosenbergr

  To je zajímavé, mám P30 pro a furt žádná aktualizace 😃

  • Zkuste jít do aplikace HiCare v telefonu a přes tu dejte zjistit aktualizaci a pak to možná naskočí ;)

  • To není zajímavé ani trochu. To je naprosto normální u tohohle pseudovýrobce mobilů.

  • To je naprosto normální, tedy pokud to bylo normální například u Samsung Galaxy S7, kde jsem taky čekal I několik týdnů na aktualizaci, když si ostatní v ČR už dávno vesele aktualizovali 😉

  • Teď už v podstatě bývalého výrobce mobilů…

 3. Huawei P30 jsem vlastnil a je to velmi povedený telefon, to že už dostává Android 10 je přeci super. Dárek k Vánocům. Proč pořád tolik škodolibosti. Aktualizace je vždy vypuštěná ve vlnách, podle IMEI, takže jeden to už může mít a soused ne.

 4. Kuba Palkoska

  Mam P30 a pri kontrolování aktualizací to píše žádná nova verze není k dispozici, vas software je aktuální 🤔

 5. Lžete, nové funkce AoD nejsou, Číňan nám zase lhal.

 6. Vzdy takhle někde anoncuji, že bude aktualizace pro huawei a já přesto, že mám p30 a měl jsem i verzi pro, tak vždy čekám a nic. Telefony huawei jsou super, ale co se týče podpory software, tak je to fakt bída.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).