Domů » Bleskovky » Nabušený Huawei P50 se blíží. Známe datum představení

Nabušený Huawei P50 se blíží. Známe datum představení

Čínský gigant Huawei to s výrobou chytrých telefonů nemá jednoduché. Kvůli embargu Spojených států nemůže mít ve svých zařízeních služby od Googlu, navíc vinou koronavirové pandemie a s tím souvisejícím nedostatkem komponent nevyrábí tolik telefonů, kolik by chtěl.

Snimek obrazovky 62
Huawei P50

Oficiální představení modelové řady P50 jsme očekávali už na tiskové konferenci určené operačnímu systému HarmonyOS, nicméně kromě krátkého videa jsme se žádných zásadních informací nedočkali. To sice poodhalilo záda chystaného smartphonu, nic víc ale oficiálně nevíme.

Spekulace hovoří o fotoaparátu se senzorem o velikosti 1/1,18″ a čipsetem Kirin 9000 pro 4G variantu P50, zatímco 5G verze P50 Pro a P50 Pro+ se má dočkat senzoru Sony IMX800 o velikosti 1″. Na přední straně se očekává OLED displej se zakřivenými hranami. Na sociální síti Weibo se zároveň objevil tip, že oficiálního odhalení bychom se mohli dočkat už 29. července.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

 1. Hlavně ta pandémie koranavirová, ta je důležitá 🤣👍 Ta tam muší bejt v každym článku, hned to vypadá důležitě 🤣👍

  • Ladislav Michlík

   A teď je tomu nasadili korunu Maďaři na EURU. Plný stadion bez přiblblých respirátorů. Mimochodem to už bylo na podzim v Lize Mistrů a my jsme měli stanné právo. Jsme hold něčí patolízalové.

 2. Hlavní příčinou stavu firmy Huawei samozřejmě není koronavirus, ale sankce USA, které se stále prohlubují. Kdo doufá, že situace bude lepší, se obrovsky mýlí. Setkání světových vůdců jednoznačně potvrdilo rozvinutí druhé studené války a neschopnost řešit problémy rozumnou a vstřicnou cestou. To je pro firmu nepříjemná zpráva, může se spolehnout pouze na sebe. K tomu potřebuje nezávislost, ale jak to udělat, když polovodičový průmysl v Číně komponenty dodat nedokáže. Proti tomu jsou chybějící služby Google úplná prkotina, bez nich se obrovské množství uživatelů obejde. Jak je známo, původní sankce se týkaly technologie 5G. Co plati dnes už asi nevi ani admistrativa Spojených států. Ti kdo zažili první studenou válku ví, že vše bude jinak a mnohem horší. Pořád je malá naděje, že to Huawei nějak zvládne.

  • Ladislav Michlík

   Huawei má trh 1,4 miliardy zákazníků a prioritu v budování datových sítí na území několika Evrop. Jejich technologie je mnohem levnější. A naše závislost na Google není přednost.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).