Domů » Bleskovky » Huawei Watch 3 odhaleny: první chytré hodinky s HarmonyOS

Huawei Watch 3 odhaleny: první chytré hodinky s HarmonyOS

Na dnešní tiskové konferenci se čínský gigant Huawei konečně pochlubil novým operačním systémem HarmonyOS. Společně s ním ukázal také nové produkty, konkrétně chytré hodinky Huawei Watch 3 a tablet MatePad Pro, které už budou osazeny novým systémem.

Huawei Watch 3 1
Huawei Watch 3

„Jeden za všechny, všichni za jednoho. Žijeme ve světě, kde jsou všechny věci propojené a chytré. Ani jeden z nás nezůstane tímto světem nedotčen,“ říká Richard Yu, výkonný a generální ředitel společnosti Huawei Consumer Business Group. „Spuštění našeho HarmonyOS a produktů poháněných tímto průlomovým systémem je dalším příkladem našeho úsilí o poskytování té nejlepší možné uživatelské zkušenosti s perspektivním přístupem,“ dodal Yu.

Huawei Watch 3 2
Huawei Watch 3 Pro

Huawei Watch 3

Chytré hodinky s HarmonyOS jsou novou vlajkovou lodí nositelné elektroniky od čínského giganta. Huawei Watch 3 se chlubí pouzdrem z nerezové oceli 316L a digitální korunkou, která snímá různé úrovně tlaku a poskytuje haptickou zpětnou vazbu v reakci na dotek. Varianta s přídomkem Pro poté dostane safírové sklíčko, titanové tělo a keramické dýnko, tedy stejné materiály, jako u předchozích hodinek Huawei Watch GT 2 Pro.

Přední stranu zabírá 1,43″ AMOLED displej s rozlišením 466 x 466 pixelů a jemností 326 ppi, maximálním jasem 1 000 nitů a 60Hz obnovovací frekvencí. Ten budou využívat dynamické ciferníky, které se mohou měnit jak podle denní doby, tak na základě připravených animací.

Huawei Watch 3 cifernik
Příklad dynamického ciferníku

Díky HarmonyOS se mohou funkce promítat ze smartphonu přímo na zápěstí, takže důležité informace o cestě nebo telefonátu k dispozici na první pohled. Při cestě domů veřejnou dopravou vám hodinky i telefon rovněž připomenou, že se blížíte ke svému cíli. K dispozici jsou také fitness funkce, v rámci kterých je na výběr až 100 režimů cvičení.

HUAWEI WATCH 3 - Sophisticated and Premium

Hodinky jsou vybavené teplotním senzorem, který měří tělesnou teplotu, měřením glukózy v krvi, detekcí pádu a obsahují rovněž funkci SOS. Nechybí ani možnost přijímat telefonní hovory a poslouchat hudbu sdílením stejného telefonního čísla a datového tarifu se smartphonem. Většina funkcí bude pro začátek dostupná pouze pro čínský trh, nicméně doufáme, že budou brzo k dispozici také u nás.

Huawei Watch 3 7
Huawei Watch 3 Pro

Huawei Watch 3 se taktéž mohou pochlubit třídenní výdrží v chytrém režimu a až 14 denní výdrží v režimu extrémně dlouhé výdrže. Varianta s přídomkem Pro poté dostala 5 denní výdrž v chytrém režimu a až 21 denní výdrž v režimu extrémně dlouhé výdrže. S oficiální českou cenou Huawei Watch 3 se čínská společnost prozatím nepochlubila, nicméně v Číně bude klasický model stát 2 599 yüanů (cca 8 500 korun) a Pro model 3 299 yüanů (cca 10 800 korun). Na českém trhu by první chytré hodinky s HarmonyOS měly být dostupné v červenci.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Myslím že se máme na co těšit. I když ta cena není zrovna lidová.

  2. Opravdu vysoká cena.Ale vypadají moc hezky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).