Domů » Bleskovky » Huawei P50 naživo. Vypadá jako mýdlo s očima

Huawei P50 naživo. Vypadá jako mýdlo s očima

Každý nový smartphone značky Huawei má čím dál komplikovanější vznik. Čínský výrobce nejprve přišel o přístup ke službám a aplikacím Google, následně pak ztratil i přístup k americkým komponentám a technologiím. Tyto ztráty silně pociťuje letošní vlajková loď Huawei P50, jejíž odhalení bylo plánované na letošní jaro, nakonec se spekuluje o termínu 29. července, byť ani ten ale není vůbec jistý.

Huawei P50 1 1

Huawei P50 na první fotografii

Huawei P50 má za sebou oficiální poodhalení, ke kterému došlo na premiéře platformy Harmony OS. Nyní se vůbec poprvé můžeme podívat na fotografii, která odhaluje telefon ve velmi odvážné růžové barvě s bílými tečkami. Tato kombinace alespoň na fotografiích připomíná růžové mýdlo, do kterého někdo vsadil dvě velké černé oči.

Huawei P50 2 1

V nich nalezneme sestavu fotoaparátů, které se zřejmě vůbec naposledy budou honosit značkou Leica. Celkem jsou k vidění čtyři čočky; nahoře tři a dole jedna periskopická. Spekuluje se, že část smartphonů řady Huawei P50 bude pohánět speciální čipset Qualcomm Snapdragon 888 ochuzený o 5G kompatibilitu, zbytek se pak bude spoléhat na Kirin 9000. Řada Huawei P50 také bude vůbec první, u které čínský výrobce nenasadí systém Android, ale vlastní platformu Harmony OS. Už jen kvůli tomu není příliš pravděpodobné, že se tyto telefony objeví na evropském trhu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Už dlouho jsem neviděl tak hroznou barvu/ povrchovou úpravu. Jako v Asii se bude asi líbit, ale Evropa má trochu jiný vkus.

  • Náhodou pro dámy příjemné osvěžení a jestli bude i pánská verze, mohla by být v reálu hodně zajímavá a bořící nudu.
   Každopádně to stejně zabíjí absence GMS, ale třeba se chytne jiný výrobce.

 2. Barva hnus
  Foťáky hnus
  Zarovnání písma hnus
  Jestli tohle někde u někoho uvidim, tak s tim šlehnu rovnou o zem a tomu člověku koupim iPhone. Tohle je útok na evropské estetické cítění (rozuměj vkus)!

 3. Je to top, takovy bych si klidně pořídila, furt na něho čekám až vyjde a stále nic… Pane /paní, pokud jste zastáncem iPhone tak běžte hnusovat tam, zde na to není nikdo zvědav…

 4. Vypadá to sice opravdu hezky, ale stejně si to nikdo nekoupí. Další čínský krám.

  • Koukám, že byly asi na vysvědčení samý kule, protože taková vlna frustrace a potřeba ventilovat svojí ublíženost jménem nekoho jinýho, to se jen tak nevidí.

  • Vidím to taky na nějaký hloupý děcko. Jako jo, sem tam si do někoho/něčeho rýpnu, ale abych psal pod cizím nickem, to už chce silnou dávku frustrace :-D.

  • Ale jinak máš v podstatě pravdu. Čínský šroty nebrat.

 5. Vždyť má pravdu. Vypadá jak čínská hračka.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).