Domů » Bleskovky » Snapdragon 888 letos dorazí ve vylepšené verzi. Qualcomm chystá i výkonný čip pro počítače

Snapdragon 888 letos dorazí ve vylepšené verzi. Qualcomm chystá i výkonný čip pro počítače

Většinu současných vlajkových smartphonů s Androidem pohání čipset Qualcomm Snapdragon 888, který nabízí vysoký výkon, úsporný chod a integrovanou podporu sítí 5G. Qualcomm se chystá v průběhu letošního roku tento čipset ještě vylepšit.

Snapdragon 888+: sázka na vyšší takty?

Podle informátora DigitalChatStation je již Snapdragon 888+ testován mezi výrobci smartphonů, uvedení na trh je plánováno na třetí čtvrtletí letošního roku. Mezi prvními značkami, které se Snapdragonem 888+ počítají, je údajně čínský Honor. Dá se předpokládat, že stejně jako v minulých letech Qualcomm mírně zvedne výkon navýšením taktů v procesorové a grafické jednotce.

snapdragon 888 7

Snapdragon 8cx Gen 3: nový výkonný čip pro počítače

Výraznější výkonnostní posun bychom měli vidět u počítačového čipsetu Snapdragon 8cx třetí generace, který je údajně rovněž v přípravě. Podle prvních záznamů v benchmarku GeekBench by se mělo jednat o značný posun kupředu.

snapdraon 8cx

Chystaný čipset v benchmarku získal 982 bodů v testu jednoho jádra a 4918 bodů při zapojení všech jader, v druhém případě se tak dostává mezi výkon procesorů Intel Core i7 desáté a jedenácté generace. Pro srovnání – druhá generace Snapdragonu 8cx zaznamenala ve stejném testu 789/3100 bodů.

I přes tento znatelný nárůst Qualcomm zjevně nedožene Apple, jehož čipset M1 ve stejném benchmarku získal 1687/7433 bodů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).