Domů » Bleskovky » Huawei P50 poodhalen. Premiéra očekávaného smartphonu je nejistá

Huawei P50 poodhalen. Premiéra očekávaného smartphonu je nejistá

Před malou chvílí skončila tisková konference Huawei, jejíž hlavní hvězdou se stala platforma Harmony OS určená do všech myslitelných druhů elektronických zařízení. Prvními mobilními zařízeními běžícími na Harmony OS jsou hodinky Huawei Watch 3 a tablet MatePad Pro, očekávaných smartphonů řady Huawei P50 jsme se nakonec nedočkali. I když i o nich byla na tiskové konferenci řeč.

Huawei P50 odhalen, ale nepředstaven

Šéf mobilní divize Huawei Richard Yu na závěr tiskové konference odhalil krátké propagační video, které odhalilo záda smartphonu Huawei P50 Pro v celé jeho kráse.

Snimek obrazovky 62

Potvrdily se předchozí úniky odhalující dva velké prstence, které obsahují čočky hlavního fotoaparátu, na jehož vývoji se opět podílela společnost Leica.

Richard Yu uvedl, že telefon je velmi krásný, lehký a velmi tenký a má posouvat technologii mobilní fotografie na další úroveň. Z propagačního videa bylo možné vyčíst, že fotoaparát má disponovat světelností f/1.8–3.4 a rozsahem ohniskové vzdálenosti 18–125 mm.

Premiéra řady Huawei P50 byla původně plánována na jaro letošního roku, ovšem kvůli přetrvávajícím sankcím ze strany ministerstva obchodu USA byla odložena a nové datum zatím stanoveno nebylo. Huawei se údajně snaží vyřešit, jak tuto řadu telefonů učinit dostupnou, což se dá vyložit asi takto – prototypy telefonu jsou hotové, ale nemáme dostatek klíčových komponent na hromadnou výrobu.

Jelikož se nedá předpokládat, že se zahraniční politika USA vůči Číně v nejbližší době otočí jiným směrem, je dost možné, že řada Huawei P50 zůstane pouze na plakátě a světlo světa nikdy nespatří. I když bychom se v tomto závěru rádi mýlili.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. marastudna 50

    Ono to asi tak dopadne-ale není zdravé předbíhat.

  2. Problém je v instalaci 5G modulu, ten podléhá USA sankcím, nejde o prodej v ČLR ale o globální prodej, který nepochybně bude blokován zejména v Evropě. Takže, co dál, zkusit to bez globálního trhu a soustředit se jen na Asii, nebo vytvořit zcela nový produkt, který administrativa USA nemůže napadnout. Ani jedno řešení není ideální, protože “ když chceš psa bíti, vždy si hůl najdeš“, Huawei bohužel nemá podporu ani v Číně, současná čínská linie je „multilaterální“ a to je směr, kterým firma Huawei jít nemůže, z důvodu neoprávněných sankcí administrativy USA.

  3. Takze nakoniec nie je taky problem dostat 1″ do telefonu :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).