Domů » Bleskovky » Huawei a Leica uzavřely partnerství: Německou optiku nabídne model P9

Huawei a Leica uzavřely partnerství: Německou optiku nabídne model P9

Společnosti Huawei a Leica Camera AG oznámily navázání strategického partnerství v rámci technologických inovací v oblasti zdokonalení fotografování smartphony. Toto partnerství zahrnuje spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje, designu, co-engineeringu, zkušeností uživatelů, marketingu i maloobchodního prodeje. A prvního výsledku spolupráce bychom se měli dočkat už příští týden, kdy bude v Londýně oficiálně představen nový vlajkový model Huawei P9, který nabídne právě fotoaparát s puncem značky Leica. Tuto skutečnost potvrdil i jeden z klíčových mužů značky Guo Ping.

 

Čočky Leica jsou celosvětově oceňovány pro vysokou kvalitu obrazu fotografií a jejich věrnost realitě. To vše souvisí s vysokým rozlišením a se schopností korekce obrazu, kterou čočky disponují. Fotografie navíc působí trojrozměrným dojmem a mají věrné barvy. V praxi hovoříme o správné ostrosti a kontrastu. Oblasti zaostření jsou ostré a jasné, zatímco oblasti mimo zaostření jsou jemné a rozostřené.

huawei-leicaPřítomnost Leica optiky potvrzuje i nově zveřejněná fotografie modelu P9 od @evleaks

Leica rovněž využívá nízko-kontrastních čoček, které fotografiím v rámci tonálního rozsahu dodávají více detailů. Optika a technologie Leica čoček zajišťují větší kontrolu světla a potlačují vysoký jas, čímž dodávají fotografiím vyšší detaily a větší sytost barev. Vypadá to tedy, že v oblasti focení se máme u chystané novinky Huawei P9 na co těšit.

Na tiskové konferenci v Londýně nebude chybět ani naše redakce, takže se můžete těšit na aktuální informace a novinky přímo z místa dění.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments