Domů » Bleskovky » Huawei P20 oficiálně: i bez tří čoček má fotit lépe než iPhone X a Samsung Galaxy S9+

Huawei P20 oficiálně: i bez tří čoček má fotit lépe než iPhone X a Samsung Galaxy S9+

Čínský gigant na dnešní premiéru smartphonů řady P20 lákal sloganem SEE MOOORE WITH AI, přičemž tři písmena O ve slově more jasně indikovala příchod fotoaparátu se třemi čočkami. Ten však dostal pouze nejvyšší model P20 Pro, zatímco klasická „pé dvacítka“ si musí vystačit se standardním dvoučočkovým fotoaparátem. Odlišností je však mnohem více.

Zepředu i zezadu vypadá Huawei P20 stejně jako jeho vybavenější bráška, avšak při bližším zkoumání začínají na povrch vyplouvat první odlišnosti. Tou hlavní je menší displej, výrobce do tohoto modelu osadil „pouze“ 5,8″ IPS panel, stále však s tenkými rámečky a výřezem v horní straně.

Zobrazovač má rozlišení 1 080 × 2 240 pixelů, po odečtení výšky výřezu zbývá na zobrazování obsahu klasické FullHD+ rozlišení. Ve výřezu se ukrývá 24Mpx selfie kamerka, důležité senzory a sluchátkový reproduktor, bradu telefonu pak okupuje čtečka otisků prstů.

Záda telefonu jsou skleněná a v jejich levém horním rohu se nachází hlavní fotoaparát. Ten tvoří dva snímače – barevný s rozlišením 12 Mpx a monochromatický s rozlišením 20 Mpx. Pod vývoj se dle tradice podepsala značka Leica. Společnost Huawei si nechala svůj fotomobil otestovat u DxOMark a získala hodnocení 102 bodů (107 za fotografii, 94 za video).

Tip: Podrobné parametry Huawei P20 (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Telefon pohání čipset Kirin 970 za podpory 4 GB RAM, vnitřní úložiště má kapacitu 128 GB. Slot na paměťovou kartu chybí, k dispozici je však funkce dual SIM. Výkonu má telefon na rozdávání, dokonce podporuje platformu Google ARCore. Kvůli menšímu displeji a celkově menším rozměrům telefonu se scvrkla i baterie, a to na 3 400 mAh. Zajištěna je podpora rychlého dobíjení, bezdrátové dobíjení chybí, stejně tak i 3,5mm sluchátkový jack. Jediným přítomným portem je USB-C. Telefon je odolný podle certifikace IP53.

Cena a dostupnost

Huawei P20 běží pod taktovou Androidu 8.1 Oreo a jeho nadstavby EMUI 8.1. Telefon půjde do prodeje v černé, modré a Twilight barvě za cenu 16 999 korun, dostupný má být v Evropě již dnes.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

20 komentářů

 1. Takže opět pouze FullHD panel.
  To můj Samsung note 4 z roku 2015 má QHD….

  • Nepovídej to má LG od roku 2014 aka škoda, zase samsung pomalej. Teď k věci k čemu QHD? Na VR?= málo, na rychlé vybíjení ale jo proč by ne.

  • Není úplně korektní srovnání, tohle je RGB matrice.

  • uni: Ta RGB matice má být u čeho?

  • No u P20, máš to v nadpisu (model), i v textu (LCD IPS áka RGB matrice) :)

   A bacha, matice je něco jiného. Ať na šroubu, tak v displeji:)

  • Jzs. marja. Uni, než napíšeš Nejaku blbost, tak si zjisti jaký je rozdíl mezi Matrix a matici. Jedno je anglicky a druhé česky.

  • xzeit: Souhlas, ale to není téma:DDDD Téma je matrice vs matice. Obojí česky;))))

  • Však matice RGB je správně. A nebo anglicky RGB matrix…

  • Uni je opět za blba, u šroubu není matice, ale MATKA.
   UF, to je zase nápor hloupostí od místního šaška.

  • SLOVovca:
   Koho je to vlastně matka?
   A co na to elektrotechnici?

  • SLOVovca (neregistrovaný): Naprostý souhlas, někdy se to tu fakt nedá ????
   [odkaz]

  • SLOVovca. Ale no tak. I ve strojnickych tabulkách jsou šrouby a matice. Dokonce je to i v té písničce. [odkaz]

   Jde o to, že matice RGB je podle matic z matematiky. Kdo neví co jsou to matice, jak se počítají a hlavně jak vypadají, nechť se podívá. Podle te podobnosti uspořádání se říká uspořádání pixelů matice…

  • xzeit: Vida, ještě se konečně naučit ten pojem matrice, a je to perfektní ????

  • Miloš (mposvar) i, starou už máš doma? Před půl hodinou odešla s plnou pusou.

  • Uni: pojem matrice jsi použil špatně. Je to RGB matice. Je to Pentile matice… Zřejmě jsi měl tedy na mysli uspořádání subpixelů dle matice RGB. Nevím, proč se pořád snažit někoho přesvědčit, že tak jak jsi to napsal, je to správně. Po připsání, jestli něco chápu jinak, zkus nám tady vysvětlit, jak jsi to tedy myslel…

  • Ne po připsání, ale po případě

  • xzeit: Dobře, dotáhněme to do konce, ať jsou blbci pěkně v řadě. Máš pentile matrici s diamond maticí. Nebo RGB matrici s stripe maticí.

   Téma bych uzavřel, slovy borce výše, někdy je to fakt nápor.

   Téma over.

  • Matrice je špatný překlad z anglického slova matrix, nejspíš jsi to někde viděl a prostě ses toho chytil. Matrix určitě není matrice,ale matice. Diamond Pentile je jen jiné uspořádání Pentile.
   Běž už raději spát.

 2. S foťákem už by se dalo asi něco pořídit, ale proč mi tyhle modely proboha zařízly nepřítomností BEZDRÁTOVÉHO NABÍJENÍ, když už použili skleňěná záda jako má Samsung i iPhone.
  Dále mi opravdu chybí paměťová karta, 3,5 jack, něco jako AoD na Samsungu nebo Glance Screen na Lumia a IP68 se vždy hodí, když člověka v přírodě přepadně prudký liják nebo si polije telefon pitím na stole…koukám že IP68 ten dražší model už má, tak ok, AMOLED také…ale neví někdo jestli umí trvale zobrazovat hodiny a nějaké notifikace???

  • Umí notifikace. Nastavení – soukromí – hesla – vždy zobrazit informace

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).