Domů » Bleskovky » Huawei ohlásil dostupnost modelové řady P50. Dostane se do Evropy?

Huawei ohlásil dostupnost modelové řady P50. Dostane se do Evropy?

Čínský gigant Huawei to nemá zrovna jednoduché. Za normálních okolností by bylo okolo představení modelové řady P50 pořádně rušno, nicméně vzhledem ke stále trvajícímu embargu ze strany Spojených států a definitivního opuštění Androidu ve prospěch HarmonyOS je čínská společnost trochu stranou zájmu.

huawei p50 3
Modelová řada Huawei P50 se podívá také mimo Čínu

Původně se spekulovalo, že Huawei představí 29. července řadu P50 pouze pro domácí čínský trh, kde má stále poměrně silnou pozici. To však rozptýlil finský zástupce společnosti, který potvrdil, že řada P50 se dočká globálního uvedení na trh. Ačkoli je to pro fanoušky potěšující zpráva, okolo telefonů řady stále zůstává hodně otazníků.

Huawei P50 Series - Straighten the beautiful, and the vision is presented. Cross-distance Boundaries

Z uniklých informací není jasné, zda Huawei nasadí do svých telefonů vlastní procesor Kirin 9000, či zda vsadí na starší Snapdragon 888 bez podpory sítí 5. generace. Jisté však je, že se bude jednat o poslední smartphony od Huawei, které na zádech ponesou logo slavné firmy Leica.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. Zajímá to vlastně někoho?

  2. mě třeba jo :)

    • Mě to zajímá, jinak problém je bez podpory Google služeb. Jinak velká škoda

  3. úplně zbytečný telefon, zvlášť když to samé (i design) ale s Google službama nabídne Honor 🙄

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).