Domů » Bleskovky » Konec velkého partnerství. Spolupráce Huawei s Leicou skončí s řadou P50

Konec velkého partnerství. Spolupráce Huawei s Leicou skončí s řadou P50

Fotoaparáty jsou pro moderní chytré telefony jednou z nejdůležitějších součástí. I při samotném výběru smartphonu je kritérium „aby to dobře fotilo“ stěžejní. Nejen proto navazují velcí výrobci partnerství s firmami, které mají na poli fotografie dlouhodobé zkušenosti, ať už s produkcí fotoaparátů či výrobou čoček. Nyní se zdá, že jedna velká spolupráce je u konce.

Huawei P9 byl první vlaštovkou velké spolupráce

Huawei vyráběl telefony s puncem Leica už notnou řádku let, konkrétně od modelu P9. Pětiletá spolupráce pomohla vyšvihnout čínského giganta na piedestal jednoho z nejlepších výrobců smartphonů, přičemž kvalitní fotoaparáty na tom jistě měly nezanedbatelný podíl. Leaker Teme nicméně přišel s informací, že spolupráce skončí s modelovou řadou P50.

huawei p50 2
Řada P50 od Huawei bude poslední s puncem Leica na zádech

Teme ve svých tweetech vysvětluje, že v průběhu let se spolupráce se značkou Leica notně zredukovala. Zatímco dříve se německá firma na vývoji fotoaparátů pro Huawei aktivně podílela, v nadcházející řadě P50 ze slavné spolupráce uvidíme pouze nápis Leica na zádech telefonu. Se stále trvajícími restrikcemi vůči Huawei ze strany Spojených států a snižující se produkcí smartphonů je pro Leicu spojení čím dál tím méně výhodné.

unsplash leica
Leica plánuje v mobilním byznysu pokračovat

Leica nicméně nelení a už se pomalu poohlíží, s kým by mohla spolupracovat do budoucna. Nejžhavějším kandidátem je japonský Sharp a jeho chystaný telefon Aquos R6, který má mít na zádech punc Leica úplně stejně jako řada P50 od Huawei, tedy v podobě marketingového spojení. Pro tuzemského zákazníka je to každopádně škoda, neboť smartphony Sharp jsou v našich končinách spíše raritou.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. proč zůstat na potápějící lodi

    • Spíš Huawei odchází, ne, že Leica jde pryč. Huawei na to nemá prachy, protože mu klesá obchod

  2. Spekuluje se i o Xiaomi

  3. marastudna 50

    Na Huawei zapomenout,jsem zvědav s kým Leica naváže spolupráci,může si vybírat a jen dobře,ten Sharp vypadá docela dobře.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).