Domů » Bleskovky » Snapdragon 888 Pro v přípravě. Huawei by mohl vytáhnout trn z paty

Snapdragon 888 Pro v přípravě. Huawei by mohl vytáhnout trn z paty

Na poli mobilních čipsetů se toho v poslední době příliš mnoho neděje, především vinou koronavirové pandemie. Výjimkou je společnost Qualcomm, která v posledních letech přijala za svou tradici, že svůj nejvýkonnější čipset pravidelně po půl roce obmění. Spekulace se tentokrát týkají Snapdragonu 888, který by měl dostat přídomek Pro.

Qualcomm Snapdragon 888 chip by phone 1536x864 1
Snapdragon 888 dostane možná dvě další varianty

Ačkoli Pro v názvu odkazuje na lépe vybavenou variantu, podle uniklých informací má tato varianta disponovat pouze 4G konektivitou, což je z hlediska pohledu do budoucnosti krokem zpět. Podle leakera Digital Chat Station dostane nová varianta Snapdragonu 888 označení SM8350 a ubude mu právě podpora sítí 5. generace, nicméně takt čipsetu má být vyšší.

Z toho by mohl teoreticky profitovat Huawei, který do svých telefonů nemůže nasazovat čipsety osazené modemy s podporou 5G, varianta s LTE by ovšem zákaz obešla. Pro nadcházející řadu Huawei P50 by výkonný čipset od Qualcommu byl jistě vítanou posilou.

snapdragon 888 1
Verze se 4G by vytrhla trn z paty Huawei

Aby spekulací nebylo málo, jiní leakeři hovoří o chystaném čipsetu Snapdragon 888 Plus, jenž má být přetaktovanou verzí 888, ovšem tentokrát s podporou sítí 5. generace. Jestli se Qualcomm k některé z těchto variant odhodlá, nebo jsou informace čínských leakerů mylné, ukáže až čas.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. Huawei nepomůže ani Snapdragon 1088 Plus Ultra Pro, ale obyčejné google service :D

  2. Na google sere pes .. huawei potřebuje čipy, ještě nějakej rok bude trvat než Čína bude mít vyspělý výrobní proces.

    • Huawei ma cipy vykonne dost. Nikdo mimo Cinu to nekupuje kvuli absenci google service.

  3. Problém Huawei opravdu není SoC

    • Ale je. Vždy byli rok-dva za konkurencí co se týče výkonu Kirinů a šlo to znát na rychlosti Huawei telefonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).